Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék főleg apám ellen?

Mit tehetnék főleg apám ellen?

Figyelt kérdés
A szüleimen azt vettem észre, hogy a húgaimba nem kötnek bele, mert képesek megvédeni magukat a nagy pofájukkal. Öcsém nagyon fiatal, és nem képes megvédeni magát, emiatt főleg apám olyan ótvar módon bánik vele, amit egy csicskával sem tenne az ember. Mit tehetnék ellene?:)

2023. máj. 16. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Amint nagykorú leszel elkoltozol.
2023. máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Higgadtan és kimérten elmagyarázhatnád apádnak, hogy súlyos gyermekbántalmazás, amit művel és hogy életreszóló traumákat okoz az öcsédnek. Ha kiröhög, mondd neki, hogy akkor beszélsz a gyámüggyel és/vagy az iskolapszichológussal erről. A gyerekbántalmazó férgek más felnőttektől marhára meg tudnak ijedni, ezért is töltik ki a feszkót a gyerekeiken, mert ahhoz nem elég tökösek, hogy annak menjenek neki, aki felb.szta őket agyilag.
2023. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Én apám is mindenbe beleköt velem kapcsolatosan hiába vagyok 18 éves én már. Irigyek a a fiatalokra a mai felnőttek sztem(:
2023. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ShadowGanxter ***** válasza:
84%
2-es elég jól megfogalmazta, nem értem a lepontozását, szóval tényleg nem ártana előbb beszélgetni édesapáddal, hogy felmérd milyen gondolkodással vagy belátással van az öcséd felé, hogy legalább érzi a súlyát, amit néha felindulásból vagy netalán direkt tesz ellene, ha ez sem segít, na akkor kell a további szankcióhoz fordulni.
2023. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Inkább az öcséd tanuljon meg kiállni magáért, mert ha ilyen ember, nem apád lesz az egyetlen, aki szrba se nézi.


Exem is ilyen tutyimutyi volt, konfiktuskerülő, stb. Meg is lett az eredménye, ő volt a melóhely csicskása, meg az anyja "mindenese". Az ilyen embereket úgy kihasználják később, mint a huzat.

2023. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írom, ilyen embernek aztán hiába "magyarázol".


A húgok jól teszik, hogy leugatjék, visszaszólnak, mert a bántalmazó ebből ért.

A jaj, figyelj, nem beszélhetnél szépen a tesómmal - féle bazsalygásra max megvonja a vállát.

2023. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kibírod míg elhetőséged lesz költözni.
2023. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 3-as hozzászolónak. Talán vannak felnőttek, akik irigyek a fiatalokra, de nem általános. Nem ismerek a köreimben senkit, aki irigy lenne bárkire is. Én 52 éves nő vagyok. Csönedes belenyugvással fogadom el, hogy öregszem, de ez mellett tanulok, és társasági életet élek, dolgozok. Most vagyok utolsó éves egy főiskolán. Ha befejeztem az iskolát újból kezdek sportolni. Fiatalokkal dolgozok együtt, ami felfrissít. Jót tesz nekem.

Valami miatt apukád frusztrált, valami nem úgy van az életében ahogy ő szeretné. Kiereszti a gőzt csak nem jó módon, de ez csak az én véleményem.

2023. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló voltam. "Csöndes belenyugvás".
2023. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak nevelni próbálja az öcsédet, ami nem megy neki?
2023. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!