Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Egy haverom feldobott egy lehetőséget, hogy menjek el vele egy németországi fesztiválos pár napos munkára, ami szerintem rengeteg pozitívummal járna. A fizetés nagyon jó, mégis csak ismerősökkel mennék, mindig is ki akartam jutni németbe, és még a fesztiválon fellépőket is ingyem hallgathatnám.


Viszont az a baj, hogy a szüleim nem hiszem, hogy elengednének. Ez eléggé idegesít, hiszen lassan 20 éves leszek. Mit kéne tennem? Hogyan győzhetném meg őket?



2023. jún. 15. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Szóval még meg sem kérdezted, de már itt feszülsz, h nem fognak elengedni...🤦🏼‍♀️

Amúgy 20 éves leszel, másnak mar családja van ennyi idősen, kicsivel több önállóság illene.

2023. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell az engedélyük, nagykorú vagy ...
2023. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nagykorú vagy.

Btk. 194. §

Ezzel meg fogod győzni őket.

2023. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

“Anya, apa, mentem, majd jövök”

19 éves voltam, mikor elköltöztem a szüleimtől, mert bár jó a kapcsolatunk, nem akartam tovább úgy élni, hogy “átjöhet a pasim?” “átmehetek a pasimhoz?” meg hogy beleszóljanak, hogy mikor mit csinálok, hol vagyok stb.

Szóval.. elmúltál 18, csak kész tények elé állítod őket, aztán szevasz.

2023. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

"Viszont az a baj, hogy a szüleim nem hiszem, hogy elengednének."

. Még meg sem kérdezted őket, de már nyavalyogsz, hogy nem engednek el. Megértem, ha nem tartanak elég érettnek.

2023. jún. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell leharapni a kérdező fejét, hogy nem viselkedik felnőttként. Mit gondoltok, mitől lett ilyen, és miért azon idegeskedik előre, hogy nem engedik majd el? Nem azért kezelik így a szülei, mert ilyen. Fordítva. Azért ilyen, mert így kezelik.

Itt a saját döntési és önállósodási igénye, és már tudja, hogy masszív terrort fog kapni érte, azzal a céllal, hogy mondjon le róla. Úgy nehéz felnőttnek lenni, hogy a szüleid teljes erővel ellene vannak, és a legnormálisabb önállósodási igényedre is úgy reagálnak, mintha csak egy dacoskodó óvodás lennél. Vannak, akiknek ennek ellenére is sikerül, de nem az a papírforma.


Kérdező, abban viszont igazuk van a válaszolóknak, hogy a sarkadra kell állnod. Anélkül is elmehetsz, hogy beleegyeznének. El is költözhetsz, ha akarsz. Mondd meg, hogy sajnálod, hogy haragszanak érte, de attól te még mész. Nincs észszerű indok rá, hogy ne menj, az, hogy ők nem akarják, az igazából - bocs, de - nem számít. Majd jössz vissza, addig megnyugszanak. Ha mindig engedsz nekik, sosem leszel a magad ura.

2023. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Elöször is kerdezd meg öket. Valoszinüleg aggodnak, feltenek.

Tudd pontosan hova mesz, mikor, es kivel. Ezeket nekik is mond el alaposan. Legyen mar konkret terved az utazasra, a szallasra, a munkaval kapcsolatos dolgokra, munkaidöre, jarj utana a külföldi egeszsegbiztositasnak is.

Van sporolt penzed / költöpenzed? Nemetorszagban Euroval fizetnek.

2023. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
19 évesen már nem engedélyt kérsz, hanem bejelentesz dolgokat.
2023. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem meggyőztél. Mondd el a tényeket nekik is.

Ne engedélyt kérj, hanem mint munkalehetőséget tálald.

És igen kalkuláld be az útiköltséget, szállásdíjat, stb.

Tehát ne egy homályos tervet akarj elfogadtatni, hanem konkrétumokat.

2023. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, én megmondanám, hogy megyek és élvezem ingyen a koncikat, ha haza is akarnának cipeltetni, max. a rendőr fogja kiröhögni őket.
2023. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!