Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzelmileg abúzív szülők,...

Érzelmileg abúzív szülők, folyamatos lelki terror, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kb. fél év múlva fogok tudni elköltözni a szüleimtől.

Az érzelmi és lelki terror egészen kicsi korom óta zajlik. Semmit nem számít a véleményem, ha kérdezek valamit akkor hátat fordítanak és kimennek a szobából. A lényeg, hogy nem lehet önálló véleményem, minden nap kapok kritikát az alakomra, az öltözködésemre, a hajamra, és mindenbe beleszólnak: ezt egyed, egyél még, még, még, hova mész, miért alszol már most, miért ez, miért az, kivel találkozol, mikor jössz, stb.

Egész nap problémáznak, ha én sikert érek el a tanulmányokban az nem érdekli őket, de az egész városnak dicsekedve van, hogy a lányuk gimnáziumi első és ilyen büszkék rám.

Kiskorom óta rengeteget hányok a stressztől, otthon remegek, nem alszom, szédülök. Van egy testvérem, akitől szexuálisan félek, és ez sem érdekli őket. Bújkálok otthon.

Most, hogy nyár van, minden nap elmegyek otthonról a szünetben különböző helyekre, könyvtár, stb, viszont 6 kilót fogytam, és rohamosan romlik az állapotom. Gyenge vagyok, kialvatlan, szédülök, és nagyon magas a pulzusom, és ez sem érdekli őket. Hiába motiválom magam a költözéssel, azt érzem megdöglök.


Hogy lehet erőt szerezni ha már most kiégtem és nincs mellettem senki? Barátaim sincsenek, se rokonok, senki. Isten van, akihez minden nap imádkozom, hogy ez a terror szűnjön meg.


2023. júl. 24. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Van egy testvérem, akitől szexuálisan félek,

???

2023. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen. Mentálisan beteg, és rengeteget járkál előttem félmeztelen, alsógatyában, stb, hiába szóltak rá Apáék. Aztán csomószor les engem, meg poénból belém üt. Úgy les, hogy pl. kulcslyukon, vagy egy résen keresztül les. És nem védnek meg szüleim.
2023. júl. 24. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Alsógatyában mászkál a testvéred és akkor mi van???? Másnak az apja is így mászkál, de ettől még nem kéne félned szexuálisan!!!

Ha megüt üss vissza, a szobád ajtaját zárd be, és akassz valami ruhát a kilincsre így nem lát be!

2023. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz mit csinálni, tarts ki még fél évig, utána költözz el tőlük messzire és sose nézz vissza rájuk.
2023. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Keress fel egy helyet, ahol kapsz ingyen pszichológusi kezelést.
2023. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Sajnálom, hogy ezen mész keresztül, ha remegsz, szédülsz, rosszul vagy, az azt jelzi, hogy komoly szorongásaid vannak, ami nemcsak mentálisan betegít meg, de komolyabb betegségeket is okozhat. A toxikus szülőkkel nekem is van tapasztalatom, csak talán nem ennyire komolyan. Ugyanakkor nálunk se lehet semmit megbeszélni, az én véleményem aligha számít, mindenre legyintés vagy ordítás a válasz. Én sokat sírtam emiatt. A költözés mindenképpen segítene, illetve szakember is, de amíg nincs jövedelmed, addig a szülők segítségére e téren jó eséllyel nem számíthatsz, maximum támogatott pszichológus vagy iskolapszichológus személyében. De lehet azt is elleneznék. Ahogy idősödsz, azt kell megtanulni, hogy te egy önálló személyiség vagy, akinek joga van eldönteni mit szeretne, merre induljon. Ezeket a helyzeteket, amiket traumaként élsz meg, át kell beszélned valakivel, különben a későbbi életedre is kihatással lehet. Ha mindez így van, ahogy leírtad, akkor tényleg gond lehet a szülőkkel, mivel amit a testvéred csinál nem normális, de a te szorongásod sem. Ha nehéz is, valahogy meg kellene próbálni nyitni az emberek felé, barátokat szerezni. Fél év sok egy toxikus környezetben, jó lenne, ha most is lenne valaki, akire számíthatsz. Lehetne okosakat itt írni, de ha más nem megy, az önálló életre kellene berendezkedni, és távolabb kerülni ettől a környezettől. Ha elköltözöl, nem ellenőrizhetnek folyton, át tudod gondolni a helyzetedet. Addig is kitartást kívánok neked!

2023. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Veled sincs minden rendben mentálisan..

Nem ártana egy pszichológus.

2023. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amint teheted menj el dolgozni és költözz!
2023. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyet kell átélned.

Sokat segítene elsősorban egy komoly barát, akivel mindent megoszthatsz, esetleg pszichológus. Illetve egy kis távolságtartás is a szülőktől. Beszélj velük kevesebbet, ha pedig ők támadnak le, hogy ez, meg az a probléma, akkor próbálj meg nem is figyelni rájuk. Tereld el valamilyen gondolattal a figyelmedet, lehetőleg pozitív gondolatokkal, és meg se halld amit mondanak, nekem is volt hasonló élményem szülőkkel, de az nem volt durva igazából, olyankor segített nekem az, hogy távolságot tartottam tőlük, kevesebbet beszéltem velük, és inkább a barátaimmal beszélgettem, esetleg filmeket, sorozatokat néztem, zenét hallgattam. Próbáld meg kibírni ezt a 6 hónapot, gyűjts magadnak minél több pénzt diákmunkával, ezzel is kevesebbet vagy otthon, és még pénzt is szerzel a későbbi költözésre. Illetve mondom, próbáld meg felvenni ezt a "leszarom" stílust, és próbálj meg nem foglalkozni a véleményükkel, nekem ez segített a kisebb vitáimban velük, de szerintem nálad is beválhat.

A testvéreddel szemben meg védd meg magad. Ugyanazt tudom tanácsolni, mint a 3. válaszoló. Megüt akkor üss vissza, és próbáld meg eltakarni a réseket/kulcslyukot, ahol beláthat. Ajtót kulcsra zárni mindenképp. Az alsógatyás járkálásával meg ne törődj, a legtöbb fiú így mászkál.

Kitartás kívánok neked!

2023. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz amint majd tudsz.
2023. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!