Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó ez anyámnak, hogy...

Miért jó ez anyámnak, hogy belém rúghat?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy halasztok egy évet az egyetemen, elmegyek dolgozni, aztán anyagilag is besegítek a családnak. A nyáron számtalan helyre beadtam már, de a sok diákmunkás meg a tapasztalatlanságom miatt nem vettek fel sehova, mert pályakezdő vagyok. Most szeptembertől jöttek, hogy mehetek interjúkra. Volt két állás egy másik városban, ahova nem tudtam volna bemenni hajnali 4-re sehogy, és volt egy gyári munka, amit elvállaltam.


Hát katasztrófa volt, két hétig bírtam. Vagy későn értem haza, vagy olyan korán keltem, hogy le se kellett volna feküdnöm. Alacsony vagyok (150 centi körüli), rohadt kényelmetlen volt, hogy magasabbra kellett tennem a kezem, magasítót meg nem engedtek, mert azt mondták, hogy balesetveszélyes. Fájt a nyakam, a hátam, a vállam, a könyököm, a derekam. És akkor most kapom az ívet. De ez miért jó, hogy bánthat?


2023. okt. 4. 07:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Csináltál egy jó nagy hülyeséget: félbehagytad a tanulást, olyan gagyi munkahelyre mentél, ahol nem tudsz helytállni. Semmi értelme, amit csinálsz.

Anyád látja kárbaveszni az eddig befektetett energiát, a pénzt, és semmi garancia, hogy diplomát szerzel, s majd ahhoz megfelelő állásod lesz.

Megértem anyádat, hogy nem lejt táncot örömében, hogy ilyen felelőtlen, ostoba gyereke van.

2023. okt. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
20%
Mert kellemes érzés neki.
2023. okt. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted ugrálnia kellene örömében, hogy otthon lődörögsz, kifogásokat keresve?
2023. okt. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

3. Persze mert a basztatás segít...

Amúgy asszem még októberig te is tudsz diákmunkára járni. Én úgy csináltam hogy amíg tudtam és ugye munkát sem találtam diákmunkára jártam. Aztán az letelt munka még mindig nem volt. Ekkor elmentem egy munka közvetítőhöz, ott mentem egy darabig gyárba. Szeptemberben lett munkahelyem. Egy hónap után nem sikerült a vizsga és így el kellett jönnöm. Megint gyárba jártam dolgozni. Aztán csak decemberben lett egy hely. Ahová eljártam betanulni. Januárban elkezdtem alkalmisként dolgozni. Februárban vett fel dolgozni egy tanáromnak köszönhetően. Pont bement a boltba, regebből ismerték egymást gondolom mondta hogy megbízható vagyok. Na februártól részmunkaidőbe dolgoztam. Aztán főállásban par hónap múlva.

Csak azért írtam le hogy lásd nekem sem ment egyből zökkenőmentesen.

Anyudra meg ne hallgass. Ha ennyire nem bír magával, ne beszélj vele

2023. okt. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem csoda hogy így reagál egy ilyen döntésre.
2023. okt. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Anyudra meg ne hallgass. Ha ennyire nem bír magával, ne beszélj vele


De ugye akkor anyu mondhatja, hogy oldja meg a lakhatást, étkezést maga?

2023. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

anyagilag is besegítek a családnak."" Gondolom anyu nem azért van kiakadva hogy rosszul döntött és halaszt, hanem azért mert nem viszi haza a pénzt...

Miért kéne beszélnie ha csak lehúzza? Hátráltatja még a munkakeresésben is azzal hogy leszólja.

2023. okt. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

7, mondjuk ne csak részleteket olvass és idézz


"elmegyek dolgozni, aztán anyagilag is besegítek"


Nem dolgozik, nincs pénze. Még a tb-t is anyu fogja fizetni utána.

2023. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mert mit csináljak, ha máshova nem hívtak? Hány helyre beadtam, két munkahelyet buktam amiatt, mert nem tudtam volna beérni. Fájt mindenem, nem bírtam tovább. De rúgjatok belém ti is. Ez az! Csak így tovább.
2023. okt. 4. 07:59
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

eleve minek jelentkezel oda, ahova nem tudsz bejárni?

Mit gondoltál, két kézzel kapnak utánad egy érettségivel?

2023. okt. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!