Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lenne kötelező tartani...

Miért lenne kötelező tartani velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni de ez egy bonyolult dolog én és a családom közti kapcsolat.

Nagyon szegények voltunk nem voltak jók a körülményeink és én 10 éves koromban intézetbe kerültem.

Folyamatosan hitegettek a szüleim, hogyha jobb lesz a helyzet kivisznek de amikor jobb lett sem vittek haza és a látogatások, hívások is ritkultak.

Az intézetben engem bántalmaztak minden féle téren... de segítséget bárhonnan kértem nem kaptam, a szüleimtől sem.

A nagynéném volt az aki próbált kihozni onnan de nem sikerült neki annyit viszont elért, hogy másik lakásotthonba kerüljek és 18 évesen amikor kikerültem hozzá költöztem.

Egészen az év elejéig együtt éltünk de ő sajnos hirtelen meghalt. Nekem csak a kisfiam maradt a családommal rég nem is beszéltem távol költöztünk tőlük.

A nagynéném hamvait viszont a szülőfalujában szortuk szét ott ahol a családom él.

Akkor láttak meg és azóta zaklatnak.

Hogy, hogy nem mondtam el azt, hogy van egy gyerekem és ők csak az interneten látnak mások àltal stb...

A legborzasztóbb viszont az, hogy nem értik meg én nem akarok tőlük semmit.

Azt mondta az anyám, hogy nekem kötelező velük "jóban" lennem mert ők a szüleim.

Miért? Ha valaki életet ad nekem kötelező bármi is?

A feljelentésen gondolkodom.

Nem akarok velük sem veszekedni sem semmit.



2023. aug. 4. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a világon senkivel nem kötelező tartanod a kapcsolatot, ez a te döntésed.
2023. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2023. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1

Én is azt gondolom, hogy nem kötelező erőltetni semmilyen kapcsolatot akkor sem ha családról van szó.

De már sok, hogy rámerőltetnék.

2023. aug. 4. 19:49
 4/12 anonim válasza:
100%
Teljesen igazad van, hogy nem akarsz tőlük semmit. Nem számíthattál rájuk, így felesleges velük foglalkozni. Kezeld őket idegenként és ne reagálj a megkeresésükre, illetve tiltsd le őket...
2023. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4

Letíltottam őket nem tudom ki az az ismerős aki "mutogat" nekik.

Jelenleg most pl abban a városban vagyok ahol ők van egy ingatlan ami a nagynénémé volt ezt ha eladom soha vissza ide nem jövök addig is kerülöm őket ahogy tudom.

2023. aug. 4. 19:58
 6/12 anonim válasza:
100%
Jól tetted. Azzal meg ne törődj, hogy látnak rólatok képeket. Gondolom piszkálja a csőrüket, hogy milyen szépen boldogulsz az életben nélkülük. Illetve én az ilyenekről mindig a legrosszabbat tételezem fel és tuti hátsó szándék mozgatja őket most, hogy meghalt nagynénéd (Részvétem!). Pénz szagot éreznek és valószínű ezért erőltetik ezt a család dolgot, hátha csurran-cseppen nekik is valami....
2023. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem értenek. Kit érdekel, milyen képet látnak rólad?


Nam beszélsz velük és kész.

2023. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7

Zaklatnak gondolom tudod, hogy ez nem abból áll, hogy nézegetnek, leskelődnek utánam.

Nem szeretném pl ha mégegyszer a gyerekem közelébe jönnének vagy az enyémbe.

Rendszeresen követnek.

Gyorsan szeretném megoldani itt a dolgom, hogy hazamehessek és ne foglalkozzak velük.

2023. aug. 4. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ha követnek, oda mész hozzájuk legközelebb ée megmondom, hogy rendört hívsz zaklat@sért.
2023. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező.
2023. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!