Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elmúltam 18, apám le tud...

Ha elmúltam 18, apám le tud mondani rólam vagy van más út?

Figyelt kérdés

24 múltam tavaly év végén. Szeretném a vezetéknevemet megváltoztatni és minden lehetséges módon megszakítani vele a kapcsolatot. Viszont:


- Van egy még futó bírósági ügye, ami gyerektartás tartozás, majdnem egymillió forint.


Befolyásolja, ha én megkérem hogy papíron mondjon le rólam vagy nyilatkozza, esetlegesen bíróság előtt kell ezt megtenni? Egyáltalán lehet-e ilyet még? Anyukám kapja a pénzt, papíron is őt illeti meg. Az ügy egy vagy másfél éve, ha nem több húzódik. Vagy nem fizet, vagy nem jelentteti be magát a munkahelyen és feketén dolgozik.


Mivel egész életemben nem gondoskodott rólam, a pénzt is elsumákolta amit megítélt a bíró, én nem szeretnék róla öreg korában gondoskodni. Anyukamrol viszont igen, ő egyedül mindent megtett értem.



jan. 17. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

A névváltoztatásnak semmi köze ahhoz, hogy ki az apád.


Honnan veszed, hogy bárkiről kellene gondoskodnod, mikor öreg lett?

jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem ugy van, hogy a magyar allam kifizeti helyette a gyerektartast, amivel tartozik, aztan behajtjak rajta?
jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Felnőttről nem lehet (és nem is kell) lemondani. Simán nevet változtathatsz. Gondoskodnod nem kell róla, mért kéne?
jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy szülő nem mondhat le "csak úgy" a gyerekéről.

A bíróság megfoszthatja pl. a szülői felügyeleti jogtól - ezt igencsak ki kell "érdemelni" -, de attól az apa még apa marad.

De te minden kapcsolatot megszakíthatsz vele, és a nevedet is megváltoztathatod. Az édesanyád bírósági perét ez semmiben nem befolyásolja.

jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megváltoztatod a neved, attól még jogilag az apád marad. Nem tud rólad lemondani, nem létezik ilyen.


A szülőtartásra gondolsz, attól félsz, azt kell majd fizetned, ugye? Ha ilyet kérvényezne az apád, érdemtelenségre hivatkozol majd, valószínűleg semmit sem fog neki a bíróság megítélni.

jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1,3


Nemrég lépett életbe egy ilyen idős szülőkre vonatkozó törvény. Sajnos nem tudom most megkeresni, de úgy tudom már életben van. Pár éve.

jan. 17. 14:18
 7/17 A kérdező kommentje:

5. Köszönöm és a többieknek is.


Bízom benne, nem fogja. Mondjuk már az országban sem szeretnék maradni, de ezzel vesződni semmiképp!

jan. 17. 14:19
 8/17 A kérdező kommentje:
2. Csak 18 éves korig. Most behajtó cégnél van az ügy, akik mennek utána de eléggé nehezített dolguk van..
jan. 17. 14:25
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
A szülőtartás az 10-20.000 forint, azzal nem sokra megy valaki. 😅
jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
És azt se kell adni, ha az illető érdemtelen rá, és önhibájából nem tudja magát ellátni. A ki nem fizetett tartásdíj érdemtelenség.
jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!