Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért írják azt mindenhol,...

Miért írják azt mindenhol, hogy a szülő mindent megtesz a gyerekéért, de a gyereket sosem fogja érdekelni?

Figyelt kérdés

Mostanában szinte minden fórumon azt olvasom, meg olyan cikkek jönnek velem szembe, hogy az idős szülők mennyire le vannak tojva a gyerekeik által, a szülők panaszkodnak, hogy a gyerekek nem hívják őket telefonon, vagy fel sem veszik, ha ők telefonálnak, bedobják őket szociális vagy idősotthonba, hogy addig se kelljen rájuk figyelni/foglalkozni velük, és nagyon rosszul esik nekik, hogy ez a köszönet azért, hogy felnevelték őket.



Igenám, de érdekes módon mindig csak a szülők panaszkodnak arról, hogy az ő gyerekük mekkora egy hálátlan rohadék, aki meg sem köszöni, hogy felnevelték őt, rájuk sem nyitja az ajtót, kellett is gyereket vállalni, stb.


Bezzeg arról sosincs szó, hogy talán van annak oka, hogy a gyerek "nem nyitja rájuk az ajtót sem", mert lehet, hogy valójában ők voltak fos szülők, akik szerint az volt a nevelés, hogy a gyerekük elé tették az ételt, ellátták ahogy tudták azt kész, majd lesz belőle valami.


Kérdezem én: miért mindig a gyerek a hibás mindenben, aki nem is kérte, hogy megszülessen? 🙃


jan. 11. 16:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Ez a kerdesed: "Miért írják azt mindenhol, hogy a szülő mindent megtesz a gyerekéért, de a gyereket sosem fogja érdekelni?"

Meg is valaszoltad: "Kérdezem én: miért mindig a gyerek a hibás mindenben, aki nem is kérte, hogy megszülessen? 🙃"

jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Mert a mai világban szeretik a fiatalokat mindenképpen rossznak beállítani. Én fiatal vagyok és ha a szüleim meg öregszenek, első osztályu kényelemben ellátásban fognak élni én általam!
jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
35%

2!


A mai világban a szülőket is szokás xarnak beallitani, mindenről ők tehetnek, a gyerek soha nem rossz

jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
99%

A mai világban szeretnek sokan a másikra mutagotni és másokat hibáztatni.

A cikkekről meg annyit, hogy direkt provokálják a jónépet, hogy meglegyen az olvasottság és a komment szekció.

jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az idősek szokták ezt írni/mondani, akik még abban nőttek fel, hogy a szülő szent. Meg azok, akiket utálnak a gyerekei.


Amúgy az én környezetemben mindkettőre van bőven példa, és én is azt látom, hogy ahol jók voltak a szülők, ott látogatják őket. Nálunk is ez van amúgy, nekem borzasztó szüleim voltak, ezért nem is tartom velük a kapcsolatot, a férjemnek viszont normális, szerető szülei vannak, velük rendszeresen találkozunk és segítjük egymást.


De persze az én anyám is azt mondaná, hogy jó szülő volt.

jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

4-es, az biztos.


Nagyon sok szülő nem ismeri be, hogy ő amúgy szar szülő (volt), és azért nem tartják vele a gyerekei a kapcsolatot.

jan. 11. 17:39
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Krvára semmi felelősséget nem vállaltál a szüleid felé a puszta születéseddel.
jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7%

7

Ígyy van, sőt senkivel szemben sem. Ne csodálkozz, ha hozzád is így állnak az emberek.

jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

"a gyerekek nem hívják őket telefonon, vagy fel sem veszik" A gyerek éli az életét, dolgozik stb. Nem tehet arról hogy a szülőnek már nincsenek barátai

"vagy fel sem veszik" Ebben az esetben a szülő a hibás általában. Persze vannak kivételek, ismerek ilyen kivételt ahol a gyerek valóban hálátlan dög. De bem ez a jellemző


"bedobják őket szociális vagy idősotthonba" Erről tudnék sokáig mesélni. Előszöris egy embert nem lehet bedobni egy otthonba. A szülőnek bele kell egyezni. Másodszor nem a gyerek vállalta a szülőt hanem fordítva. A gyerek ha felnőtt családja lesz a legtöbb esetben, ezért még ha akar se tud ellátni egy idős embert. Nemnis biztos hogybegy városban élnek. Költoztesse az egész családot egy ember miatt? Rendbennhigy a szülő de a másik meg a gyereke es a házastársa. Ha odakoltozesről beszélünk ahhoz hely kell, tehát egy plusz szoba ami bem mindenhol van. És akkor még nem is beszéltem a szülő esetleges rossz természetéről ami tönkretehet egy házasságot is. A szülőnek gondolni kell az öreg korára. Nem a gyerek nyakába aggatni minden terhet csak mert megszüntettek.


Suerintem aki jó szülő volt azt általában nem hagyja cserben a gyereke. Egysuerűen beszűkulnek egy idős ember kapcsolatai amiről.nem a gyerek tehet. Egy gyerek.nem helyettesíthetői a baráti kapcsolatokat, tehát ha nem beszélnek pl egy hétig vagy 1 hónapig nem látogat meg mert messzi lakik, akkor azt nem lehet felhanytorgatni neki.

jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
9%

"Suerintem aki jó szülő volt azt általában nem hagyja cserben a gyereke."


Általában. Ez a kulcsszo. Ugyanis simán van olyan, aki bizony cserben hagyja, pedig jó szülője volt. Az emberek nem egyformák es egy kapcsolatot csak q benne lévő ismerek ismerik igazán. A gyerek magát védi, a szülő szintén, nagy eséllyel egyik se fogja elismerni, higy igen, xar szülő voltam vagy igen, pokoli gyerek voltam.

jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!