Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavaró, ha egy szülő 2 naponké...

Zavaró, ha egy szülő 2 naponként hívogat, s úgy érzed, még a szabadságodat is tudni akarja, hogy mikor van?

Figyelt kérdés
2023. nov. 8. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha ezenkívül nem szól bele a magánéletembe, nem jön oda, illetve nem parncsolgat mint egy 10 évesnek, csupán kíváncsi, akkor egyáltalán nem.
2023. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem zavaró. Ha nem hívnának 2-3 naponta, akkor én hívnám őket. Anyámmal kb 5 perc szokott lenni a hívás, apukám meg tud beszélni akár egy órát is, de én azt sem bánom. Kihangosítom aztán csinálom közben a dolgom. Tőlem is meg szokták kérdezni hogy dolgoztam-e a héten, mi a tervem a hétvégén stb, de egyáltalán nem azért hogy kontroláljanak, úgyhogy szívesen beszélgetek velük
2023. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem zavar, ha hív anyukám, sokszor és sokat beszélünk. Az se zavar, ha hívja páromat az anyja. Az zavar, amikor engem hív a párom anyja, hogy mondjam el neki, amit a párom nem mond
2023. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Van az a szint amikor igenis zavaró tud lenni. Van különbség aközött a szülő között, aki tényleg egészséges módon, szimplán érdeklődésből kérdezi mi van veled. De van az a szint, amikor egy kontrolláló, zsarnok szülő, erőszakosan tudni akarja minden percedet, illetve bűntudatot kelt, ha egy napig nem hívod fel, és megsértődik, hogy nem osztod meg vele minden perced. Ők megnehezítik azt az egészséges leválást, ami el kell jöjjön a felnőtt korral.
2023. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Most az a baj, hogy megkérdezi mikor veszed ki a szabadságodat? Ez miért baj?
2023. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

#4-est lepontoztátok, pedig jól írja, az én anyám is ilyen volt. Ha felhívott és megkérdezte, hogy "dolgozol holnap/hétvégén?" és nemmel válaszoltam, azonnal sorolta az általa (nekem) tervezett programokat is, pl. akkor menjek reggel 9-re a buszmegállóba, ott majd ő felvesz kocsival, és elmegyünk ide-oda-amoda. Amikor szóltam neki, hogy nem megyek, nem érek rá, jött a "dehát azt mondtad, nem dolgozol, hogyhogy nem érsz rá?".

Hát ne haragudjon meg a világ, felnőtt, dolgozó, önállóan élő és magamat eltartó emberként ne számoljak már el minden másodpercemmel. Ha én mondjuk aznapra azt terveztem, hogy elmegyek kirándulni/takarítok/vakargatom a nagylábujjamat, akkor azt fogom tenni, zsarolós-sértődős hiszti ellenére is.

2023. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

Anyukámmal minden nap beszéltünk pár mondatot, míg élt. Már rég felnőtt voltam, gyerekem is volt. Nem volt nekem ez terhes, sőt, ha ő nem hívott, én hívtam. Csak pár mondat, kivel mi van, meló, gyerek, férj, mikor tali, bármi.

Nyilván más az, akit ellenőrzési céllal hívogat az anyja vagy az idejét akarja beosztani.

Bárcsak még egyszer felhívhatnám.....

2023. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
Engem nem zavar, én szeretem őket.
2023. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%
A kérdező azt írta, hogy úgy érzi! tudni akarja az anyja, mikor van a szabadsága. Szó sem esett a szabadság beosztásáról, csak szokás szerint a kérdező eltűnt, a válaszolók meg tovább költik a történetet minden alap nélkül
2023. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Hülyét is kapnék, mert nálunk az a kontrollmánia miatt volt, szóval miután végre elköltöztem tel számot váltottam, amit nem adtam meg nekik.


Így is üzenetben írkáltak, mert bökte a csőrüket, hogy nem számolok be arról is, hányszor pisilek egy nap.

2023. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!