Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom feldolgozni hogy a...

Nem tudom feldolgozni hogy a bántalmazó anyám mindenkinek lek-z, meg olyanokat terjeszt rolam hogy drogozok?

Figyelt kérdés

Kisgyerekként abuzálva nevelt fel egy csendes sarokbanülő antiszoc intro lettem.

Felnőve végre munkahelyen már nem én vagyok mindig akit kiközösìtenek valamennyit szocializálodtam.

Mindig dolgozom alig élek meg, párkapcsolataimban elhagynak.

Rendes kis becsületes kissé naiv vagyok.

Anyám viszont azt terjeszti rolam higy k vagyok drogozok meg alkoholista, biztos azért nem élek meg, munkakerülő is és állandóan hazudik a rokonságnak is, meg a környezetnek is.

Kapcsolatom így már nincs vele. Az áldozatsegítő pszichologus szerint meg engedjem el, nehéz gyerekkora lehetett "szegénynek", meg mintha őt védené.

Naponta élek fájdalommal, mindig összeszorul a gyomrom higy ilyen és egyedül is vagyok a vakvilágban, társam sincs, senkim.

Hogyan lehetnék kiegyensúlyozott?



#bantalmazó szülő
2023. szept. 11. 07:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én any
2023. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kapcsolattartás mit foglalkozol ki mit pletykál akár rokonságon belül?


Tudod aki ismer az pontosan tudja mi van, aki még nem, az nem is fontos. Innen pedig totál felesleges azon kattogni ki mit gondol rólad..

2023. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Szóval még a bizonyítása is nehéz lenne annak hogy én nem iszok nem vagyok k.Tehát a rágalmakat törvény előtt nehèz ellenbizonyítani"


De miért kerülne sor bármilyen perre? Mivel vádolna meg anyád? Hogy drogozol és prostituált vagy? Pont hogy neki kéne bizonyítani, ha ez a vád, nem neked bizonygatni, hogy ez nem igaz. De nagyon valószínűtlen, hogy egy ilyen feljelentés eljutna bíróságig.


Azokkal a rokonokkal meg ismerősökkel se tarts kapcsolatot, akik visszamondják anyád rosszindulatú megjegyzéseit. Nyilván tudják, hogy neked ez rosszul esik, akkor minek mondják vissza? Talán elhiszik? Akkor meg végképp ignoráld őket.

2023. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Terjessze... gondolj bele aki ismer, az úgy is az alapján fog megítélni milyennek ismer, aztán anyud csak amgát járatja le.
2023. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

El kell költözni, ha még nem tetted meg.

Ha igen, minden! kapcsolatot beszüntetni anyáddal ÉS a rokonokkal.


És nem ártana JÓ MESSZIRE költözni - akkor is, ha már önálló életed van.


Nekem 1200 km kellett. Itt is b...gatnak, amikor épp kedvük van, de már fel sem veszem (szó szerint, tiltás, stb), plusz végre nem "jönnek át csak úgy" :D, mint amikor még otthon éltem.

2023. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!