Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekem leéget ezekkel a...

A gyerekem leéget ezekkel a szövegeléseivel, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy 19 éves lányom, meg egy 3 évvel fiatalabb fiam. A fiamnak van egy hónapja barátnője, a lányomnak nem volt még soha senkije, amibe lassan már belebolondul, mert egyre meredekebb kijelentéseket tesz.


Bármikor felhozódik a téma, rokonok, ismerősök rákérdeznek, erre ilyeneket mond, hogy őt még meg se b....ák a fiúk, nemhogy még kapcsolatot akarjanak vele. A legutóbbi alkalomnál azt mondta, hogyha megerőszakolná valaki, akkor legalább el tudná mondani, hogy kellett valakinek. Ezek a mondatok nemcsak félelmetesek, de nagyon ciki is, hogy ilyeneket mond. Mit tehetnénk? Már kb rá se kérdeznek sokan, elég, hogyha felhozódik a párkapcsolat, már mondja a hülyeségeit. Ezért mi sose bántottuk, sose szólt be senki, mindenki azt mondja, hogy "Majd lesz". Mi se szóltunk be semmit, barátai is ugyanazon a véleményen vannak, mint mi.


nov. 18. 09:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológus.
nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
90%
Nem próbáltál vele beszélni arról, hogy milyen visszataszító amikor ilyeneket mond? Mondjuk én első meglepetésemben ott helyben rákérdeznék, hogy normális-e. Te hogyan reagáltál?
nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
86%
Sosem értettem miért téma egy fiatal nő magánélete a rokonok meg az ismerősök között. Nem csoda, ha beleunt a zaklatásba, és ilyen sokkoló kijelentésekkel próbálja leépíteni magáról az érdeklődőket. Hagyjátok békén!
nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
85%
19 évesen elhet tényleg szakember kéne.
nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 mantis religiosa ***** válasza:
91%
Muszáj valami drasztikus válasszal leállítani a kérdezősködést. Már az Én fiatal koromban is " divat " volt a szülők, rokonok részéről a mások magánéletében való kutakodás. És ha nem az elvárt válasz érkezett, akkor persze jöttek a gúnyos, rosszalló tekintetek, hogy ennyi meg annyi idősen még nincs senkije. Így Én is hamar megtanultam csattanós feleletet adni ezekre a kérdésekre, a többiek meg viszonylag hamar levették, és békén hagytak utana, ezzel a témával. Jól csinálja, ha már a szülők nem védik meg, muszáj önmagát megvédeni. Ha meg nagyon cikinek érzed, ne vidd magaddal, sokkal jobb lesz mindenkinek. Nem is értem, hogy egy tizenkilenc éves felnőttet, minek kell magatokkal vinni mindenhová.
nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
55%
Ennyi évesen nem feltétlenül vágyik mindenki kapcsolatra.
nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
94%
Először szerintem a rokonokat kellene leállítani, mert magánügy, emellett nyomasztják is a lányodat, aminek könnyen az lehet a vége, hogy összejön valami gyökérrel csak azért, hogy mondhassa, van pasija. Akkor meg az lesz a téma, hogy állhatott össze ilyen alakkal. Másodszor a lányoddal kellene megértetni, hogy értékes ember, bárki, bármit mond, nincs elkésve (tényleg nincs) és majd talál olyan férfit, akivel összeillenek, de ne muszájból akarjon bepasizni. A legnagyobb gondot ebben látom, hogy nyomasztja már a gondolat is, mert hogy mások... hogy leéget titeket az külsős szemmel apróság az önbizalmához képest.
nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
93%
Első körben le kell állítni a sok pofátlan rohadék rokont. Ha nem kutakodnak mások magánéletében akkor a lányodnak se kell így védekeznie. És ne gyere azzal, hogy ezek csak tök ártatlan normális kérdések, mert nem azok és semmi joguk hozzá, hogy ilyeneket kérdezgessenek.
nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
5%
Ha ilyen trógerül viselkedik és beszél, nem is csodálom, hogy nincs senkije. Pszichológus vagy beszélgessenek vele, mert így biztos, hogy nem lesz senkije.
nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
85%

Engem is állandóan szekáltak azzal, miért nincs pasim, meg hogy minek veszem komolyabban az egyetemet, mert az nem élet... 27 évig nem is volt párom, komolyan traumatikus volt számomra ez a hülye elvárás. Meg hogy fogyjak le. Soha a büdös életben nem fogyok 60 kiló alá, nem ér annyit a testalkatom ellen küzdeni, hogy az ő hülyeségük miatt néha még huszonévesen is elsírtam magam, ha este megkívántam egy kis csokit (mert vizsgaidőszak volt és full stresszes voltam).


Igen, van aki ha beszorong, az segít neki, ha elmegy futni. Nálam a csoki a leggyorsabb módszer. :D És azóta megismertem embereket, nőket akik hozzám hasonlóan csak egy kicsit husisak, de ízléssel és ők is szeretik a csokit.


Én meg nem eszem chipset.


De a lányod akár a bunkó rokonok miatt, vagy másért, őnbizalomhiányos. Szakember tud neki ebben segíteni, amúgy én is pattintottam lefele a hülye rokonaimat, hülye kérdések esetén.


"Akkora a seggem, hogy a mai partiállatoknak csak a botsáskák tetszenek." Na az ilyenek után nem is kérdeztek többet, mégis mit kéne csinálnunk védekezés gyanánt?


És nem az a baj, hogy ciki, amit mond, hanem az is, hogy Te a lányod viselkedését tartod cikinek, nem a rokonok hülyeségeit. Te vagy az anyja, neked nem azzal kéne foglalkoznod, más mit gondol Rólad, vagy Róla, meg hogy milyen szülő vagy így, ha "gáz" a gyerek, hanem segítened kell egy problémán.


Nálunk nem volt szokás a szőnyeg ala seperni a gondokat azzal, "ég a pofám ha ilyen vagy". Mert valami oka csak van, hogy "gáz" a gyereked!


Kezdjük pl: azzal, h Neked is nagy elvárásaid vannak felé. Tök büszke vagy a nagyfiadra, de az meg kb. Szerinted is gond, hogy a 16 éves lányod nem pasizik. Vagy nem itt lóg ki a lóláb? Miért kéne ezzel foglalkozzon ennyi idősen?

nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!