Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerekek, milyen...

Felnőtt gyerekek, milyen családban éltek, milyenek a szüleitek és a kapcsolatotok? Ha máshogy éltek, mint ahogy ők szeretnék, ellentmondotok nekik, más véleményen vagytok kardinális kérdésekben, a kapcsolat romlását hozza?

Figyelt kérdés
Vagy ettől még tudtok kapcsolatban lenni? Úgy értem, nem rombolóban.
2023. júl. 30. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Politikát kerüljük mint témakör így nincsenek családi viták :D
2023. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan 1-es mondja. Az életvitelbeli kérdésekbe nem szólnak bele, meg egyébként semmi extra szokásunk nincs is. A politikát meg kerüljük, mert többet ér a szüleinkkel való normális viszony, minthogy megmondjuk nekik, mit gondolunk az általuk preferált politikai irányzatról. :-)
2023. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: ez nem hamisság? Nem biztos, csak kérdezem. A kapcsolat egyben tartása többet ér annál, hogy véleményt formálj? Minden más téma működik köztetek, illetve a kommunikáció minden más témában? Bármi más dologban ha teljesen más a véleményed egy neki fontos dologról, vagy fordítva, az ő véleménye egy neked fontos dologról, ott tudtok véleményt cserélni vagy legalábbis meghallgatni, elfogadni? Pl. nem értetek egyet a másik párválasztásával, pénzkezelési szokásaival, kommunikációjával. Vagy a drogokhoz való hozzáállásával? A politikai hozzáállás is életvitel valahol, nem? Nem beléd állni akarok, csak abból indulok ki, eleve azért tettem föl a kérdést is, mert a mi családi életünkbe nem fért bele a véleménykülönbség, igaz, ez az én döntésem volt. Felületes témákról persze ettől még tudnánk beszélgetni, de az meg a fontos dolgok után már mindegy, nincs hozzá kedvem, jobb a nyugi.
2023. júl. 30. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, énnekem ezek nem fontos dolgok. Egy családban az összetartás és a másik segítése a fontos.

Abban egyetértés van köztünk, hogy mindannyian család- és gyermekszerető emberek vagyunk és mindannyian vallásosak vagyunk. A párválasztásról annyit, hogy mindenki magának választ párt, nem a szüleinek vagy rokonainak. De egyébként ebből se volt konfliktus nálunk. Mi toleránsan kezeljük a szüleink vonalasságát, mert tudjuk, hogy egyébként tisztességes, jólelkű emberek, akik nagyon szeretnek minket és bármit megtennének értünk. Anyukám persze szeret kéretlenül is véleményt mondani mindenről, de nagy általánosságban eleresztjük a fülünk mellett. Amúgy is, ha már van az embernek gyereke, akkor (legalábbis nálunk) 90%-ban az határozza meg a szüleivel való kapcsolatát, hogy a gyerekét mennyire szeretik . Nos, nálunk minden nagyszülő nagyon szereti a gyerekeinket, innentől minden nézetkülönbség csak másodlagos.

Kit érdekel, hogy Orbánról homlokegyenest ellenkezőképpen vélekedünk? Az a lényeg, hogy az unokákkal szeretettel foglalkoznak a szüleink!

2023. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim mindig azt akarták, hogy boldognak lássanak minket és tudjunk egyedül boldogulni. Ez sikerült. A többi nem számít.
2023. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sokkal toleránsabbnak tűnsz, mint én. A mi kapcsolatunk a szüleimmel megbukott.
2023. júl. 30. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert nekem totál más a véleményem bizonyos dolgokról, mint a szüleimnek, vagy a felnőtt gyerekeimnek, még szerethetjük egymást. Az viszont már intelligencia kérdése, hogy elfogadjuk, nem vagyunk egy véleményen és egyikünk se akarja megyőzni a másikat a saját igazáról.

Nem állítom, hogy soha nem szoktunk vélemény különbségekről beszélgetni, érvelni, de ha látszik, hogy nem közelít a vélemény, nem erőltetjük a témát.


Pl se engem se az idős szüleimet nem lehetne meggyőzni arról, hogy a drog nem ártalmas és számomra nem megfelelő ellenérv, hogy az alkohol és a dohány is ártalmas, mégis legális, ezért pl ha a gyerekeim ilyenekről beszélnek, nem jutunk közös nevezőre.


A gyerekeimmel azonosak a politikai nézeteink, de a szüleimmel nem, így ezt is megvitattuk már, de nem érezzük szükségét, hogy egymást győzködjük.


Szintén elérő a szüleim véleménye a párkapcsolatról, házasságról, gyermekvállalásról, mint az enyém, sőt még a gyerekeim is eltérően gondokodnak erről, de ezen sem szoktunk összevitetkozni. Néha az idős szüleim rugóznak ezen a témán, de az idősek már csak ilyenek, mi meg elengedjük a fülünk mellett, nem állunk le vitatkozni ezekről.


Nálam a családi összetartás ezektől függetlenül működik, sokkal fontosabb az egymás szeretete, tisztelete, segítése, mint nézetkülönbségeken vitatkozni.

2023. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyu már nem èl. Apámmal meg most szakítok meg minden kapcsolatot. Elhord mindennek, mert nem hajlok be az akarata előtt. Hiába az apám, egy mèrgező szemèlyisèg, aki èrdekember, ès a saját családján is átgázol ha az èrdeke ezt kívánja.
2023. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!