Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szembeállítsam végre anyámat...

Szembeállítsam végre anyámat a könyörtelenségével?

Figyelt kérdés

65 év van mögötte, idős, és mikor én és két nővérem kicsik voltunk elváltak szüleink. 5 év jött nevelőapánk, aki elkezdett mindannyiunkat bántani. Verni és.. “úgy” is. Amikor szóltunk anyának, nem ő hiszi el, de mi vagyunk a hibásak, minek járunk szemet szúróan. 10-15 évesek voltunk.


20 év után amint tudtunk, elköltöztünk. Sajnos mára csak 2-en vagyunk, második testvér elhagyott minket... örökre, finoman fogalmazva. Anyánk mai napig hisztizik a családban, hogy milyen szemetek vagyunk. Sosem nyitunk be hozzá, a temetés óta nem látott egyikünket sem, és nem érti, egyszerűen NEM ÉRTI, hogy nekünk mi és milyen bajunk van. Parázslik bennem a vágy, hogy megmondjam neki, hogy értse meg.


Valaki konfrontálta már a szülejét így? Volt valami hatás?



nov. 25. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is azt mondaná, hogy a ti hibátok, ő megadott mindent és milyen hálátlan vagytok. Nyugodtan mondd el neki amúgy, de nem lesz együttérző erre készülj fel.
nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem mennék felé és tiltanám a számát.
nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hiába szembesíted, vagy teszi majd a hülyét, vagy téged hülyéz le, hogy képzelődsz.

Én átéltem. Semmire nem fogsz menni a szembesítéssel. Sőt még jobban behergeled, még követelőzőbb lesz.

nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha úgy érzed, hogy neked könnyebb lesz, tedd meg,mondd el, hogy mi bánt, mit éreztél.

Én megtettem. Persze állította, hogy nem így volt, rosszul emlékszem, hazudok.. Nekem jól esett szembesíteni a dolgokkal. A kapcsolatunk azóta nagyjából rendeződött, de tartom a három lépés távolságot.

nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Ha eddig nem tetted, már úgysem fogod.
nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért nem szakítottad már meg a kapcsolatot vele akkor, mikor elköltöztél?


Elhiheted, hogy úgyis lesz fogja tagadni, nem lesz majd sírós megbánás és beismerés, mint várnád.

nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megtettem és jobban éreztem magam attól hogy kimondhattam az arcába vàghattam…. De a reakció nem az lett mint vàrtam. Lassan 10 éve nem is láttam már őt.
nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is megtettem, képébe mondtam, hogy szar anya volt mindig. Igazából semmi értelme nem volt, ha csak az nem, hogy legalább tudja, hogy mi a véleményem róla, és miért járok egy évben egyszer hozzá. De semmit nem ismert el, én fantáziálok/hazudok/túl érzékeny vagyok, és különben is, bármi volt is, de az én hibám volt, stb..stb.. Ő nulla önkritika, nulla empátia, érzelmi nulla, ha nem ilyen lett volna, akkor nem kellett volna szembesítenem vele, hogy szar anya, és nem változott semmit.

Igazából kapcsolat megszakítás lenne jó, de (lehet köpködni) nem akarom, hogy egy idegenre hagyja a lakását (nem fiatal már).

De ha visszamehetnék pl. 20-30 évvel, akkor megszakítanám vele a kapcsolatot, de erre a rövid időre már kibekkelem.

nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanez, tudjatok en azt nem ertem, hogy egy kis babat apolo, babusgato, simogato anyabol hogy valik egy ekkora szemet allat ugyazzal a gyerekkel? Akar 20 ev mulva, akar 40 ev mulva.
nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

9, ez az, amit én sem értek.

És ahogy én is anya lettem, és ahogy nőtt a lányom, úgy éreztem egyre jobban, hogy mekkora szar az anyám. Tehát nem rögtön, hanem ahogy helyzetekbe kerültem a kislányommal/nagylányommal/fiatal felnőtt lányommal, úgy erősödött bennem, hogy az anyám...:((((((

nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!