Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Képesek lennétek...

Anyukák! Képesek lennétek ölni a gyereketekért ?

Figyelt kérdés

2023. okt. 8. 20:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
77%
Csak ha életveszélyben az élete, akkor igen, mert nem tudja megvédeni magát. De nyilván ott is a távoltartás a cél, nem pedig ölni.
2023. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
20%
Na, most megmutatkoztak a válaszadók, illetve a lepontozók közül azok akit emberek közelébe nem engednék, nem, hogy gyereket vállalni. Ölni??! Normálisak vagytok? Van aki szó nélkül leírta, hogy igen, a picit értelmesebbje pedig megindokolta, hogy csak milyen esetben. És ezek jönnek-mennek mellettünk az utcán, dolgoznak, szórakoznak ugyanúgy, köztünk. Jééézus.
2023. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
33%

Miért ne? A legnagyobb szükségben az emberek kénytelen voltak megenni a másikat, ha életben akartak maradni. Már hosszú ideje az érvényes, azt követjük, legalábbis a többség, hogy embert ölni rossz, elítélendő. És pont ez az, hogy elítélendő, vagyis a társadalom lenézését, elítélését vonja maga után, börtönbüntetést, elveszíti a szabadságát. Persze, lelkiismeret, de tényleg azért nem ölnek az emberek, mert lelkiismeretük van, van a társadalmi gátlások a lelkiismeret, ami szabályozzák, hogy azt a határt ne lépjék át? Ha elfogadott lenne, oda-vissza működne, a másik is félhetne, ki tör teljesen lazán az életére. Kölcsönösen működik, hogy ne tegye senki a másikkal, akik meg igen, ugye dutyi.


Én nem vagyok anya, de anyám biztos nem ölne értem, simán apámra hagyott kisgyerekként. Más esetben, ha nem lenne következménye, mert sosem derülne ki, nem lennének efféle gátlások, nem kellene anyának lennem, hogy eltegyek olyan férgeket láb alól, akik nekem életem végéig tartó lelki károkat okoztak.

2023. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
78%

Ölni?

Persze hogy képes lennék rá, és nemcsak a gyerekemért.


Önvédelemből bármikor, és ezt a jog is elismeri. Nyilván, ha családtagomat kell megvédenem, akkor is ugyanezt megtenném.

Ha pedig az ölést állatokra is értjük, akkor meg végképp nincs miről beszélni. Naná, hogy agyonnyomnék egy szúnyogot, ha meg akarná csípni a gyerekemet. Vagy ha egy kutya közterületen nekitámadna (vagy éppen nekem), akkor se pátyolgatnám, hanem ha alkalmas eszköz lenne a kezemben (mondjuk egy szögekkel kivert vasrúd), azonnal ütni kezdeném vele és csöppet se bánnám, ha bele is pusztulna az állat.

2023. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
72%
#13 Nem volt konkrét szituáció leírva, sem egy adott eset példának, aki elolvassa a kérdést egyből a szúnyogra fog asszociálni? Ne röhögtessetek már, én elismerem, vannak adott esetek amikor megtörténik a legrosszabb önvédelem során mert nem lehet máshogy ütni, na de amikor mindenféle kontextus nélkül leírja az istenbarma', hogy igen, ott azért egy jóérzésű ember fejében megfordulnak kérdések. Egy esetleges részeg ember, vagy egy drogos ember támadása esetén nem kell modoroskodni, oda lehet csapni, simán vannak olyan pontok ahol ha erősen megrúgod/megnyomod hatástalanítod néhány percre amíg elmenekülsz a helyszínről, harcművészetet lehet ám tanulni, sőt lehet ez új, de önvédelmet is. Sőt vannak legálisan tartható önvédelmi eszközök is, és azokat is lehet alkamazni adott esetben. Miért menne valaki sétálni, kirándulni egy szögekkel kivert vasrúddal? Sajátítsátok el az indulatkezelés alapelveit.
2023. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
81%

Mit/kit milyen helyzetben?


Állatnál haszonállatokat bevállalnám, de nem szívesen tenném. (Más megenni és megölni!)


Vad (őz,szarvas, farkas, medve vdisznó) és háziállatoknál (főleg kutya, macska) ha nagyon muszáj, de inkább az elhárításra törekednék.


Embernél hasonló az állatokhoz, de ott méginkább csak az elhárítás a cél és nem megölni, de ha nem lehet máshogy megoldani, akkor igen, képes lennék embert ölni. A gyerekem fontosabb

2023. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg igen.

Már ha csak arra gondolok, hogy veszélyben lenne, és az én dolgom az életét menteni, nyilván bármilyen eszközzel, de megtenném. Ez szerintem egy tök természetes, evolúciós dolog. Meg amúgy is nagyon szeretem.

Halálos pókfóbiásként is képes voltam a gyerek felé rohanó nagy, valamilyen szőrös pókot puszta kézzel megfogni és összemorzsolni. Mert veszélyesnek ítélem, és felé tartott. Egy pillanatig sem gondolkodtam, hanem cselekedtem. Na most, abban a helyzetben, amiben ugyanilyen fenyegető fellépést látok a gyerek felé, közbelépek. Akkor ez alól ugyan miért lenne kivétel az, hogy ha véletlenül a helyzet úgy alakulna, egy embert kell megállítanom? Persze, hogy ha kell, tárggyal, ha kell, puszta kézzel, de megállítom. Ha ő közben valahogyan belehal, hát, úgy járt. Nem lenne lelkiismeret furdalásom.

2023. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
12%
Na ez az, nem volt leírva konkrét helyzet így válaszolni sem lehet érdemben, nem ismétlem magam az előző válaszomban kifejtettem, hogy vannak helyzetek ahol megtörténik mert máshogy nem lehet, de aki úgy áll hozzá egy önvédelmi "közelharchoz", hogy na most ő igen képes megölni ezt az embert, vagy állatot annak valami nincsen rendben fejben! Az az ember aki rátámad valakire aki ártatlan az valóban ugyanolyan ösztönlény mint a kóborkutya, de most őszintén milyen ember az, legyen szó akárkiről aki nem gondolkodik, csak állat módjára nekiesik az adott élőlénynek? Tudom, hogy sok frusztrált ember van, na de ennyire?! Mindjárt valaki bedobja azt a kártyát, hogy az erőszaktevők vannak védve amiért nem tör valaki rögtön az életére.
2023. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
61%
Kizárólag közvetlenül az életet veszélyeztető helyzetben, ha nincs más lehetőség.
2023. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
83%
Legősibb ösztön az anyai. Felróni valakinek hogy bármit megtenne, fölösleges. Nyilván nem lesznek ámokfutó gyilkosok akik itt azt írták hogy ölnének a gyerekükért. De ha úgy hozná a sors, megvédenék bármi áron. Ez normális viselkedés.
2023. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!