Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a tökömnek kérdez bármit...

Mi a tökömnek kérdez bármit is, ha úgyse hiszi el a választ?

Figyelt kérdés
Anyámnak van egy olyan irritáló szokása, hogy kérdez tőlem valamit, már fejben megvan neki, hogy nekem mit kell válaszolnom, ami szerinte fedi a valóságot. Aztán ha válaszolok kapásból, kijelenti, hogy az nem úgy van, ahogy én mondom, majd duzzog, mert "hazudtam"
2023. jún. 5. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert.
2023. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bazaltkaroly válasza:
98%
Azért mert kell neki a megerősítés az igazához (angolul confirmation bias-nak hívják ezt). Abban reménykedik, hogy egyetértesz vele, és akkor elkönyvelheti magában, hogy igaza van. Vagy csak vitatkozni akar, és így tudja kicsalni belőled a lehetőséget.
2023. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg vele is ugyanezt csinálták gyerekkorában, ezt adja tovább.
2023. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
A hölgyek ilyenek .
2023. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá, ilyen kész, válaszolsz neki aztán utána megnyugszik.
2023. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Ezt a mintát szokta meg.
2023. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
nárcisztikusok csinálják ezt
2023. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, megspékelve azzal, hogyha kérdez valamit - például ki használta az ő töltőjét - és tudom rá a választ, akkor jön azzal, hogy "De jó, hogy mindent meg tudsz magyarázni", és azért ordít, vagy ha nem tudom a választ, akkor "De jó, hogy te semmit nem tudsz" és azért megy a balhé.
2023. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bazaltkaroly válasza:
100%
Ezt az utolsó esetet de utálom. Amikor rád akarnak fogni valamit, vagy csak nem találnak más áldozatot. Megpróbálod elmondani, hogy mi történ, erre jönnek azzal, hogy "te minden meg tudsz magyarázni". Volt egy ilyen munkahelyem, ahol hatalmas nagy fejetlenség volt, és mivel én dolgoztam egyedül normálisan (több ember munkáját elvégezve), engem fogtak meg, ha valami eltűnt, vagy nem volt jó. Amikor elmondta, hogy én mit láttam, akkor szerintük csak magyarázkodtam. Erre én mindig elmondta, hogy "Persze, ha van ésszerű magyarázat, akkor van mindig mit mondanom, ha ez nem tetszik, akkor nem tudok mit csinálni, de nem nyelem be más sz**át." Mondta nekik, hogy vicces lenne, ha a bíróságon letudnák az ügyészt annyival, hogy "Ja maga csak magyarázkodik". Nem tetszett nekik.
2023. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy idióta, aki úgy hiszi, csakis neki lehet igaza. Engedd el, tényleg semmi értelme stresszelni ilyen embereken.
2023. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!