Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért emlegeti állandóan...

Anyám miért emlegeti állandóan magát?

Figyelt kérdés

Mindig csak magával van ki, meg magát sajnáltatja. Bármiről is beszélek mindig ott köt ki, hogy mi lenne velem nélküle ha nem lennék, vagy hogy mi lenne ha ő meghalna. De meg is fog halni, mert ő nem fog sokáig élni szerinte. Volt már úgy hogy a nagyszüleimmel beszéltem telefonon, vagy éppen apámmal, és mindig el kell nekik mondanom, hogy márpedig anyu nem pihent, hanem otthon csinál valamit pl. főz, mos, takarít.

Bármit mondok is neki, mindig ott köt ki, hogy nekem a barátommal ilyen-olyan rossz lesz, ha együtt fogunk majd élni, mire sminkelem magam, mire öltözködöm, hiszen ha a barátommal együtt fogok élni, úgy se fog nekünk jutni semmire.

Folyton csak magát sajnáltatja, hogy ő milyen sok mindent csinál, engem piszkál, hogy olyan vagyok, mint egy gebe, de én beszéljek neki másokról, mert őt semmi nem érdekli, mert ő még lefogyni sem tud, csak az érdekli.


2023. szept. 11. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Kéne neki valami elfoglaltság ami picit feldobja a hangulatát.
2023. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves vagy? Vele laksz? Amint végzel az iskolával, el kell költözni. Nem vagy pszichológus. Ez lelki nyomor, de azt neked nem kell megértened, felnőtt ember, oldja meg az életét.
2023. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Mártírkodás, nárcizmus.
2023. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Vegyél neki egy vibrátort.
2023. szept. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Esetleg segíthetsz neki a háztartásban ha vele élsz, gondolom nem vagy már gyerek ha barátod van, ha segítesz nem panaszkodik majd ennyit mert nem ő csinál majd mindent.

Ha felnőtt vagy pedig költözz el a probléma egyből megoldódik.

Bár csak a te oldaladat ismerjük így nehéz véleményt mondani vagy tanácsot adni.

2023. szept. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Amint tudsz, költözz el, mert az ilyen energiavámpír, magát sajnáltató ember hamar megmérgezi az életedet...


Van ilyen családtagom, nem is egy, teljes kapcsolatmegszakítás történt velük . Néha egy-egy családi ünnepen találkozunk, nagyjából ötperc alatt lefáraszt mindenkit, mert állandóan sajnáltatja magát. Mondjuk én már a mondandója első félpercében faképnél hagyom.

Nem érdekel a feleslegs mártírkodása.

2023. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

5-ös, szép kis álomvilágban élsz :D


Az ilyen nem panaszkodik ennyit? Ó, dehogynem, hiszen

- nem jól mostál fel, csinálhatom újra

- hagyd majd én, te nem tudod, hogyan kell jól mosogatni (wtf?)

- a mosás az én reszortom, te elrontanád (ahhoz képest ő mosta össze a fehér felsőmet a színesekkel és bszta szét, de én nem tudok mosni)

stb. stb. stb és EZEK MELLETT megy a bszogatás, hogy semmit nem csinálunk.


Így nem is. Gebedjen bele a munkába, ha a segítségre csak húzza az orrát (mert könnyebb a mártír lelkének, hogy elpanaszolhatja, jaj ő milyen sok mindent csinál). Minimálisan sem izgat.

2023. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Oké...😄

5-ös vagyok, én hasonló helyzetben voltam addig amíg el nem tudtam költözni inkább próbáltam kerülni a vele való vitát mármint az anyámmal. Mondjuk alapból segítettem mert ott éltem és már nem voltam annyira kicsi.

Nem kell rám hallgatni ez csak egy tanács volt.

Egy oldalról tudjuk mi a szituáció ha annyira nem bírja egy idő után költözni kell azzal valóban megoldódik a probléma.

2023. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!