Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen okai lehetnek a túlzott...

Milyen okai lehetnek a túlzott aggódásnak? (Konkrét példa)

Figyelt kérdés

A barátom anyját szeretném most kielemezni. Nagyon idegesítő és szerintem nem normális a viselkedése.


21 éves a barátom, otthon lakik, egyetemre jár. Az anyja nagyon durván aggódik érte, és nagyon rajong is érte. Tudni kell róla, hogy még szülés előtt dolgozott utoljára, azóta háztartásbeli, barátom az egyetlen fia. Férjével együtt vannak. De nem vagyok biztos benne, hogy ez a munkanélküliség velejárója lenne, hogy így viselkedik.


Mindenben kiszolgálja a barátomat. Neki tényleg semmit nem kell csinálnia, annyit se, hogy legalább a mosogatóba rakja be a tányért, vagy szedjen magának és mikrózza meg egyedül. Az ételt úgy csinálja, hogy neki legyen jó, mindig megkóstoltatja vele és ő dönti el, hogy jó lesz-e, vagy kell-e bele só pl, az nem számít, hogy másnak ízlik-e. Kocsival viszi mindenhova, még gimibe is vitte, pedig Budapestről van szó, tehát van rendszeres tömegközlekedés. Egyetemre mondjuk már csak akkor viszi, ha pl esik az eső, de szerintem ez is túlzás. Ha elmegy(ünk) valahova másik városba, akkor mindig helyzetjelentést kell adnia. Kivitt egyszer a vonatállomásra, és 5 perc múlva telefonált, hogy sikerült-e felszállni. Szilveszterkor házibuliban voltunk és akkor is sms-t írt, hogy minden rendben van-e, amire nem válaszolt egy órán belül, mert buliztunk, akkor írt megint, hogy választ akar azonnal. Későn értünk haza, már kb világosodott, és ő addig fenn maradt, mert nem tudott aludni az aggódástól. Egyszer beteg volt a barátom, én pont ott aludtam, igazából csak egy 38 fokos láza volt, ami a lázcsillapító után elkezdett lemenni, de az anyja óránként felkelt ébresztőre és megnézte, hogy lázas-e még, persze emiatt én is óránként felkeltem a zajokra. Majd ilyet szól, aludjak délután. Ok. Engem amúgy szeret és mintha a lányának tartana, velem is próbál hasonlókat csinálni, csak nekem ez nem fekszik. Egyszer vett nekünk óvszert meg síkosítót, mert ugye ő takarítja a szobáját és látta, hogy van egy üres óvszeres dobozunk, úgyhogy pótolta, hiába mondta neki a barátom, hogy nem kell. Ez ciki mondjuk kicsit vicces is :D


Ilyeneket miért csinálhat egy ember és hogy nem érzi, hogy ez nagyon gáz?


2023. szept. 5. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
A fiában éli ki magát, mert se élete, se érdeklődési köre. Hú, nagyon gáz!
2023. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez beteg, de a srác se egy életrevaló "kölyök" 21 évesen így éli mindennapjait. Neki kell leállítania az anyját, mert ha így folytatódik maga mellé is hasonló cselédre lesz szüksége.
2023. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem sikerült leválni a gyerekéről. Jó esetben a kamaszkori útkeresés alatt a fiatal új szálakkal kezd kötődni a világhoz, és elnyesegeti az otthoni szálakat. Ebben a szülőnek is partnernek kell lennie, felismerni, hogy a gyereke már elsősorban felnőni készűlő ember, önmaga ura, és csak másodsorban a gyermeke. Ez nagyon sok szülőnek nem megy, vagy csak nehezen, főleg, ha egy szem gyerek, és nincs amúgy élete. Ennek a nőnek tuti nincs, és a személyes tér se jelent neki semmit az óvszeres példa alapján.

Ilyen óránkénti helyzetjelentéseket nekem 13 évesen kellett küldenem, mikor először mehettem a Velencei-tóra a barátaimmal strandolni, szülői felügyelet nélkül. 21 évesen nagyon nem oké ez. A barátod hogy viszonyul hozzá?

Sajnos ilyen anyai hozzáállás egy gyengébb jellemből anyámasszony katonáját csinál, aki 30, akár 40 évesen is élvezi inkább a mamahotelt, a másik esetben pedig úgy kell veszekedésekkel kiharcolni a saját élethez való jogot.

Lehetséges, hogy rád el fog kezdeni vetélytársként tekinteni, ha észreveszi, hogy te nem sorolódsz be a gyermekszerepbe, amit rád oszt, hanem a női társ helyét óhajtod átvenni tőle a barátod életében.

2023. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha a barátod hagyja, akkor nem csak az anyja a hibás, a barátodnak ez nagyon kényelmes, megfelelö. Ha zavarná, akkor meghúzná a határokat. Ilyen módon semmi esélye sincs annak, hogy normális kapcsolatotok legyen, a barátodnak mindig az anyja szava lesz a fontos, illetve töled is el akarja majd várni ugyanezt a szintü kiszolgálást.
2023. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Anyukám is ezt mondja, hogyha vele akarok maradni, akkor kb csicskának kell lennem. Hááát, ez nem jellemző rám. Én nem is ezt látom itthon, én önállóbb vagyok, mert nem csinálnak meg mindent. Amúgy az első hónapokban még ki is voltam, hogy wow, ezek szerint van olyan, akit így kiszolgálnak, engem miért nem? De közben rájöttem, hogy nálunk van a normális helyzet.


A barátom is hibás igen és tényleg kényelmes neki. Mondtam is már, hogy figyu, legalább egy szendvicset csinálj már meg. Azt mondja, nem, ő lusta. Hát én is az vagyok szinte minden témában, de ez egy 5 perces, nem megerőltető dolog, nekem automatikusan megy, ha éhes vagyok, megoldom.


Ő amúgy nem szereti annyira az anyját. Ő nem viszonozza a rajongást. Viszont elvárja, vagy legalább is természetes neki, hogy csak szólnia kell és mindent megkap. Az apjától az anyagiakat, az anyjától meg a háztartási dolgokat.

2023. szept. 5. 17:07
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Kéne neki egy férfi vagy bárki akivel elfoglalhatja magát és akkor nema fiára telepedne ennyire.
2023. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát van férje bár egyszer nem láttam hogy egymáshoz érnének vagy egymás mellett ülnének a kanapén vagy ilyesmi
2023. szept. 5. 17:30
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
21 éve nem dolgozik, hobbija nincs, férjével láthatóan nincs privát életük, nem járnak szórakozni, nincs közös hobbijuk stb. A fia az élete. Anyukádnak igaza van, hogy mellette neked egyfajta kiszolgáló szerepkör jutna, nem valószínű, hogy megrázza magát és felnő. Sokáig úgysem maradnál mellette, mert az anyjából lesz az az anyatípus, aki minden nőt el fog marni a fia mellől, mert úgy éli meg, hogy "elveszik" tőle a gyerekét. Téged még nem lát veszélynek, mert fiatalok vagytok, budapesti, értelmiségi, nem reális a veszély, hogy hirtelen összeköltöztök/házasodtok. Nagyon hosszú távra ne tervezz vele. :D
2023. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1, Nekem volt egy időszakom amikor könnyen elhittem bármit bárkinek, könnyen irányítható voltam abban a társaságban amibe csöppentem és azok az alakok nem épp voltak szimpatikusak a növérem számára így folyamtosan keresgélt telefonon, hogy midnen okés -e.


2, Haverom anyja nárcisztikus személyiségzavarban szenved és a fián kívül mása nem volt akit felügyelhetett vagy irányíthatott volna így őt a nárcisztikus anyja túlszerette: állandóan hívta, befolyásolta a párválasztásban és mindent ráerőltetett, ...


3, Ez csak két eset, simán lehet, hogy anyukának sok a szabadideje és unatkozik.


4, Szerintem a legvalószínűbb az lehet, hogy az anyja ugyan így viselkedett a fiú anyjával, mint ahogyan most az anyuka a fiával.

2023. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

"Engem amúgy szeret és mintha a lányának tartana, velem is próbál hasonlókat csinálni, csak nekem ez nem fekszik"


Na igen. "Szeret", amíg azt tehet veled, amit akar, és amíg neked semmiben nincs ellenvéleményed. Majd akkor figyeld meg, amikor először közlöd vele, hogy ne készítsen ki neked reggelre bilikék pamut nagyibugyit, mert te úgysem azt fogod felvenni, te leszel maga a megtestesült sátán, aki a fiát is meg akarja rontani...

2023. szept. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!