Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy anya csak a...

Normális ha egy anya csak a levetett dolgait adja a gyerekének?

Figyelt kérdés

Kb. 10 évvel ezelőtt tapasztaltam meg életembe először külső szemlélőként (barátnőm családjánál) 20 évesen, hogy léteznek olyan családok ahol a lány vesz magának újonnan valamit és amire nincs szüksége azt a szüleinek adja.


Nálunk amióta az eszemet tudom, csak anyám adta oda azt amire neki nem volt szüksége. Mindig ő vásárolt magának újat és ajándékba már később is újat várt el. Sőt egyszer vérig volt sértve, hogy valaki a saját használt dolgát adta oda neki ajándékba.

De nekem nem lenne pofám a saját használt dolgom másnak odaadni, neki se.

Ő nem csak odaadja, hanem szemrebbenés nélkül állítja hogy ezt ő nem használta, miközben a táska alja amit ad ki van kopva a sok használattól vagy éppen tiszta kosz és morzsa a belseje.


Másrészről mindig irigy rám és mindenre összeségében és hasonló kifejezésekkel él: “neked még ilyened is van”. Csúnya bántó megjegyzéseket is tesz “ha itt maradtál volna csak egy eladó lehetnél” és ehhez hasonlóak.


Pedig nem keres rosszul, van munkahelye, fizetése. Nem is tanítatott vagy gondoskodott rólam az érettségi után sőt törekedett arra hogy a legjobb módon kihasználjon emberileg és anyagilag.

De vannak olyan elszólásai “ha nyerünk a lottón (csak én szoktam játszani magam) majd ezt és azt veszek belőle”.


Miért ilyen egy szülő?


nov. 18. 02:11
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem
nov. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Tudod, hogy nem normális. Ez egy szar ember. Miért veszel neki egyáltalán ajándékot?
nov. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ohh ilyet én is ismerek. Anyuka legújabb divat szerint, a kamasz gyereknek meg jó a túrkálós is, csak furán néznek ki egymás mellett.

Nem tudom miért lehet, talán nincs meg az a fajta anyai ösztön, hogy a gyerekemnek a lehető legjobbat.

Nem tudsz mit csinálni, Te majd ne ilyen szülő legyél,amúgy sem a külsőségek a fontosak.

nov. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem normális.


Igaz, az én fiam még csak 10 hónapos, de mellette én kb. egy hajléktalannak nézek ki.. :D (nyilván tiszta, ép ruhákban járok, csak hát a gyereknek hamarabb veszek meg bármit, mint magamnak)


Anyukám is szintén így volt velem.

Mondjuk a levetett cuccait ha akarta volna, akkor sem tudta volna rám adni, nagyjából 15-6 évesen már 10 centivel magasabb voltam nála. Viszont sokszor voltak egyforma cuccaink, mert jópofának tűnt az ugyanolyan télikabi stb.

nov. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Hány éves vagy?
nov. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de nekem sem kell messzire menni példákért, az én anyám is ilyen volt. A saját megunt holmijába akart öltöztetni folyton, még akkor is, amikor középiskolásként már fél fejjel alacsonyabb és jóval teltebb volt nálam. Mert hát mi az, hogy nem örülök, amiért ezt a szuper, márkás kabátot/nadrágot/blúzt nekem adja... A nadrágok a bokámig se értek, és simán fel tudtam volna húzni egy másik nadrág fölé, még úgy is bő volt (rendes volt anyám, adott hozzá övet is - úgy állt rajtam a cucc, mint tehénen a gatya).

Amikor elmentem dolgozni, elköltöztem és magamnak vásároltam, vérig sértődött, olyan igazi passzív-agresszív stílusban. Azon is, hogy a boltban vettem magamnak takarót, pedig ő odaadta takarózni azt a hálózsákot, amiben gyerekkoromban aludtam, amikor sátoroztunk, és később az öcsém is aludt benne (párszor összepisilte) hát milyen hálátlan vagyok, miért nem jó az nekem?!

Hogy mi volt ennek az oka? Őszintén, még ma sem tudom. Amikor már felnőttként egyszer rákérdeztem, anyám letagadta az egészet.

nov. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6# mintha a saját anyám lenne. Ugyanezek a szavak hogy hálátlan meg a tagadás.

Nekem is mindig a levetett rongyai maradtak meg tesómról pedig ikrek voltunk annak mindent vett nekem meg a levedlett mocskai maradtak. És amikor néztem hogy miafax akkor jött a szokásos szöveg "nem is örülsz neki"?

Soha többé nem akarom látni ezeket a szemeteket.

nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt hittem az én anyámnak vannak fura dolgai meg narcisztikus kicsit, de szerintem az én anyám szeret minket nagyon.. ilyeneket nem csinált, de mindig akar adni használt ruhákat és ő is drágállja az újakat, de ő csak simán ilyen spórolós. Magával ugyanilyen.
nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem irigyek az ilyen szülők. Aki fentebb írta, hogy van, ahol az anya mindig a legújabb divat szerint jár, a gyerekét meg slamposan öltözteti, ott az is lehet, hogy, különösen, ha lány a gyereke, vetélytársat láthat benne. Amikor a lány nőiesedni kezd, ő már kezd hervadni. Ezt sok nárcisztikus nő nem bírja elviselni és tesz róla, hogy a lánya csúnyább legyen, mint ő.

Amúgy-ez más téma-a turkálós ruha nem mindig egyenlő a csúnya, kopott cuccal. Én sok gyönyörű, jó állapotú, akár vadonatúj ruhát vettem turiban. Szoktam újonnan is vásárolni, de ha rajtam van, nem lehet megmondani, mi az, amit újonnan vettem és mi az, amit használtan. Ettől függetlenül megértem, hogy ha egy szülő csak a saját levetett holmijában járatja a gyerekét, miközben ő csak újat vesz, az bántó lehet a gyereknek. Különösen, hogy a tinik stílusa más, mint egy középkorúé, a kortársai közt is nevetségessé válhat egy kamasz, ha az anyja levetett gönceit kell hordania.

nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!