Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinél mit jelent az hogy...

Kinél mit jelent az hogy anyuci pici fia? Hol kezdődik nálatok ez a kifejezés? pl amikor még anyja főz a fiára?

Figyelt kérdés

2023. okt. 29. 20:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nézzünk egy pédát:


Anyukának van ugyan saját lakása, de nem képes megélni a jövedelméből, viszont vele lakik a fia (lánya), aki a lakhatásért cserébe fizeti a rezsit és esetleg még be is segít anyukának a megélhetésbe. Anyuka bár életképtelen, de arra azért képes, hogy megfőzzön. Ilyen esetben én azt gondolom, hogy a gyerek minden, csak nem "anyuci pici fia", pedig főznek rá.


Ilyen esetben

2023. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az amikor mindegy hány évesen kiszolgáltatja magát, kényelemből van csak otthon. Az önálló életet meg sem próbálta, eszébe sem jut elmenni " vilagot látni", külön élni, mert megszokta hogy otthon ki van nyalva a feneke, és sokszor még pénzébe sem kerül mert anyuka vesz mindent. A főzés önmagában amúgy nem jelent semmit, ha amúgy önálló csak nincs kedv vagy ido 2 fele főzni, a másik meg szivesen főz. Nem kényszerből meg mártírságból mert szegeny fia éhen halna. Ha semmit nem szokott vagy tud megcsinálni a háztartásban az viszont mama pici fia eset.

A masik problema ha mindent anyukaval beszel meg. Alapbol nem baj, ha jo a viszony és meg tudnak beszélni dolgokat, mondjuk minden nem tartozik a szulokre szerintem. De ha valaki szerint igen az akkor mukodhet normalisan ha aszulo csak velemenyt mond, de nem okoskodik allandoan be, valamint a gyerek kepes kritikusan gondolkodni es nem szentirasnak tekinti. Mert ha mindenre bologat az mama pici fia tenyleg.

Ha van csaladja akkor meg az az elso , nem anyuka óhaja. Persze egy rendes anyukával törődjenek, nem arról van szó hogy le kell szrni innentol kezdve. Csak ne okoskodjon es ne haborogjon ha nem neki segit a pici fia mindenbe egy csettintesre hanem a sajat csaladja van eloterbe helyezve.

2023. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Az anyja veszi neki a ruhait. Az anyjaek fizeti a rezsit helyette.

Nem meri megmondani,h hetvegen programja van es aludna a csaoadi ebed helyett.

2023. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a húgom pasija anyuci pici fia a szememben. Otthon él 29 évesen a szüleivel, dolgozik, DE ami számomra azzá teszi, az az, hogy:

- anyja főz, mos, vasal rá, takarítja a szobáját is, megágyaz reggel… ilyesmik.

Húgomnak ezzel (még) nincs baja, 21 éves, de lehet később lesz.

2023. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%

Mert a hugod még gyerek(nem bántásból).

De egy érettebb nő 28-30 éves már lehet elvárná hogy egy 30 körüli férfi külön éljen...Aki esetleg lehet már lassan a család alapításon is gondolkodik.

2023. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14 vagyok, igen még gyerek, arra gondoltam hogy ha majd felnőtt lesz majd lesz vele baja.
2023. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!