Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom 26 éves, hosszadalmasan...

Lányom 26 éves, hosszadalmasan állástalan, volt napi m.helye kb. 4 hónapra.. ami tartott legtovább viszont ezt imádta. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van esély, hogy közmunkára be fogják hamarosan hívni. Kérdezem kedves szülőktől, hogy engedné a lányát afféle munkára bízni, amiben városban szemétszedés meg ilyenek?


Lányomnak van érettségije, szakközépet végzett egy szakmával rendelkezik, angol perfekt. Errefelé Békés megyében nincs szinte semmi állás. Ez elképzelhető?


Házastársammal minimálbérért dolgozunk. Kétségbe vagyunk esve..



2023. szept. 10. 23:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Esetleg Szegeden gondoltunk valamit, közel ősz-télre így nem akartuk elengedni, fűtés albérlet meg az idő miatt mire kap helyet.
2023. szept. 10. 23:17
 2/51 A kérdező kommentje:
Pesten is gondolkodtunk de ott meg drágábbak az albérleti árak.
2023. szept. 10. 23:17
 3/51 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de nekem furcsa az a szóhasználat, hogy "nem akarjuk elengedni". Bár a gyerekedről van szó, de ő egy felnőtt nő, neki kell dönteni arról, hogy mit akar csinálni, hol akar élni. tanácsot persze adhatsz neki (adj is), de a saját kezébe kell venni az életét.


Ha van szakmája van és perfektül beszél angolul, előbb-utóbb fog kapni állást, csak kitartóan kell keresni. Esetleg valóban éppen nem a jelenlegi lakóhelyén. Sok sikert kívánok Nektek!

2023. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
93%
máshol kell állás után néznie ha ennyire nem akarják a közmunkát. egyértelműen.
2023. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
78%
Menjen kozmunkára. Pár hónapot dolgozzon és ne adja le nektek a pénzét, majd költözzön fel pestre mondjuk szobás megosztásos nagy lakások amit egyetemisták is kivesznek, aztan ott dolgozzon.
2023. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Szakmája szakács meg ugye érettségi.


Egyébként pedig 26 évesen tényleg annyira nagy gyerek még.

2023. szept. 10. 23:20
 7/51 anonim ***** válasza:
78%
Irany London, Parizs, Roma...
2023. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
82%

Szakáccsal szerintem egy csomó helyre el tudna menni pl Bp-en is. Ha mégsem, akkor ideiglenesen nagyobb áruházláncba árufeltöltőnek, bérelni elég egy szobát és ha elindult onnan már tovább tud lépni.

A szemétszedést is nyilván valakinek meg kell csinálni, de mint anya én sem akarnám így látni a gyerekemet. Amúgy ha jól tudom, nem kötelező elvállani amit felajánlanak.

2023. szept. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nehéz, én friss diplomás vagyok és nagyon nagy a verseny. Egy állásra van több jelentkező, ritka az, amikor a munkavállaló válogathat, hogy hol akar dolgozni. Csináljon egy jó kis önéletrajzot és töltse fel mindenhová. Főleg a profession.hut ajánlanám, engem pl a jelenlegi munkahelyemről ott találtak meg. Ha perfekt beszél tényleg angolul, akkor multikhoz is elmehet call centeresnek. Ott viszonylag jól is keres, be is tanítják, akár otthonról is melózhat, kap munka laptopot, telót és nem kell szemetet se szedni. Kitartást!
2023. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de szakács szakmával egy nagyobb városban még válogathat is az állások közül. Hagyd önállósodni, ne kösd magadhoz.
2023. szept. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!