Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudod kezelni gyakorlat...

Hogyan tudod kezelni gyakorlatban, hétköznapokban, ha több rokonod is irígy rád?

Figyelt kérdés

Rengetegszer adtam esélyt közeli rokonoknak, hogy barátságosan viselkedek velük, rengeteget segítek otthon (ingyen), kedves vagyok, s sokszor provokálnak engem veszekedésre, irígységükről is beszélnek. Minthogy régóta nem velük lakom, emiatt nem is nagyon tudják, hogy mit dolgozom (illetve nem arról a szakmáról tudnak, amiben dolgozom), esetleg a nyugodtságomat irigyelhetik. Régóta érzem ezt az irígységet, emiatt jó ideje nem tudnak eredeti munkámról, párkapcsolatról sem.

Többször haza kell néznem és segítenem egy fontos családi téma miatt is, nem tehetem meg, hogy ne beszéljek velük, stb.

Mit tanácsoltok, hogyan viseljem el ezt a viselkedést részükről?

Illetve hogyan szereztetek pótszülők, pót testevért, olyan barátokat, hogy együtt segítsétek egymást?

Nagyon szépen köszönök minden hasznos tanácsot.



2023. aug. 6. 23:00
 1/5 anonim válasza:
63%
El kell fogadnod, hogy a világ nem körülötted forog. Nem irigy rád a kutya sem.
2023. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Rám nem irigy senki, de ha az lenne, akkor azzal hárítanám a dolgot, hogy csak szerencsés voltam, nem annyira az én érdemem mindaz, amit irigyelnek.
2023. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Nàlam ugyan ez a helyzet. Mióta jobb munkahelyem van. A fèrjem csalàdja, teljesen kiközösítenek. A sógornőm olyanokat mond a csalàdnak rólam ,h csak na. Szemembe persze mosolyog jópofizik.
2023. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálni kell.
2023. aug. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%

Kb. az összes rokonom gyűlöl olyan ovis korom óta. Sosem ártottam nekik nyilván (végülis mit tudna egy gyerek ártani), az zavarta őket, hogy okosabb voltam, mint az ő gyerekeik és unokáik, amivel persze a szüleim folyton dicsekedtek. Konkrétan örömtáncot jártak volna ha kiderül valami kudarc az életemben, mondjuk ha nem vesznek fel gimibe vagy egyetemre, vagy bármi. Kárörvendtek akkor is, ha egészségügyi problémám volt gyerekként. Részemről a megoldás roppant egyszerű, amint lehetett, elköltöztem onnan és semmit sem tudnak rólam.

Amiket írsz, hogy pótszülő, póttestvér, sosem volt ilyesmikre szükségem. Ezek csak rokonok, az ember nem választja őket, nem kötelező jóban lenni velük meg úgy egyáltalán érezni irántuk valamit. Van az embernek jobb esetben a választott családja, (férj/feleség, barátok) az a lényeges, mert ők önként vannak veled.

Neked azt tudom mondani, hogy ne légy palimadár, ne segíts nekik, ne állj szóba velük, ne mondj el semmit. Felejtsd el, hogy rokonok, ha muszáj beszélni velük, tedd úgy, mintha bármilyen más emberek lennének, akikkel felületes kapcsolatod van, mert muszáj. Ha provokálnak, gondolj arra, hogy nem süllyedsz le a szintjükre és ne engedd, hogy felhúzzanak.

2023. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!