Ez oké 18 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Lassan 19 leszek, de itthon lakok mivel a kollégium nem jött össze. Tömegközlekedéssel szoktam feljárni, és haza, viszont mindig gyomorideggel, mivel a szüleim állandóan egy appon keresztül nézik hogy hol vagyok, és ha nem látnak valamiért, akkor mindig kiabálva hívnak fel..

Azt egyáltalán nem engedik hogy egyik barátnőmnél lakjak, aki gimis társam volt, és albérletben lakik egyedül.. Meg még nagyon sokminden hasonló probléma van, de azzal igyekszem megbirkózni. Magánéletem abszolút nincsen, mert mindent is tudni akarnak rólam.

Egyébként nem voltam soha problémás gyerek. Nem játszottam el a bizalmukat sem, és nem is járhattam el soha sehova. Ez az első olyan időszakom, hogy egyedül utazok.. Egyébként a tanulásra összpontosítottam mindig, mert ezt várták el.

Szerintetek ez így rendben van?

Mit tehetnék? Borzalmasan gyomoridegem van mindig, és nagyon gáz mások előtt hogy nem mehetek el akárhova, mert a szüleim korlátoznak, meg nézik merre vagyok, hiába mondom meg, hogy hova fogok menni.. Hiába beszéltem velük 1000000X normálisan, hogy ez nekem nagyon nagyon nem jó, mégis ők lesznek mérgesek, és vitáznak velem..



2023. nov. 1. 19:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Nincs rendben, de sajnos nem fog megváltozni, amíg el nem költözöl. Talán akkor sem.
2023. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
98%
Nem, ez nagyon nem oké. Minél hamarabb válj le róluk, mert 40 éves korodban is ők fognak irányítani.
2023. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
100%

Nehéz folyamat ez, de valahogy meg kell értetni velük, hogy te is szeretnél magánéletet. Te sem követed egész nap, hogy ők melyik pillanatban mit csinálnak.

Másfelől pedig a lelki egészségedre, szociális életedre sincs jó hatással.

Drukkolok neked, hogy sikerüljön kicsit több magánszférát teremtened.

2023. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd a koliba a telefont ha menni akarsz valahova úgy aut látják hogy ott vagy. De amúgy nem normális ugyanis nagykorú vagy, költözz el. Olyan nincs hogy nem engednek.
2023. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Curvára irányítani akarnak... Költözz el amint lehet, ezt olvasni is fojtogató volt...
2023. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
De sajnos, nem engednek elköltözni.. Olyankor, ha szóbakerül hatalmas ordibálós vita van hogy az én fejemben hogy fordulhatott ilyen meg..
2023. nov. 1. 20:39
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Megvárod amíg elmennek otthonról, összeszeded a cuccod és lelépsz. Ha felhivnak megmondod, hogy elmúltál 18, nincs beleazólásuk. Csak akkor mondd meg a pontos címedet, ha már lehiggadtak (a nyomkövetős telefont értelem szerűen ne vidd magaddal). Fontos kérdés, hogy el tudod-e tartani magadat egyedül? Ha igen akkor nincs miért aggódni, azonban ha anyagilag rájuk vagy szorulva úgy már más a helyzet sajnos...
2023. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
El tudnám magam tartani, viszont erre én is gondoltam, de ha ilyet megtennék akkor utána vagy egy hatalmas vitában lenne részem, vagy anyukám szívrohammal lenne kórházban..
2023. nov. 1. 20:47
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy nem engednek? Ha ennyire önállótlan vagy, akkor nem is csodálom, hogy így ellenőriznek...


Nem kell engedélyt kérni, összeszeded a legfontosabbakat, éjszaka elviszed, majd az utolsó kör után otthagy egy papírt, hogy elköltöztem, további jó szórakozást nélkülem. Lecseréled a telefonszámod, és senkinek sem mondod el, hol laksz, kivéve a legmegbízhatóbbaknak.

2023. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%
Majd lehiggadnak, minden csoda 3 napig tart...
2023. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!