Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert van az, hogy szuleinket,...

Miert van az, hogy szuleinket, nagyszuleinket csak addig erdekeljuk igazan, Amig kisgyerekek vagyunk, aztan Amint felnovunk, mar nem igen erdekeljuk Oket?

Figyelt kérdés

Lehet csak en vagyok igy ezzel, nem tudom, De en a csaladomban mindenkinel ezt vettem eszre, hogy addig vagyunk jok, Amig 18 evesek nem leszunk, aztan onnantol mar annyira nem erdeklunk senkit, csak azt varjak, hogy mikor lesz unoka, dedunoka, gyerek a csaladban megint.

Engem mar nagyon zavar, es igazabol ez a hozza allas felem a szuleimtol, nagyszuleimtol, nagynenemtol, azt eredmenyezte, hogy en nem akarom tovabb vinni a csaladi vonalat, es nem akarok gyereket.

Miert nem vagyok Jo a csaladomnak, ha mar felnottem? Miert nem erdemlek szeretetet es torodest mar felnottkent? Miert csak a gyerek szamit, a felnott nem?

Ez csak nalam problema vagy masnal is igy van?



#Gyerek szulo #Szulio leszakadas #Gyerek tavolsag tartas #Szulio szeretet
nov. 15. 21:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Furcsa mindenesetre hogy ezt így érzed, nyilván ezt érezteti veled a család :(

Nálunk nem, 28 vagyok stabil párkapcsolatban élek 20 éves korom óta anya közel áll hozzám és a paromhoz is( anya fiaként tekint a páromra) Együtt járunk nyaralni. Most fog megszületni az első gyerekünk, és soha egy szót nem szólt " hogy mikor lesz már unoka"?

nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyrészt általában nem így van. Másrészt a családtagok személyisége ugyanannyira eltér egymástól, mint bárki más vadidegen emberétől és az unoka generációt se nagyon érdeklik a nagyszülők. A közös érdeklődés és a közös munka stb. tartja össze az embereket, az viszont manapság egyáltalán nem jellemző, hogy akár nagyobb családban is egyenlő módon viszonyulnának egymáshoz a családtagok.
nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Én sajnálom, ha így érzel, ezt tapasztalod. Az édesanyámra mindig számíthatok, ugyanúgy, ahogy gyerekként. Ugyanazt a szeretetet mutatja felém, pedig 25 éves vagyok. De ami az apámat illeti, 18 éves koromban láttam utoljára, akkor is ideállított ittasan, sose törődött velem. Szóval, ha valakit nem érdekelsz, mindegy hány éves vagy, a szeretet nem ezen múlik.


Azt tapasztaltad, hogy gyerekként foglalkoztak, veled, de már most nem? Nem érzed már, hogy szeretnek? Nem lehet, hogy csak azt "várják el" tőled, hogy önálló légy és ezért nem babusgatnak, mint egy gyereket azért, hogy önállósodj? És ezt betudod annak, hogy nem törődnek veled? Mert ez nem ugyanaz, mintha nem szeretnének.

Ha gyerekként azt érezted, hogy törődnek veled, és semmi olyan konfliktus nem történt, nem hiszem, hogy nem érdekled őket, csak úgy a semmiért.

nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

3 as


Teljesen onallo vagyok, onallobb vagyok, mint barki mas a csaladban... 12 eve mar kulfoldon elek, sajat businessem van, nem kertem toluk meg semmi segitseget. Engem 9 evesen szinte magamra hagytak a szuleim mikor elvaltak, volt, hogy napokig nem lattam egyikuket Sem, mert anyu reggeltol ejszakaig dolgozott... Ugyhogy ez nem onallosag kerdese. Amióta nagykoru vagyok, en vagyok az egyetlen, Aki keresi Oket. Anyum havonta egyszer nem kepes felhivi. En vagyok az egyetlen Aki latogatja, keresi Oket, engem a 12 evem alatt, miota kulfoldon elek 2x latogatott meg anyum, De en bezzeg evente 4x 2 hetre haza megyek, fizetettlen szabival, mert hianyoznak. Aztan kozben meg otthon ulok az ures lakasban, mert egyszeruen nem ernek ram... Egyszeruen senkit nem erdeklek azota, miota felnottem, es csak az erdekli Oket, hogy unokat mikor adok mar vegre nekik, mert en mar nem erdeklem Oket...

Uhyhogy ez biztos nem onallosag kerdese.


De akkor, ahogy latom masnal nem nagyon van ilyen problema, akkor ez az en csaladom Rossz szokasa, lelki szegenysege...

nov. 15. 23:13
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Önállósodsz, ez egy iylen folyamat.
nov. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy anyádéknak nincs pénze külföldre utazgatni? Vagy csak nem akarnak a terhedre lenni? Hívd fel, hátha akkor ő is gyakrabban hív, ha tudja, hogy nem zavar.
nov. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajat businessedbol fizetetlen szabadsagra kuldod magad, csak azert, hogy 4szer2 hetre hazamenj.Nem hagyod nagyon sok idore egyedul a sajat businessedet? Nem tudnal magadnak fizetett szabadsagot adni?
nov. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát nézd, én is külföldön élek. Anyám kétszer volt itt 11 ev alatt: egyszer az esküvőmön, egyszer pár évvel később. Nem szeret utazni, nem is egyszerű neki. Nem beszél idegen nyelvet, idős is már, nehezebben mozog. Nem szívesen mozdul ki, meg van a maga nyugodt kis élete otthon, a maga kis szokásaival. A vilagon semmi baj nincs ezzel, sosem hanytorgatnam fel, hogy nekem "kell" mennem. Elég szomorú, hogy te nem tudod bele képzelni magad anyad helyzetébe.
nov. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

neked most az hiånyzik hogy naponta beszéljen veled a semmiröl ? utazanak ki hozád ? .

anyu szokot engem felhivni hetente 1x vagy 2 hetente pår szót beszėlünk telefonon .

neki is van élete nekem is van ,én külföldön élek ės dolgozok van sajåt csalådom.

nov. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Nálam pont firdítva van. Az apai nagymamámmal egy házban laktunk. Egy 2 szintes nagy házban, ő az alsó szinten, mi pedig a felsőn. Azt sem tudtam hogy ő a nagymamám 6 èves koromig. Soha nem szólt hozzám, nem nèzett rám. Azt hittem egy idegen nèni.

6 èvesen elköltöztem anyámmal. Nem èrdeklődött a nagyi.

Kb 24 èves voltam amikor újra felvette velem a kapcsolatot anyámon keresztül. Bocsánatot kèrt, tudta hogy nem viselkedett nagymamakènt soha, stb. Nagy nehezen elkezdtünk beszèlgetni, 26-29 èves koromig.

Èrdeklődő volt, ès az utóbbi időben kiderült hogy sok közös vonásunk volt. Talán rá hasonlítok a legjobban a családban.

Nem règ sajnos meghalt.


A másik nagyim pedig soha nem èrdeklődött.

nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!