Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy 56 nővel,...

Mit lehet tenni egy 56 nővel, aki csak otthon szenved?

Figyelt kérdés

Anyának évek óta tartó mentális betegségei vannak (pánik, szorongás) . Mindig fél attól hogy meghal és hogy egyedül marad. De olyan szinten, hogy az elmúlt 3 évben ha elmegyek otthonról, rögtön hív , barátnőmmel se hagy privát időt, amitől ő már sokszor kiborult. És nem is csodálom, tényleg csoda hogy még mellettem van. Azt hittem tudok anyun segiteni, és majd javul az állapota ha otthon vagyok (3 éve) de már kezdem belátni, 30 évesen, hogy nem is akar javulni. Nem számit neki az, hogy én családot akarok alapítani és élvezni az életemet. Csak mi maradtunk egymásnak, de 3 éve alig kaptam tőle egy jó szót. Mindig morog, beleköt mindenbe, és már betelt a pohár. Még otthon sem hagyja hogy életem legyen és azt csináljam amit akarok. Mindenbe beakar szabályozni, ki akarja szolgáltatni magát a fájdalmaira hivatkozva. Barátnőm idejön, akkor is féltékenykedik, hogy nem övé minden figyelem, állandóan csinálja a balhét, ha meg kiakarunk mozdulni, pánikszerűen rosszul van. Ezért sajnáltam eddig, de már beláttam, hogy rájátszik. Barátnőmmel szeretnék már élni, de hárman nem megy, mikor még kettesben anyuval is nehéz nekem.

De ha egyedül hagyom anyut egy házban, teljesen megbolondul a magányban. Csak én vagyok neki, tudom magányos és szeretne beszélgetni másokkal, mégis ha van alkalom, nem tesz érte, hanem arra is csak morog, idegeskedik. Barátnőmnek is elege van belőle, sokszor megbántotta őt is.

Ha valakinek ezt elmondtam, hülyének gondolt, hogy egyedül fogok anyuval megöregedni, mert eddig is csak barátnőm jött át, én még nem is aludtam nála. Sajnáltam anyut, nem akartam eddig magára hagyni, és nem is tudtam más megoldást, hogy kire lehetne vagy hogy. Valamikor már mondta azt is hogy beszedi egybe a gyógyszereit, ezért sem mertem mellőle elmozdulni, de ez így már nem élet.


Nem hiszek a pszchiológusban, mert 19 éves koromra gondolva, mikor még anyu elvolt társaságban, és nem jött ki rajta sokszor a pánik , akkor is sokszor keresett, és veszekedett velem hogy itthon aludjak és ne az akkori barátnőmnél, szóval valami féltékenység alapból van nála, ami pszchiológussal nem tudom megoldható-e. Ő ugy van vele, hogy az anyukájának és nekem szentelte az életét (miután 5 éves koromban apu elhagyta ), és most úgy érzem sajnálja tőlem a boldogságot, mert neki kevés jutott és azt akarja , hogy én csak neki szenteljem az életem.


Azon gondolkoztam, hogy az idősek otthona lenne a megoldás. De ő sem oda, sem pszchiáterhez nem akar menni.

Akarata ellenére megoldható lenne az idősek otthona? Ott legalább tudnám hogy gondoskodnak róla (ha nem idegelne ki mindenkit). Idővel szerintem megszokná, mert legalább van társasága, amit hiányolt.


Köszönöm, ha tudtok segíteni, mert cselekedni szeretnék, de anyunak is van még szabad cselekvőjoga , viszont ha nem akar menni, az életemet tenné tönkre.


nov. 13. 11:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"Akarata ellenére megoldható lenne az idősek otthona?"


Nem.

nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Ugye ez csak a mai napra rendelt morbid vicc? Csodálatos.
nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2.es sajnos nem vicc. Tudom , hogy elrontottam, mert pátyolgattam és inkább vele törődtem hogy ha magadok neki ezt azt qkkor majd gyógyul és ellesz de most minden arra utal , hogy nem, ezért is kellene valami megoldás, amivel neki is tudok segíteni és én is élhetek.
nov. 13. 12:18
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted az idősek otthonába kik mennek? Benne van a szóban... Segítek: IDŐSEK!


Nem 56 éves emberek emberek mennek oda. Arcodba röhögnének, ha odamennél megkérdezni, a sok hónapos várakozási időbe az anyád, aki 56 éves, beleférne-e a jövőben. Egyébként persze, mehet majd ő is, amint legalább korban olyan idősnek számít!

nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

"Szerinted az idősek otthonába kik mennek? Benne van a szóban... Segítek: IDŐSEK!Nem 56 éves emberek emberek mennek oda"


Hollandiában pl 50 év az alsó korhatár.



Akarata ellenére senkit nem lehet idősek otthonában tenni

nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Elmész otthonról, és kikapcsolod a telefonodat. Vagy otthon hagyod.
nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Úgyis mindenkinek az lesz a válasza hogy költözzetek külön. 30 évesen meg van a jogod hogy önálló saját életed legyen, értem hogy sajnálod az anyádat, én is sajnálnám de ülj le vele beszélni hogy így nem mehetnek tovább a dolgok. Az hogy te nem hiszel a pszichológusban az egy dolog, de szerintem mindenképp fel kéne keresni egy szakembert, arra hogy anyád belássa a problémáit + elkezdje egyedül megoldani a problémáit, erre semmi esélyt nem látok.
nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Èn tudom, hogy ez nem vicc, mert volt részem hasonlóban.

Anyu össze vissza "ráncigált", volt, hogy se éjjelem se nappalom nem volt, egyfolytában azon agyaltam, hogy hogy van, szomorú e, szenved e, most mit rontottam el mit csináltam rosszul, mivel okoztam fájdalmat neki. Nem tudtam élni az életem, a saját gondolataim háttérbe szorultak, mintha buborékban éltem volna, csak ö járt az eszemben. Ùgy védtem meg egészen kisgyerek korom óta, mint ahogy egy szülőnek kellene a gyerekét megvédenie, és azt hittem, hogy ez a normális. Közben elhittem, hogy rossz vagyok, és hálátlan. Ès ez folytatódott felnőtt koromban is. A párkapcsolataimba mindig beleszólt, fenyegetett, zsarolt, és így utólag visszatekintve azt mondom, hogy féltékeny volt, nem akarta, hogy ne ö legyen a világom közepe, nem akarta, hogy mást is szeressek. Aztán nem sokkal 33 éves korom után kinyílt a szemem. Nem akarom leírni, hogy mitől, de privátban elmesélem, ha érdekli a kérdezőt.

Hirtelen megláttam a valódi arcát. Olyan traumaként ért, hogy nem az az ember, akinek egész életemben gondoltam, hogy máig pszichológushoz járok, hogy fel bírjam dolgozni.

Szerintem anyád is a mérgező anya kategóriába tartozik.

Megértem a szenvedésed, de ha szereted a barátnőd és akarsz egy normális felnőtt életet vele, akkor válaszd öt. Anyád mindent meg fog tenni, lelki zsarolás, öngyilkossággal fenyegetőzés, napi terror, de ne hagyd magad. Vitába se érdemes szállni vele, mert úgyis ö "győz", ha meg nem, akkor te fogod rettenetesen rosszul érezni magad utána. Szerintem a legjobbak a tőmondatok, a nyugodt arckifejezés, közben gondolj valami másra (nehéz lesz) de ne engedd, hogy elszakadjon a cérna.

Miután sikerült lekapcsolnod, akkor nagyon izgalmas lesz kideríteni, hogy Te ki is vagy valójában és mi az amit Te akarsz.

nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Következetesen le kell építeni és elköltözni, különben rámegy az életed.

Fokozatosan csináld, hátha akkor nem fogja annyira megviselni hogy öngyilkossággal fenyegetőzzön.

Hasonlón mi is keresztülmentünk az anyósommal. Tudom hogy nagyon nehéz, mindenre van valami kontrája amivel sarokba tud szorítani. De össsze kell szorítani a fogadat és nem felülni neki.

Mérgező szülők c. könyvet ajánlom olvasásra. Ott ad gyakorlati tippeket is hogyan válaszolj pontosan. A lényeg hogy nem kell magyarázkodnod. Kb olyanokat mondj hogy megértem hogy ez most nehéz neked stb. Validálod az érzéseit, de nem vita tárgya a döntésed.

nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha így folytatod,teljesen tönkre fogsz menni idegileg. Nyugodt szívvel tedd azt,amit te szeretnél. Ne engedj a zsarolásnak! Úgysem lesz öngyilkos. Ő saját magának nem ártana,hisz ezt is azért csinálja,hogy neki jó legyen.
nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!