Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki nem olyan jó képességű/nem...

Aki nem olyan jó képességű/nem olyan szép/mentális beteg (ráadásul ismert okkal, amit az ő dolguk lett volna időben kezeltetni), az ok lehet arra, hogy kisgyerekkorától kezdve ne szeressék a szülei?

Figyelt kérdés
Amúgy soha nem ártott senkinek, jóindulatú és szorgalmas, keményen próbálkozott a lehető legtöbbet kihozni magából, de mindezek ellenére éreztetve volt vele mindig is, hogy nem elég jó. Három másik testvérét szeretik, ők elég jók.
2023. júl. 14. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ok lehet bármi. Legfeljebb indoknak nem jó.
2023. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Ezt nagyon jól megfogalmaztad, küldtem is egy hatalmas zöld 👍-t
2023. júl. 14. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Igen lehet. Az emberek már csak ilyenek, azt szeretik, ami szimpatikus, örömöt ad, nincs vele gond, előnyöket kínál, lehet vele dicsekedni, stb. A szüleid - akárcsak sokan mások - egyszerű emberek, nem lehet tőlük erejükön felüli bölcsességet, tisztánlátást, helyes cselekvést várni.

A kérdésben szereplő illető egy dolgot tehet, ami hasznos: el kell engedni a múltat, ha nem könnyű, akkor is. Fel kell hagyni az önsajnálattal, és azt kell előtérbe helyezni, hogy ilyen környezetben élni ugyan nem könnyű, de baromi erőssé tesz. Aki kibírja a sivár éveket, annak már nem tud ártani igazán a külvilág, esetleg csak önmaga, a rágódással. Plusz érdemes keresni valami sikerélményt adó tevékenységet, hogy színesebb legyen a világ, és hogy elterelje a figyelmet a zavaró gondolatról, érzelmekről.

2023. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez ok. Van aki gyönyörű, okos, mégis leszarják a szülei.
2023. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez max a szülőket minősíti.
2023. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha azt mondjuk hogy nem, nincs rendben, akkor azért fogod sajnáltatni magad, mert igazságtalan szar szülők jutottak neked. Ha azt mondjuk rendben van, akkor meg azért, mert milyen köcsög ez a világ itt mindenki mindenkit bánt. Ezért írtam hogy csak sajnáltatni akarod magad, mert nem tanácsot kérsz, tehát nem is akarsz megoldást, nem akarod feldolgozni a sérelmeidet, csak igazolást akarsz hogy igazságtalanság ért és igenis szar neked. Valószínűleg nem kezelnek úgy mintha idióta lennél, csak nekik is játszod a hattyú halálát. Az élet nem egy máltai szeretetszolgálat, szar, igazságtalan dolgok történnek mindenkivel. Fel kell dolgozni, ha kell pszichológus segítségével, és menni kell tovább. Ennyi.
2023. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen is, szeretném (szerettem volna), ha szeretnének a saját szüleim. Megdöbbentő neked, tudom, még biztosan egy szánalmas érzelgős p*csának tartasz, de nem vadidegenekről van szó, hanem számomra annál jóval fontosabb személyekről. Azt hiszem, az a természetes, ha szereti valaki a szüleit.

Az arrogáns, ki ha én nem stílusból meg fogj vissza. (Én is visszafogtam az alpári stílusból.) Köszönöm előre is.

A pszichológusok meg csak a pénzzel képesek lehúzni, kókler mind. Nem egynél voltam. Ja, és ők is úgy kezelnek, mint egy idiótát.

2023. júl. 14. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!