Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 10 éves fiúnak mennyire...

Egy 10 éves fiúnak mennyire vannak már önálló gondolatai és saját véleménye?

Figyelt kérdés
Feleségemmel éppen válunk - neki már van új kapcsolata - és azt vettem észre a fiamon, hogy egyre inkább távolságtartó és szemtelen lett velem szemben. Valószínűnek tartom, hogy az anyja és esetleg az új párja is elkezdte a gyereket uszítani ellenem. Mit gondoltok, magától hirtelen fordulhatott benne valami, amiért ilyen ellenséges lett vagy tudjam be az anyja ellennevelésének?

2023. szept. 4. 14:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%
Egy 10 éves gyerek minden, csak nem hülye, nem annyira egyszerü manipulálni. Sokkal valószínübb, hogy te viselkedsz úgy, ahogy nem tetszik neki. Meg a másik, hogy lassan kezd kamaszodni
2023. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha ezt gyakorin kell megkérdezned idegenektől, hogy van-e a fiadnak önálló véleménye, akkor nem nagyon kell erőlködnie az anyjának, hogy "uszítsa". Mi a f_szt csináltál az elmúlt 10 évben? Mert a gyerekeddel nem nagyon foglalkoztál.
2023. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%

Jó kapcsolatban voltatok?

Sokat beszélgettetek?

Vannak közös élményeitek, kerékpározás, stb.?


Menj el vele kirándulni, csináljátok, amit szeret. Kösd össze egy éttermi ebéddel. Beszélj vele őszintén, nyíltan.

Mondd el neki, hogy ez most mindhármótoknak nehéz, de neki a legnehezebb.

Tudnia kell, hogy neki ugyanolyan fontos vagy, mint mindig is voltál.

Nem tőle váltál el, hanem az anyukájával vált elegymástól az utatok.


Őt ugyanúgy szereted, mint mindig is szeretted.

Most mindenkinek van valamilyen véleménye, aminek hangot is ad.

Ez természetes.


Szeretnéd, ha nem mások feltételezéseinek hinne, ha bármi kérdése, gondja, megválaszolatlan gondolata van veled és a kettőtök kapcsolatáról, akkor azt egyenesen tőled kérdezze meg.


Te mindenben, mindig támogatni fogod. Annak higgyen, amit személyesen megtapasztal.


Kezet rá!

És akkor mi a kedvens sütije, csokija? Hova szeretne menni, mikor megint találkoztok.

2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%

Úgy 3-4 éves kortól vannak valakinek önálló gondolatai és saját véleménye.


Tudod, kedvenc szín, nem kedvelt ételek, akar még maradni a játszótéren, stb.

2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%
Ez komoly kérdés? Ne már... Talán beszélgetni kellene azzal a szerencsétlen gyerekkel és akkor tudnád, hogy mi van vele.
2023. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%

Én is nagyjából ennyi idős voltam, amikor a szüleim váltak. Én is rengeteget hallgattam apámtól, hogy anyám ellenem neveli, telibeszéli a fejem, meg ilyenek, de nálunk nem ez volt a helyzet. (Konkrétan magától anyum sosem beszélt a válás után apámról, tehát ez gyakorlatilag lehetetlen lett volna.)


Nyilván fogalmam sincs, hogy milyen viszonyotok van, de engem apám a válás előtt és után is hanyagolt, úgy éreztem, hogy nem csak az anyám, de az én életemből is ki akar lépni, ezért viselkedtem úgy, mint a fiad.


De hogy a kérdésre is válaszoljak valamennyire, szerintem ez magától is jöhet, főleg ha nem beszéltetek eleget vele a válásról, vagy ha tabuként kezelitek.

2023. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
67%
Értelmi szinttől is függ .. az én fiam 12 évesen kérdezgetett a válásról és egyéb dolgokról.. de biztosan nagyon rossz nekik az elválás.. szegénykéim.. kár, hogy ők szenvedik meg miattunk..
2023. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%

Hmm, vajon milyen viszonyban vagy a fiaddal, hogy nem tudod milyen értelmes.


Amúgy 10 évesen általában van olyan intelligens egy gyerek, hogy magától is legyen véleménye valamiről. Ami nem zárja ki, hogy ellenned hangoljak, de ha normális apa-fia kapcsolatod lenne, akkor ezt tudnád magadtól is, nem itt kérdeznéd.

2023. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

De, manipulálható - ha az egyik fél akarja...

Elég ha az egyik félnél "minden meg van engedve", amiről a gyerek úgy gondolja: "jó neki" holott nem, valamint például ha az egyik fél megveszi neki a legdrágább telót, elviszi olyan, rendkívüli élményt nyújtó helyekre, ahova a másik fél nem tudja (drága nyaralás, játszóház, lehet az bármi).

2023. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%
Már bőven vannak.
2023. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!