Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiamnak mi okból kell hónapig...

Fiamnak mi okból kell hónapig titkolni azt, hogy gyermeket várnak?

Figyelt kérdés
Fiam és felesége tegnap este jelentették be a hírt, bejelentették 14 hetes a feleség viszont, nem látszik rajta. Kint élnek Németországban, nemrég tértek haza egy viszonylag hosszabb ideig tartó idő elteltével. A feleség szülőktől jöttek a héten, beszéltem velük, s náluk is mostanában jött a hirtelen bejelentés. Részemről, nekem nem esett jól, hogy közölték velem. Vagy csak én reagálom túl?

nov. 25. 12:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Ez teljesen érhető a fiadék részéről, hogy nem mondták el előbb, ugyanis nem nagyon szokták az első trimeszterben. Ilyenkor nagyon könnyen elmehet a magzat ès gondolom, meg akarták maguknak spórolni a kellemetlen perceket, amikor közlik, hogy mégsem lesz unoka.
nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 qkker1 ***** válasza:
90%
3 hónapos várandósságot szokás bejelenteni, a népi hagyomány szerint.
nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Ne kezd a sz.rkavarást légyszi. Mi sem mondtuk senkinek 10.hétig , a 12.heti ultrahangot ( ami valojában a 13.héten volt) csak azért nem vártuk ki mert gyanús lett volna ha karácsonykor a fél napot végighányom( kb mindentől rosszul voltam). Mindenki döntse el maga mikor akarja megosztani. Egyebként meg 6 hét par naposan mentem az első ultranahgra, nem akartam feleslegesen túl korán menni, szóval pár hét miatt feleslwges műsorozni.
nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén?


Nyilván nincs olyan szoros, bensőséges kapcsolat köztetek, mint te szeretnéd vagy hiszed.


Ezért nem is akarták elmondani a 12. hét előtt, hogy ha gond lesz, ne kelljen veletek erről beszélniük. Mert nem olyan a kapcsolat, hogy úgy érezzék, meg lehet osztani veletek egy vetélést.


Hogy ennek mi az oka, nem tudom. Nekem anyám nincs, de anyósommal simán megosztottáluk már a teszt után, ahogy később egy vetélést is. Mert olyan a kapcsolat.

nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon túlreagálod, ahogy már írták előttem is, 12-14 hetes kor előtt sokan nem szólnak róla, már csak babonából sem, nehogy üröm jöjjön a nagy örömre. Az első trimeszterben sajnos még sok minden történhet, sok szülőpár akkor jelenti be, amikor már biztonságosnak érzik.
nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
12%

3 hónapos várandósságot szokás bejelenteni, a népi hagyomány szerint.


Nincs ilyen népi hagyomány, ez egy új baromság. MErt jaj, hát el is mehet és akkor azt is el kell mondani. A vetélés az élet része, rengeteg párt érint, és nem baj, ha tudod, hogy volt a családban korábban, barátok közt, mert nem érzed magad annyira egyedül.

Ráadásul az ember először azokkal osztja meg a terhessége hírét, akikkel közeli a kapcsolata, ők azok, akik a veszteség feldolgozásában is segíteni tudják. Vagy így inkább csak tudnák...

nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
90%

Igen, te liheged túl. Először is,az ő teste, az ő várandósága. Ez nem rólad szól. Nem kellene, hogy rólad szóljon


Megvárták míg minden rendben..


Túl vannak a 12. heti genetikai vizsgálaton. Most már megnyugodtak egyszer,hogy az első kritikus időszakon túl vannak.


Lehet volt már vetélése amiről nem tudsz.

nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
90%

Arra is gondolhatnál, hogy személyesen akarták elmondani mikor már itthon vannak, nem telefonon Németországból.

Vagy esetleg azért nem mondták eddig, mert egy pletykás vénasszony vagy és nem akarták, hogy mindenkinek szétkürtöld azelőtt, hogy ők szeretnék elmondani.

nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Mi is 12 hétig senkinek se mondtuk. Sajna volt egy 10 hetes vetélésünk, így abszolút jól tettük.
nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
95%

8# Sajnos mi elmondtuk anyósomnak amikor kb mi is megtudtuk, mert akkor volt a születésnapja. Annyit kértünk, hogy senkinek se mondja el, mert mi szeretnénk, és mi sem most. Esküdözve megígért mindent.


Másnapra tudta a legutolsó iskolai osztálytársa is, a férjem kollégáinak is szólt, akit ismert, borzasztó gáz volt és nagyon mérgesek/szomorúak lettünk, hogy mi rajta kívül senkinek se mondhattuk el az örömünket. Még anyámnak is ő mondta el...


Azt, hogy fiú vagy lány, már nem mondtuk el neki. Mi és a szüleim tudjuk, ő meg főjön a levében.

nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!