Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne ezzel tenni? Van...

Mit lehetne ezzel tenni? Van rá valami biztonságos megoldás?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok, jelenleg albérletben élek a fővárosban édesanyámmal, 1-1 szoba, elég kevés élettér és személyes tér. Mikor felvetem édesanyámnak hogy külön akarok költözni, saját életet akarok, amiben az van amit én akarok akkor, hirtelen elkezd olyan kérdésekkel jönni hogy mi lesz vele, hogyan fog egyedül megélni, mi lesz vele egyedül, meg miért nem jó így nekem ahogy most élünk? Eléggé kikel magából és nem értem miért mikor ez a természet rendje. Korábban húgom is velünk lakott és ő amikor összeköltözött a párjával, édesanyám teljesen kikelt magából és majdnem alkoholista lett belőle(húgom sem a lehető legjobban kezelte a helyzetet). Édesanyám többször is kijelentette az élete során hogy Ő azért akart gyereket hogy ne legyen egyedül az életében, párkapcsolata nagyon régen volt és azt mondta soha nem akar senkivel együtt lenni, nagyon kapcsolatellenes és tőlem is ezt várja el, hogy ne legyen senkim, úgy ahogy a húgomtól is elvárta. Tudom hogy szeret, de szerintem ez nem normális fajta szeretet, azt sem akarom hogy tegyen magával valamit ha én még vita árán is de elköltözöm. Nem tudom mi lenne a megoldás erre a helyzetre, saját, független életet akarok mert elég nehéz vele együtt élni, nagyon sokszor annak kell lennie amit ő akar mert hatalmas viták kerekednek ha nem teljesül az akarata. Szeretem de nekem ez sok.

2023. okt. 23. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Erre a költözés és a kapcsolat megszakítása az egyetlen megoldás.
2023. okt. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet jobb lenne elhitetnem vele hogy meghaltam és akkor nem bánkódna azon hogy nem törődöm vele :(
2023. okt. 23. 08:43
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerű a megoldás: ha van lehetőséged költözz el, de tartsd vele a kapcsolatot, és törődj vele. Nem egy használati tárgy vagy az életében, ami felett szabadon rendelkezhet, akkor sem ha ezt ő így képzeli. Kulturáltan ellent kell neki mondani, ha tetszik neki, ha nem.
2023. okt. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2023. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez miért lényeges? :D
2023. okt. 23. 09:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Édesanyám többször is kijelentette az élete során hogy Ő azért akart gyereket hogy ne legyen egyedül az életében"


Na, es akkor ram, akinek nincs gyereke, mondjak, h onzo vagyok😂😂😂


Eld a sajat eleted, majd anyukad megbekel. Ne aldozd fel magad, a sajat boldogsagod! Nem tartozol ilyen szinten semmivel.

2023. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Anyukád a maga módján még szerethet is, de inkább egy önző lélek, aki képtelen a saját gyerekeit elengedni.


Mi lesz velem? - kérdezi. Hogy fokok egyedül élni? - mondja. Nem az érdekli, hogy a fiatal felnőtt férfi gyermeke sorsa jó legyen, hanem hogy ővele mi lesz.


Simán visszakérdeznék, hogy őt is magukhoz láncolták a szülei, amikor fiatal volt? Ha a válasz igen, akkor "és ez jó volt neked?", ha pedig nem, akkor miért akarja, hogy neked ne legyen saját életed?


Egyébként ha elköltözöl, esetleg lesz egy kapcsolatod is, mondjuk később családod, hidd el, meg fogja szokni, meg fog békélni a helyzettel, csak állj a sarkadra!

2023. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Pont a bűntudatodra játszik, azért mondja ezeket... Sajnos nagyon mérgező dolog.. kérdezz vissza, hogy veled mi lesz, ha ő már nem lesz, Te meg ott vagy tök egyedül, mert nem engedte, hogy barátaid legyenek....

Valószínű te vagy érzelmileg a gyengébb láncszem, ezért rád nyomja ezt, hisz a húgod elköltözött inkább...

2023. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Két probléma folyik egybe.

Anyukád társtalanságával is foglalkozni kellene. Ha van még rokonotok vagy jó ismerős az ő korosztályából, azokkal kellene valami találkozót összehozni, hátha rájönne az ízére, hogy az való igazán neki.

Nejed pedig fokozatosan távolodni. Kár hogy nem éltél még külön tőle. Legjobb lenne, ha egy távolabbi városban dolgoznál és laknál. Akkor olykor hazalátogatnál, de anyukád meg kénytelen lenne nélküled is újra életképessé válni. Szerintem ha egy városban maradtok, akkor az ő természetével folyton hazarohangáltatna téged.

Csak halkan merem mondani, de talán az ő pszichés bajait is kezeltetni kellene .

Sok sikert!

2023. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked😅
2023. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!