Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves lányom velem és új...

13 éves lányom velem és új férjemmel él. Az édesapját nagyon szereti, ő egy félkész házban él, nem merül fel, hogy odaköltözzön. Az összes hétvégét az apukájával szeretné tölteni, ha velünk van látványosan komoran néz maga elé. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Én nagyon emberséges voltam a válásnál, a házrészemet átadtam a volt férjemnek, nem kérek gyerektartást sem.

2023. okt. 8. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Had legyen ott. Tudom, vagyis inkább képzelem hogy milyen fájó lehet, de ha egyébként jó apa és veled is tisztességes akkor én hagynám neki hogy ott töltse. Ha van programozók amire elszeretnétek vinni akkor esetleg megkérdezhetitek hogy nem e szeretne ő is menni. A gyerek is megviseli a válást sajnos.
2023. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 LuckyLevi ***** válasza:
9%
Én először pontosan utána jàrnék, hogy pontosan miért akar ott lenni. Akár pszichológussal beszélni. Megpróbálni meggyőzni, hogy maradjon. Aztán, ha mindenképpen menni akar, akkor el kell engedni, de biztosítani kell arról, hogy az ajtó mindig nyitva áll. Meg próbálni kell fenntartani a kapcsolatot.
2023. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha lenne neki hol aludni, van víz, villany, fűtés akkor hol a gond?
2023. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Mit takar pontosan a félkész ház?
2023. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nincs kész a fürdőszoba és a kislány szobája sem.
2023. okt. 8. 19:58
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Mégis jobban érzi ott magát...

Szerintem is engedd el.

2023. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Csak azt, amit az első ír. Időről-időre megkérdezed a gyereket, hogy egy-egy hétvégén nem maradna-e mégis veletek, esetleg ha van olyan program, ami őt is érdekelné, de egyébként had legyen az apjával. Kiskamasz már amúgy is, most különben is kezdenek már leválni sokan, semmi értelme, hogy kényszerből legyen veletek, ha egyébként az apja megfelelően a gondját tudja viselni. A "nincs kész a fürdőszoba" gondolom azért nem azt jelenti, hogy ne tudna hol mosdóba menni, mosakodni, és az alváshoz sem kell neki feltétlenül saját tiptop szoba, ha nem igényli. Esetleg azt még jó lenne tudni, miért szeret annyira ott lenni, pl. apja többet megenged-e neki... mert ez esetben lehet azért problémás az állandó ottlét.
2023. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Engedd!

Egy elvált szülők gyereke.

2023. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mehettem amikor akartam, és ez így volt jó. Ha nem engedett volna anya, akkor biztos veszekedtem volna vele, pedig nem szerettem jobban apánál lenni
2023. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

Totál érthető, hogy neked ez szívás. A heti teendők rád maradnak, a szabadidő meg apáé, holott ketten vállaltátok. Igazságtalan. A váltott felügyelet lenne a legjobb neked.

De a gyerekednek nem. Neki így jó. Szerintem is engedned kellene, hogy maradjon így minden, ahogy a kislány szeretné. Mert valójában nem az az érdeked neked sem, hogy kényelmesebb legyen, hanem hogy a lányod boldog legyen, és jó maradjon a kapcsolatotok.

2023. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!