Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bizonyos szülőknek miért esik...

Bizonyos szülőknek miért esik nehezére bocsánatot kérni a gyermekétől?

Figyelt kérdés

Pl hogyha tudod hogy nem neked van igazad hanem a gyermekednek akkor miért nem kértek tőle bocsánatot? Vagy hogyha megbántjátok valamivel. Tudom hogy ti vagytok a szülő meg ti rosszabbakon mentetek keresztül mint mi, de azért nekünk is vannak érzéseink és még ha nem is mondjuk el de azért fáj.


Már nem anyummal lakok de sokszor eszembe jut, hogy miket csinált.

Csak 1 példa: volt olyan hogy egyik nyáron az ágy melletti szekrényen egy kis tányéron éjszakára ott maradt a szőlő amit ettem és reggel üvöltve keltett hogy én milyen rossz cseléd vagyok hogy nem pakolok el magam után.

Es mikor kb 2 évre rá felhoztam neki csak röhögött rajtam. Ugyan ez volt akkor is mikor veszekedtünk megpróbáltam vele megbeszélni csak röhögött rajtam vagy azt mondta fejezzel már be a hülyeségeim. (Ez szinte semmi ahoz képest amiket még csinált de azt ide nem írhatom le)



2023. szept. 11. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Neki kéne bocsánatot kérnie, mert szabtál elpakolni magad után? WTF?
2023. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Metionin ***** válasza:
78%
Mert azt hiszik, hogy azzal csorbulna a tekintélyük.
2023. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Nevelesi celzat altalaban, de kozel sem durvan max egy gyenge pofon ha olyan szemtelen.


Egy enyhe popora csapas sem gond, de ha arcon uti okollel lilara na azt nem.

2023. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem miért kellene bocsánatot kérnie a szőlős példánál, hiszen ott te voltál a hibás, max a stílus kifogásolható
2023. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

A szőlős példát én se értem. Ott te hibáztál abban, hogy ki kellett volna vinned, ő viszont finomabban reagálhatott volna.

Nekem ebben a sztoriban inkább az a durva, hogy két évvel később ez még foglalkoztatott, felhoztad anyukád előtt, meg akartad vele beszélni. Nagyon kicsinyes, haragtartó viselkedés ez.

2023. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

A mérgező szülő tipikus esete: soha nem ismeri el a hibáit, elbagatellizálja, vagy épp elkezd ködösíteni, "gaslighting"-olni, hogy "rosszul emlékszel, az nem is úgy volt" stb.


[link]

2023. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom pontosan a stílusért!


Főleg ha még a példamutatás hiánya is fent áll.

Azért attól, hogy az az anyám vagy az apám nem kellene úgy bánni a velem mint egy szarral, gondolom erre akart utalni a kérdező. Sőt még normális hangnemben is lehet beszélni attól függetlenül hogy csak egy gyerek vagyok.


Mert ugye nem én akartam megszületni hanem ők akartak engem, én legalábbis evvel így vagyok. Teljesen megértelek kérdező hogy ez rosszul esik neked nekem is rosszul esett mikor gyerek voltam.


Ettől függetlenül pakolj el magad után és amennyire csak tudsz legyél szófogadó. Ennyi.


Bocsánat ha egy kicsit túl reagáltam a dolgot, de hasonló dolgokat én is átéltem és így 20 év távlatában sem gondolom másképp pedig már azért tapasztaltabb és bölcsebb vagyok azóta.

2023. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

6-os, én ezt kívülállóként is egy piti ügynek tartom.

A mérgező szülő az nem itt kezdődik. Lehet, hogy a kérdező anyja az, de ez a példa nem bizonyítja azt.

2023. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

6

Nárcizmus?

2023. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Főleg ha még a példamutatás hiánya is fent áll."


Honnan veszed? Nekem pl eszméletlen trehany, igénytelen gyerekem van annak ellenére, hogy közel s távol a családban senki sem ilyen, mindenkinek van igénye a tisztasagra. Nála pl az említett szőlő magától jönne le, mert simán megvárná, hogy megrohadjon, marhára nem zavarja az ilyesmi.

2023. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!