Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen sértődés egyik oldalon se?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk összeházasodni a közeljövőben és szóba került, hogy hol kezdjük majd az életünket. Édesanyám nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy a szülővárosom környékén éljünk, az én párom viszont abban a városban él, ahol én egyetemre járok (Debrecen). Egy év múlva végzek, addig mindenképp ott lennénk, viszont utána egy ideig ott folytatnánk az életünket. Édesanyám ennek nem örül és azt gondolja, hogy a párom ebbe engem belemanipulál és nem fogunk hazajönni soha. Még nem tudjuk a párommal azt, hogy hosszútávon hol szeretnénk élni, de úgy érzem, bárhogy döntünk, abból valaki megsértődik. Mindkét helyen szívesen laknánk. Mit tegyek, hogy elkerüljem a veszekedést? 22L

2023. júl. 13. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az legyen amit ti ketten szeretnetek. Semmi más. Felnőtt emberek vagytok.
2023. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha most az elsz amit anyud mondd akkor később is irányítani akar amjd.
2023. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kellene figyelembe venni egyáltalán, hogy anyádnak milyen kívánságai vannak a lakhatásod illetően?


Persze, minden szülő örül, ha a gyereke a közelben van, ez érthető, de az élet nem habostorta, csak az számít, hol tudtok hosszútávon megélni.

2023. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít, hogy anyád mit akar ebben a kérdésben? Az, hogy hol éltek, mit dolgoztok, milyen lakásban laktok, milyen zoknit vesztek fel, csak és kizárólag a ti kettőtök dolga a pároddal. NEM anyáddal!

Anyuka majd felfogja idővel, hogy nem vagy babuci, hanem felnőtt nő, és remélhetőleg adaptálódik. Ne hagyd te se belemanipulálni magad valamibe, ami neked nem célod, csak azért, mert mi van, ha anyu megsértődik. Majd megbékél.

2023. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom, de anyád nem szeret.

Persze, azt akarja, hogy boldog legyél, biztosan be van szépen csomagolva a bántalmazás, de úgy akarja, ahogy ő megálmodta, nem ahogy te. Ez nem szeretet. Ez kontroll és manipuláció. Minél messzebb tőle és terápiában dolgozd fel, mielőtt családot alapítasz, mert a minta megy tovább. A rossz minta.

2023. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szar helyzetek, meg a tökéletes szülők

Még nagyon fiatal vagyok, de már most azt hallgatom, hogy kell gyereket szülni, mert ki fog velem törődni ha öreg leszek….

Na és épp ide vezethető az hogy a közelében akar tudni, lehet tudat alatt, de ez mindig benne van egy szülőben hogy neki segítségre lesz szüksége, illetve hogy szemmel tarthasson….

Én oda költöznék, ahol nekem jól esik, senkinek semmi köze hozzá… ha közel fogsz lakni és netán boldogtalan leszel az jó lesz? Nem hiszem… inkább kövessétek az álmaitokat a pároddal


(Paromnak szoktam mondani csúnyát, de mindig igaz: nem az anyáddal es nem a haveroddal fogsz élni/családot alapítani, hanem velem)

2023. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Költözzetek oda ahová TI akartok. A sértődést, veszekedést nem tudod mindig elkerülni, nem is kell. Nem vagy már kislány.

Ha oda rángatod a barátodat, ahol nem akar lenni, mert anyád kívánságát helyezed előrébb a kettőtök dolgában, akkor keresztet vehetsz a kapcsolatra. Ha a barátod akarna mindenáron valami ellenszenves környéken élni, ahol anyukája szoknyája széle karnyújtásnyira van tőle, te is otthagynád őt, és visszaküldenéd az anyjának, hogy nevelgesse még a nagyranőtt óvodását, aki minden érzelmi és praktikus érv ellenére őt helyezi a döntései középpontjába. Nem az önálló felnőtt akaratát, nem a párját, nem a céljait, nem a leendő családját, hanem anyukáját.

2023. júl. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
A te döntésed, a te életed és ebbe senkinek nincsen beleszólása. Kérdezd meg alkalom adtán, hogy az ő életükbe annak idején belepofáztak e a nagy szüleid? Ha igen a válasz akkor mondd meg hogy neki is lett volna más választása, ha nem akkor meg azért kussoljon és ő se szóljon bele mit csináltok.
2023. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben minimálisan sem érdekelt, ki mit akar, mivel FELNŐTT vagyok, oda megyek, ahová jónak látom.


Ennyi, és bármit kizárólag a barátommal beszélek meg, másnak nincs beleszólása.

Amikor pedig egyedül éltem sem volt.


Ideje lenne felnőni nektek is.

2023. júl. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd el anyukádnak, hogy az aktuális és az állandó lakhelyeteket sem az alapján fogjátok kiválasztani, hogy melyik szülő lakik ott, hanem más, fontosabb tényezők alapján.
2023. júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!