Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkossági kísérletre ez a...

Öngyilkossági kísérletre ez a válasz? Jogos, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés

Nem bántást, beszólást kérek, akik szerint a lelki eredetű gondok nem számítanak betegségnek, kérem, ne írjanak inkább!


Tavaly tettem meg (majdnem), a legjobb barátnőmnek köszönhetően maradtam életben. Nem beszéltem/beszéltünk róla senkinek, nem vagyok az a "hangosan szenvedő" típus, aki mindenkivel a lelki gondjait tárgyalná meg, közösségi platformokon tenne erre jelzéseket stb.


Változott azóta az életem, ma már hálás vagyok azért, hogy itt vagyok, élhetek. Ennek ellenére úgy éreztem, édesanyámnak elmondhatom ezt, jónak mondanám a kapcsolatunkat... Viszont a reakciója meglepett, sőt. Annyit reagált, mikor elmondtam, hogy hát ő erre inkább nem reagál semmit, mert nem akar megbántani. Kérdeztem, hogy mégis hogy érti ezt?

Mondta, hogy nem is érti, hogy juthat el egy ember az öngyilkosságig, nézzem meg a párját például, anno 2 hónap alatt elvált, a gyerekei az ország másik végébe költöztek az anyjukkal, elveszítette mindkét szülőjét és a háza is leégett. Mégsem lett öngyilkos, pedig ezek az igazi problémák.


Szerintem pedig mindenkinek a saját gondja a legnagyobb, főleg egy alapból depresszióra hajlamos embernél. Azóta nem tudom, hányadán is állunk, mennyire osszak meg vele bármit is. Nagyon rosszul esett.


2023. máj. 16. 19:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%

Ne bánkódj az emberek többsége sajnos nem tudja mi az öngyilkos gondolatok kiváltója. Mert bizony nem az objektív bajok mértéke ( bár hogy ki milyen bajt tart a legnagyobbnak, azt is embere válogatja), hanem a tehetetlenség és a reménytelenség érzése. Ami a klinikai ( orvosi diagnózisként értett) depresszió következménye.Sokan dobálóznak a depresszióval, mint szóval, de a köznyelvben egész mást értünk alatta, mint az eüben.

Anyukád egyszerűen tudatlan, nem gonosz.

2023. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Anyukád egyszerüen nem érti a helyzetet, feltehetöen soha nem volt olyan helyzetben, hogy totál kilátástalannak tartotta a helyzetét, vagy nem az a tipus, aki ennyire el tud keseredni.

Aki még soha nem volt az öngyilkosság határán, az nem tudja elképzelni sem azt a lelkiállapotot, ezért sokan nem tudnak megfelelöen reagálni.

2023. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Legalább tudod, hogy vele nem lehet a problémáidról beszélni
2023. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
33%
Képzeld el anyukádnak mennyire rosszul esett volna ha megteszed.
2023. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
4-es, aki ilyen helyzetben van, hidd el, nem érzi úgy, hogy bárkinek is rosszul esne, ha megtenné.
2023. máj. 16. 19:24
 6/31 anonim ***** válasza:
21%
Volt kísérletem fiatalabb koromban. Anyádnak igaza van.
2023. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
42%

Ne értsd félre nem ítélkeztem.

Csak leírtam, hogy anyukádnak rosszul esett volna ha megteszed, de a reakciója sem biztos, hogy a valóságos érzéseit tükrözte hiszen most szembesült vele, hogy mi történt.

Megértem, hogy rosszul esett neked csak hidd el egy szülőnek sem lehet könnyű ezzel szembesülni nem is lehet erre jól reagálni szerintem.

2023. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%

Pontosan hogy történt?

Gondolom úgymond rendőrség, mentő stb nem volt, így szerintem bizonyos tekintetben nem is veszi, sőt nem is akarja komolyan venni, hisz még belegondolni sem lenne jó neki a dologba, így próbálja úgymond mellékvágáynra terelni az egész dolgot, hogy ne kelljen vele foglalkoznia semmit.

2023. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

Anyukád nem egy okos ember. Ez, amit reagált, bagatellizálás, a problémád kicsinyítése. Lehet, hogy jót akart, de ez akkor is nagyon rossz reakció volt. Abszolút érthető, hogy rosszul esett.

Én a helyedben ezután nem hoznám fel neki a témát, nem lenne a bizalmasom semmiben a továbbiakban, beszélnék inkább barátnőkkel.

2023. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
42%

Ha megpróbálnék öngyilkos lenni, biztos vagyok benne, hogy az egész családom, még a férjem is elhagyna. Annak ellenére, hogy voltam már mélypontot, ugyanezt gondolom fordítva is.

Több ismerősöm is volt mentális problémákkal. Kb semmi gond nem volt az életükkel, mégis mindig öngyilkosok akartak lenni. Kettő meg is tette, de nem sikerült és pozitív fordulatot vett az életük néhány év elteltével. Én próbáltam segíteni nekik, mellettük voltam a legrosszabbkor is, de ez sem volt elég. Többük pszichológushoz is járt, vagy pszichiáterhez, mégsem lettek hosszú ideig jobban.

Azokban az években azonban engem is lelkileg tönkretettek, húztak magukkal. Ha vissza tekerhetném az időt, nem “szenvednék” értük, mert minden csak falra hányt borsó volt míg én belerokkantam a segítésükbe.

Ha a férjem annak ellenére hogy itt vagyok mellette, öngyilkos akarna lenni, elhagynám. Én nem asszisztálok senkinek. Nem leszek többet mankó valaki nyomorúságában, sem elszenvedője.


Nem értem, miért kell bántanod a családtagjaidat. Mi értelme volt elmondani anyádnak, hogy ja, amúgy egyszer öngyilkossági kísérletem volt?

Eleve azt írtad, nem vagy egy hangosan szenvedő depressziós.

Egy évvel később mégis anyád orra alá tolod, hogy te megtetted, csak nem sikerült. Így ennek már mi értelme? Hogy mégis csak lelkifurdalást okozz? Hogy nem vette észre?


Megértem anyádat.

2023. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!