Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha azt látom...

Mit tegyek ha azt látom egyetlen megoldásnak,hogy elszökjek otthonról?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul vagyok lelkileg negatív környezet vesz körül és egyre jobban rosszul érzem magam emiatt.A szüleim nem foglalkoznak velem nem érdekli őket mi van velem.Mindig csak a saját bajaikkal foglalkoznak ha nekem van valami bajom akkor azt mondják "ennyi évesen semmi bajod sem lehet".Az apámmal abszolút nem is beszélek szinte mert egyszerűen nincs miről.Az anyámmal meg csak néha de inkább nem beszélek vele mert csak bántani tud engem.Múltkor megpofozott engem és gyakran csak ordít és bántó szavakat vág hozzám.A szüleim nem vannak valami jóban most szerintem épp hogy eltűrik egymást de van olyan hogy ok nélkül bekattanak és múlt évben apám meg emiatt probált öngyilkos lenni de végül nem sikerült neki.A másik a suli ami miatt szar a helyzetem.Régebben megvertek és bántottak szavakkal az osztálytársaim volt hogy a tanárok aláztak meg.Most nincsenek barátaim és ott is csak szinte túl élem a napokat de már évek óta ez megy és elegem van.Egyszeeűen elfáradtam és nem bírom tovább nem bírok az életre se pozitívan nézni mert a korombelieknek van szerető csaladjá és barátaik.Nincs kedvem egyszerűen semmihez semmi tesz boldoggá.Talán az ha kárt tehetek magamban de tudom ezt nem kéne tennem..Nagyon kilátástalan minden és úgy érzem már semmi értelme hogy itt túljéljek minden egyes napot újra és újra..Gondolkodtam még az öngyilkoságon is de úgy érzem egyelőre nem tudnám megtenni.Így hát a szökés marad megoldásnak de azon kivül tényleg nem tudom mit tehetnék mert nekem nincs erőm már túélni minden egyes napot.


Légyszi csak az írjon aki tud segíteni a nem hasznos válaszokból nem kérek köszönöm.



2023. nov. 4. 05:39
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Keress szaksegítséget.

Az elszökés sem rossz, de úgy kéne, hogy többé ne lássanak.


Sajnálom ezt a kínt. Remélem mihamarabb kidolgozod magadból, hogy olyan életet teremts, ahol mindenkinek a rongya vagy.

2023. nov. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves vagy?

A szökés csak ideig-óráig megoldás, míg kiskorú vagy, úgyis megtalálnak és visszavisznek. Gondolom élned se nagyon lenne miből...

Inkább kezdd el tervezni az életed 18 éves korod után: hol, milyen munkalehetőségek vannak (akár suli mellett is), hogy tudnál olcsó albérletet találni stb.

Ha másik városban tanulsz tovább, az is jó menekülő útvonal.

A tervezgetés jó program is lehet, és legalább látod majd a fényt az alagút végén.

Az duplán pech, ha a suliban is rossz a helyzet, de keresned kellene valahol barátokat mindenképp. Elkezdhetnél járni tanfolyamokra, ahol hasonló érdeklődésűekkel találkozhatnál.

Sőt, valami ingyenes egyházi ifjúsági klubot is nézhetsz, otr lehet még a többi problémádon is tudnának valamennyit segíteni.

Lényeg, hogy ne add fel, idővel jobb lesz, hidd el!

2023. nov. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elszökni, magadat bántani rossz ötlet.

Segítséget kérhetsz az iskolában is esetleg az osztályfőnöködtől.

Segítséget kérhetsz a helyi családsegítő központtól ill. a gyermekjóléti szolgálattól.

Ott meghallgatnak, akár a szüleid nélkül is. Tanáccsal látnak el, közösen megbeszélhetitek a legsürgősebb tenni valókat, feladatokat. Ha kell megszervezik Neked a szakszerű pszichológiai tanácsadást.

Bátran keresd fel őket!

2023. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 év alatti vagy, akkor hívd a gyámügyet és ők eldöntik, hogy tényleg igazad van, vagy csak tinihiszti.

Ha 18 év felett vagy akkor meg jogodban áll elhagyni a szülői házat és ezután a szüleid nem kötelesek letartani, ha már nem tanulsz nappali tagozaton.

2023. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszöksz, máshol leszel egyedül, és még fenntartani sem tudod magad. Az miért lesz jobb?
2023. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elszomorító ezt olvasni.

[link]

[link]

Ha másként nem megoldható a helyzeted.

2023. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
2023. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Szervusz, nekem is nagyon szar volt a suli és otthon sem szerettem lenni. Azt tudom tanácsolni amit a kettes, próbálj egy normális közeget találni. Kerestény ifjúsági csoport, cserkészek, társasjáték klub, közösségi házak programjai, ilyesmiknek nézz utána. Anno a könyvtárban szerettem időt tölteni, ott hallod a saját gondolataid és nyugalom van.
2023. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"a szökés marad megoldásnak de azon kivül tényleg nem tudom mit tehetnék mert nekem nincs erőm már túélni minden egyes napot."

Mit oldanál meg azzal? Gondolod, hogy hajléktalanként könnyebb lenne túlélni minden egyes napot? Vagy hova szöknél? Kihez? Beszélj

- valaki olyan felnőttel, akiben megbízol (rokon, szomszéd, stb.)

- az ofőddel

- az iskolapszichológussal

- azzal a valakivel, akihez mehetnél lakni, hogy ő mit szól hozzá.

2023. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!