Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok ha a...

Szülők! Mit szólnátok ha a fiatok szeretne kimenni a francia idegenlégióba?

Figyelt kérdés
Támogatnátok? Megpróbálnátok lebeszélni? Milyen érvekkel győznétek meg, ha nagyon elszánt?

2023. szept. 23. 18:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Tudom nem igazán válasz a kérdésre, de nekünk a családban van , aki kiment. Fél évig volt kint kb, mert nem tudta megtanulni a nyelvet ezért inkább hazajött.
2023. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ mennyi idős, milyen tanuló, miben tehetséges. Idegenlégió annak jobb választás szerintem, akinek itthon nincs lehetősége. A helyedben próbálnám rábeszélni a honvédségre. Akár főiskola, tiszthelyettes képző, stb. Ott is lehet komoly, érdekes dolgokban résztvenni.
2023. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon jó barátom fia szintén kiment, sőt még a kötelezőn felül rá is húzott 2 évet.

Nem örült neki a család, elbeszélgettek vele, megpróbálták észérvekkel meggyőzni. De amikor látszott, hogy hajthatatlan és mindenképp menni fog akkor belenyugodtak, és támogatták az előkészületekben ahogy csak tudták, meg akkor is amikor már kint volt.

A rendszeres kapcsolattartás sokat jelentett mindenkinek, a srác is érezte, hogy ott van a család azért mögötte.

2023. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Mondd neki, hogy Call of duty-n felnőtt nyomikat nem vesznek be.

Ha ez sem elég, mutass neki pár cenzúrázatlan videót a telegramról, ahol premier plánban mutatják, hogy hogyan döglenek meg a katonák a fronton, hogy szakadnak le a végtagjaik és hogy lóg a belük.

2023. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Vannak kiknek sikerült ott szèp karriert befutni..bàr nagyon keveseknek

Unokatestvèrem,2cimboràm megjàrtàk

A cimboràk 6èv utàn otthagytàk ès rendben egèszsègesen èrtek haza az unokatesom 14-16èv utàn “megkattant”elszökött megfogtàk ès börtön helyett elmegyògyiban volt èvekig talàn 5x ha láttam az embert meg amit tudok ròla a lègiò elôtt komoly eredmènyeket èrt el több küzdôsportban

Megjàrta a szlàv hàborùt

Testôrvolt utànna ment a lègiòba

1x talàlkoztam vele(a faterom temetèsèn) a lègiò utàn mikor kiengedtèk a gyògyibol hàttt messzirôl làtszik rajta hogy tönkrement agyilag szellemileg teljesen…

Na de ami biztos

Nyelv nèlkül 100x nehezebb lesz

Nekem aztmondta a 2cimbi hogy ahànyszor nem èrtettèk/èrtettèk meg magukat annyiszor kaptak verèst is megvonàst is

Nameg rohadtul agyb@szò feladatokat…

Ha menniakar akkor rohadtul feküdjön rà a franciàra

Sokkal könnyebblesz

2023. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Elgondolkodnék azon, hogy mit rontottam el azalatt a bizonyos 18 év alatt, amíg lehetőségem volt úgy nevelni a gyerekemet, hogy felnőttként felelősségteljes döntéseket tudjon hozni.

Nyílván, aki ilyet fontolgat, az vagy a pénzhajhászás miatt menne ki, vagy az erőfitogtatás miatt pl.: egy trauma feldolgozása kapcsán.

Tehát a szülő vagy nem támogatta a gyerekét abban, hogy jólfizető szakmát tanuljon, vagy nem volt meg gyerekként sem az anyagai biztonság, vagy az érzelmi biztonság nem volt meg.

Szóval nem lebeszélni kell a gyereket az idegenlégióról, hanem felderíteni annak az okát, hogy miért is akar kimenni és kockáztatni az életét. A gyökerénél kell kezelni a problémát és megszüntetni az okokat. Nem a következményen siránkozni, mert sajnos lebeszélni úgysem lehet, maximum érzelmileg zsarolni, de az csak olaj a tűzre!

2023. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

5vagyok

Nàlam olyan helyen van ez a lègiòs dolog hogy

Ha minden kötèl szakadt utolsò szalmaszàlnak marad a lègiò

Màr jòpàr ève sinen az èletem..de ki tudja milehet a jövôben ès ha minden híd felèg na meg fizikailag bírom akkor ott mindig vàrnak..

Szòval èn ha szülô lennèk akkor belevernèm a gyerek fejèbe hogy az csak egy utolsò utàni esetben menjen el lègiòsnak amikor màt semmi veszitenivalòja nincs a sajàt èletèn kívûl…

Nekem szüleim nincsennek

Volt egy rossz korszakom ami pàrève zárult le azòta a baràtnômmel élek ô az egyetlen szemèly ami hatàssa van ràm ès tudom hogy nem egyedül vagyok most… ha lesz majd gyerek akkor meg plàne..de ha tènyleg minden besz@ròdik az èletben..akkor inkàbb emegyek lègiòba mintsem azt csinàljam amit koràbban..sokkal több hasznàt veszik ott nekem mint a “koràbbi èletem”

2023. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Felnőtt ember, nem szólhatok bele.
2023. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Simán hülyének nézném. A pénz nem olyan jó. Állampolgárságot és nyugdíjat nem fog kapni, mert az csak a 15. év után jár.


Amit támogatnék, az idehaza a sereg, majd a katonai hírszerzés. Utána 40 évesen nyugdíj és pihi.

2023. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Ha a fiam 18 évesen 50 kilós 170 centis ecsethajú lenne akkor még támogatnám is hogy légiós legyen.
2023. szept. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!