Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben? Úgy...

Mit tennétek a helyemben? Úgy érzem elég rossz helyzetben vagyok a családommal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören leírni.

Anyám egy nagyon nárcisztikus ember, szisztematikusan egészen kis korom óta építette le az önbizalmam minden téren, tanulás, kinézet,barátkozás, tett róla h ne lehessenek barátaim, pl 5-8 ig osztályig mindig ugyanabba a pólóba járatott évekig, nem engedte h heti kétszer mossak hajat,nagyon zsírosodott, szval ilyenek miatt rengeteg iskolai bullingnak voltam kitéve. Nem törődött a helyes fogápolásommal,hízlaló, egészségtelen, gyorsfagyasztott kajákkal tömött, minden egészségügyi bajom is lett, hosszú lenne itt részletezni. A tanulást is folyton akadályozni próbálta, pl hajnalig nézett hangosan tvt,egy szobában aludtunk,mert nem volt több, másnap mindig nagyon fáradt voltam a suliban,plusz délután is bömböltette a tvt, úgy kellett tanulnom. Kb hálásnak kellett lennem h a villanyt felkapcsolhattam. 2-3 naponta idegösszeroppanást kapott, akkor pár napig állt a bál, sokszor brutálisan megvert,pl porszívót teljes erőből a hátamra vágott amíg a padlót sikáltam,tányérokat tört szét a fejemen,tépte a hajam.ezek minden héten megtörténtek legalább egyszer.egyedül nevelt fel fogyatékos testvéremmel, de nem ment el dolgozni,mert kiutálták a munkahelyeiről. A segélyekből és gyerektartásból tengettük életünket, apám viszonylag tehetősebb volt,folyton tőle kéregetett pénzt. Igazából apám abortuszra akarta küldeni,de mivel nem adott neki rá pénzt,így megmaradtam.

25 éves koromban lett egy barátom,aki segített kitörni az érzelmi zsarolásából, addig minden pénzem oda adtam neki,hitelt is vettem fel neki,amit még mindig fizetek vissza,kb 3 millió.

Miután elkezdtem dolgozni Budapesten,azt találta ki,hogy adjam haza az összes pénzem,és kunyeráljak apámtól pénzt,és mondjuk azt h semmilyen állásra nem kellek mert annyira hülye vagyok. Ebbe már nem akartam bele menni,nem akartam apámtól kunyerálni egész életemben, ez volt az első leválási szakasz úgymond, de ezután olyan zaklatásnak és zsarolásak tett ki,hogy lett egy enyhébb szívinfarktusom.

Azóta eltelt kb 8 év, egész jól leépítettem az életemből, de még mindig van egy probléma.

Ugye kb egész életemben kisgyerek köröm óta arra nevelt,hogy nem kell nekem férj és saját gyerek,mert akkor hogy fogok gondoskodni a fogyatékos testvéremről. Kb úgy gondolja ha ő meghal,akkor átveszem a helyét és nevelem tovább testvéremet. Szerintem mondanom sem kell h mindent megtett h a barátaimmal vége legyen a kapcsolatoknak. Apum vagyonára még pályázik,azt várja h meghalljon és örököljek, és adjam neki,ezt többször is mondta.

Én igazából ezt nagyon nem szeretném, akkor egész boldog vagyok ha nem hallok felőlük hetekig, de mai napig nagyon súlyos depresszióval küzdök, sokszor öngyilkossági gondolataim vannak. Szeretném külföldön újra kezdeni az életem, de ők teljesen hadakoznak ez ellen,és testvéremmel zsarolnak érzelmileg, ami sikerül is nekik.úgy érzem nem élhetem azt az életet amit szeretnék,mintha mindig anyám csicskája lennék,mert még mindig hat rám ez az érzelmi zsarolás. Igazából nekem testvérem gondozása úgy érzem túl nagy feladat lenne, egész napos program, dolgozni nagyon megterhelő lenne mellette,és igazából mentálisan is leszedál, nemrégen pár hétig vigyáztam rá, és teljesen kikészített mentálisan. És rádöbbentem h csak egy telefon H bajban vannak és kb évekig lekötnének vidéken a nyomorba. Beszéltem vele H külfödre mennék dolgozni, hogy vissza tudjam fizetni a hiteleket,de egyből tesómat hozta fel. Tesóm elhelyéséről halála után nem hajlandó gondoskodni, arra számít h átveszem a helyét. Ti mit tennétek a helyemben?


2023. júl. 18. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Amiben ott a nárcisztikus kifejezés, azt kb ott be is fejezem. Lassan mindenki az lesz itt.
2023. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól értem önálló, anyagilag független felnőtt vagy.

Lecseréled a telefonszámod és azt is elfelejted, hogy a világon vannak. Ennyi.

2023. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A múltat nem tudod megváltoztatni. A saját döntésed, hogy hagyod e, hogy még most is tönkretegyen mindent, amit csak tud. Én is a telefonszám cserét javaslom, ha ez kevés, akkor nevet változtatnék és költöznék is. Szerintem megfizettél bőven mindenért. Azt a hitelt még letudod, nem akkora összeg, hogy egy életre ellehetetlenítsen és nem tartozol semmivel. A saját jövődre és a boldogulásodra koncentrálj! Kitartást neked és sok sikert!
2023. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogyatékos gyereket nevelni nagyon-nagyon megterhelő lelikeg, fizikálisan és anyagilag is.

Valószínűleg amiatt voltál elhanyagolva és bántalmazva gyermekkorodban, mert anyukád teljesen egyedül maradt ebben a szörnyű helyzetben.

Persze nem védeni akarom, mert borzasztó, amit veled tett és tesz a mai napig is.

Viszont mostmàr felnőtt vagy és rajtad múlik, hogy milyen minőségben éled az életed!

Mivel anyukád már nem fog megváltozni, neked kell vele megszakítani a kapcsolatot, ha nem bírod elviselni a stílusát!

Nem vagy köteles sem őt, sem a testvéredet anyagilag támogatni!

Ha a szüleid meghalnak és nincs végrendelet, akkor egyformán fogtok örökölni a testvéreddel. Az ő öröksége felett, majd az akkori gyámja fog rendelkezni. Gondolom majd az ellátásàra lesz költve a pénz (jó esetben).

Szóval neked ezen ne fájjon a fejed!

Nyugodtan éld az életed, alapíts családot és anyukàddal szakítsd meg a kapcsolatot, mert csak akkor lesz nyugtod.

2023. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,még csak annyi, hogy nem egy az apukánk,szval elvileg tesóm csak egy kis parasztházat fog örökölni,aminek max pár milla az értéke, anyám házának rám eső részére nem is tartanék igényt.a gond még annyi,hogy mivel anyám el van adósodva mindemféle hitel kártalyákkal még régről, sztem legalább 1 millát ki kellene fizetnem ha meghal, hogy megmaradjon a ház. Kb 2 milla félre tett pénzem van, abból terveztem a külföldre menést,sajnos a mostani gazdasági helyzetben már nem tudom gyarapítani, szval vagy ebből megyek nemsokára vagy bezárul ez a kapu is.
2023. júl. 18. 17:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
MENJ!
2023. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nálam empatikusabb ember valószínűleg nem sok van, de erre a helyzetre már én is csak azt tudom mondani, amit a többiek! Telefonszamcsere, és a kapcsolat teljes megszakitasa velük! Lelkiismeretfurdalas nélkül!

Ez nem család. A család nem ilyen!


Saját érdekedben mondom, hogy ne foglalkozz azzal, hogy ki hal meg, ki marad, ki örököl és ki nem, menj mielőbb külföldre, és csináld meg a szerencsedet!!


Ha az én lányom lennél, akkor is ezt tanácsolnam!


Tudni kell nemet mondani, és a mérgező kapcsolatoktol végképp leszámolni!!


Legjobb barátnőm ugyanezt tette 25 évvel ezelőtt, és most boldog ember.

2023. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nárcisztikus, hanem elmebeteg féreg.
2023. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Úristen én bekönnyeztem 😢😢😢😢 te jó isten. A testvéreddel kapcsolatban gyámügyhöz fordulnék elmondanék mindent. vannak othonok ahol ápoljak az ilyen betegeket. Az én nővérem is ott van sajnos anyámék lemondtak kiskoromban mind hármunkról fiú tesómat nem ismerem nővéremet othonban van ő súlyos beteg engem nevelő szülökhöz adtak.



Menekülj egy rémálom amit megéltél ott szivesen beszélgetek veled brivátban. Én nagyon szívesen segítenék neked amiben tudok de én a hejedben azt tenném amit írtam és még az életedből is töröldki anyádat mert ez nem anya 😢😢😢😢😭😭😭😭😭

2023. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogd velük minimalisra a kapcsolatot.
2023. júl. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!