Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan küszöbölhetném ki ezt...

Hogyan küszöbölhetném ki ezt a helyzetet a holnapi karácsonyi ebédnél?

Figyelt kérdés

Sokadik karácsonyi balhés kérdés következik, sajnos. :D A helyzet az, hogy 19 éves vagyok, Édesanyámmal élek, és minden év utolsó napjaiban (vagy 25.én, vagy 26.án) meglátogatjuk édesapámat egy karácsonyi "buli" vagy ebéd erejéig. Csak az év ezen napjaiban töltök el nála 2-3 óránál többet, megjegyzem nem véletlenül. Apám eléggé agresszív alkat, aki mindig morog valamiért, és mindenkit utál már, rajtam kívül. Néha jókat el tudok vele beszélgetni, mikor havonta egyszer meglátogatom, egyedül, sőt pénzt is szokott adni, amit nem értek, hogy miért, senkivel nem ilyen.


Eddig minden karácsony úgy telt, amióta az eszemet tudom, és anyámmal megyek oda, hogy egymáshoz sem szólnak szinte, mint 2 idegen a metrón, nézik egymást, kb. Én szoktam vele nagyjából beszélgetni, de valahogy a karácsony miatt, és annak tudatában, hogy egyedül van elég agresszív lesz, és mindig letol engem is valamiért, gondolni kell itt olyan bagatell dolgokra, hogy miért nyomkodom a telefonomat, miért piszkálom a karácsonyfát, stb-stb.. Ez a helyzet általában fokozódni szokott, mert minden egyes ünnep alkalmával elkezd politizálni, a kormányunkat istenítve, már-már fanatikus módon, és feidézve azt, hogy miket tettek értünk az adott évben. Nos, én ezt nem bírom hallgatni, mert egyrészt nagyon nem értek vele egyet, másrészt pedig nem érdekel unblock ez az egész. Általában kivonulok a szobából, majd elkezdődik nála az ivászat..


Elég sokat szokott inni ezen ünnepek alkalmával, és amikor már bőven benne van a "löket" leül az M1 tv, Hírtv, és stb csatornákat nézni, majd végignézzük anyámmal, ahogy acsarkodva ordít szinte. Ahogy gyűlöli Amerikát, és átkokat szór hangosan Brüsszelre. Én a vita alól rendszerint kivonom magam, mert nem érdekel a politika, de ilyenkor általában belekérdez mindig, hogy "na, miért nem beszélhetünk róla? Nem vagy pasi, hogy ilyenekről lehessen beszélni?" De ennél durvább dolgok is, ennek rendszerint az a vége szokott lenni, hogy anyám is elkezd vele kiabálni, hogy részeg disznó, meg elrontod a karácsonyt stb, majd összepakol, és lelép. Én még általában maradok 1-1 órát, addig végig szidja anyámat.


Na most, a kérdés lényege, hogy hogyan tudnám ezt 26.án kiküszöbölni? Mivel már az egymás közötti ellenségeskedésük sem tetszik nekem, nagyon nem, apám hozzáállása meg pláne. Valahogy rá tudnám venni őt, hogy végre 4-5 év után most ne igyon, és ne politizáljunk?



dec. 24. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj. 19 éves vagy. Ha anyád menni akar, mert karácsony és bla-bla- bla, menjen.
dec. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még sérelmei anyáddal, így amikor találkoznak bekapcsol nála. Ezt onnan tudom, hogy amikor csak veled van, nem ilyen. Mivel feszült lesz anyád közelében, ezért beléd is köt apróságok miatt. Úgy látszik, apád igazi fideszes nagy magyar, pláne, hogy piál is mellé. Jézusom, hát én tuti nem lennék a társaságában ilyenkor. Ha teheted kerüld el.
dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Erre gondoltam elsők között, de akkor pedig megy a hónapkig mártírkodás egy alkalom miatt, hogy "na, már nem akarsz látni többé" "pedig olyan jó haverok vagyunk, és így hálálod meg" "pénzt is adtam neked, az sem számít?"


Megjegyzem, a pénzt általában mindig visszautasítom mert neki sincs sok, de ezt nem lehet, mert akkor erőszakoskodik, hogy de ez már az enyém, vagy ha még azt sem akarom, akkor eldugja a kabátzsebembe, és csak nálam marad.. Komolyan, az esetek többségét úgy reagálja le, mint egy agresszív, viselkedészavaros 20 éves.

dec. 25. 00:16
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Vagy ez lesz, vagy mész, kb ez a két elhetőség.
dec. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Be lehetne vonni játékba apudat? Társas, kártya, közben zenét hallgathatnátok, hogy ne a TV-re vagy a politikára terelődjön a figyelme. Esetleg ha vinnél neki fotókat, vagy telefonon megmutatnád, hogy milyen volt az éved, vagy megkérnéd, hogy meséljen a gyerekkoráról, vagy elmennétek sétálni egyet.

Ha csináltok valami újat, valami mást mint eddig, hátha másképp viselkedik (egy kicsit).


Megváltozni nem fog, de megpróbálhatod keresni a közös pozitív kapcsolódási lehetőségeket, szép emlékeket, ha érzi, hogy érdeklődsz iránta, szeretnél vele minőségi időt tölteni, talán más lesz a hozzáállása.

dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Anyád ne menjen, menj te egyedül. Nem is értem, annak ellenére, hogy beszélő viszonyban vagyok a volt férjemmel, eszembe nem jutna elmenni hozzá karácsonykor, meg máskor sem.

Nagylány vagy, menj egyedül, mondd, hogy nem maradsz sokáig, mondd meg előre, hogy nem szeretnéd, ha a politikáról beszélne, mert téged ő érdekel, pl munka, egészség, meg mesélnél neki a suliról.

dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értem, hogy anyukád mit keres ott. Olyan, mintha egy kicsi gyereket vinne láthatásra.

Írod, hogy apád rádszól, hogy ne nyomkodd a telefont. Ebben lehet, hogy igaza van? Nem társalogni mész hozzá? Ha te telefont nyomkodsz, akkor persze, hogy ő is leül a tv elé. A gond ott van, hogy ezek szerint nincs semmi közös témátok. Ahogy fentebb is írták, valóban valami közös programot kellene kitalálni, akkor legközelebb lehetne miről beszélgetni, s talán a politika sem kerülne szóba.

dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Full szrnék rá. 19 vagy, otthon maradsz, pont.


De úgy sem fogsz.

dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#6 Srác vagyok, de köszönöm. Talán ha lány lennék annyiból lenne könnyebb, hogy valóban nem inna annyit esetleg, vagy b@szogatna állandóan a Hírtvjével.


Társasozni, meg ilyesmit biztosan nem fog, inni annál inkább, de ez jó ötlet, megpróbálom rávenni, hogy nézzünk a telefonomon képeket, köszönöm!

dec. 25. 12:58
 10/18 A kérdező kommentje:
#7 Hát, ha nem a telefont nyomkodom, akkor éppen megdícsérem a karácsonyfát, hogy milyen szép, ha megérintem az egyik díszt akkor már kiabálás, hogy ne psizkáljam, vagy épp "túl hangosan veszem elő a poharat a szekrényből", és minden más marhaság, amíg anyám ott van. Tehát régen nem a telefonnal van itt a baja.
dec. 25. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!