Ez most mi volt?

Figyelt kérdés

Világ életemben csendes lány voltam. Engem nem érdekeltek a bulik, a pia, a cigi, a divat stb. Engem a festés, a horgolás, a könyvolvasás tud lekötni. Nemrég lettem elsőéves egyetemen és úgy gondoltam megpróbálhatnék kicsit jobban nyitni az emberek felé. Jelentkezem szakkoliba, ahol sok hozzám hasonló emberrel találkoztam. Jól elbeszélgettünk, elvoltunk stb. Megemlítették, hogy elmehetnénk ide-oda. Természetesen nem kötelező menni csak ha valaki szeretne. Én úgy döntöttem ha bulizni mennek én abból kimaradtok, mert nem az én világom. Ők ezt teljesen megértették.


Mikor az apám megtudta, hogy benne vagyok egy ilyen "klubban" odaszólt egy olyat, hogy "Így lassan 20 év után élsz végre, mert legalább nem a 4 fal között vagy. Erre en mondtam neki, hogy nem feltétlen rossz ha az ember othon alkot ami kikapcsolja és boldoggá teszi. Hiába ő hozta fel, amikor ezt elmondtam neki nagy morogva kiment az ajtón dolgozni menni.


Eddig nem hozott fel ilyet soha ezért nem értem, hogy ez most mi volt?


20/L



jan. 17. 16:50
1 2
 1/18 wcpumpa01 válasza:
22%
az van hogy ha most nem, majd 50 évesen jössz rá hogy nem buliztál meg nem volt fiatalkorod akkor meg már késő. házsártos vénasszony lesz belőled :D
jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Hogyhogy mi volt?


Az, hogy ez a véleménye. Nem érti, miért nincs igényed semmilyen szinten társasági életre. Azért, mert horgolsz, olvasol, stb (ezeket én is csinálom), meg elmehetsz néha jól érezni magad.


Gondolom az is benne vagy, hogy egyedül maradsz, mert sokaknak nem vonzó ez a fajta elzárkózás.

jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Hát lehet, hogy eddig nem baxogatott vele, de nem örül neki, hogy kimarad a bulizás, vagy nem is a bulizás, hanem a másokkal való programozás, kimozdulás stb. az életedből. Ami részben fura, mert az apák aztán be tudnak feszülni, hogy a kislányuk felnő és mit csinál az éjszakában, másrészt viszont érthető valamennyire, ha annak idején pl. ő is kibulizta magát és úgy gondolja, annak fiatalon van az ideje, és talán fél, hogy majd később meg fogod bánni, hogy te nem tetted. Vagy ha pl. eddig nem volt párkapcsolatod, akkor e miatt is aggódhat, hogy egyedül maradsz. Bár alapvetően nincs hozzá köze, felnőtt vagy már, de azért az ő korosztálya nehezen emészti meg, hogy lehet valaki úgy is boldog, élhet teljes életet, hogy köt, fest, macskái vannak és dolgozik. :) Ha jó a viszonyotok esetleg beszélj vele erről, de ha egyébként nem állandó téma ez, hogy te miért így élsz, akkor nem kell nagy feneket keríteni neki.
jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Honnan tudod, hogy nem a te világod bulizni, ha nem is voltál még?


Nem csak részegen lehet vonaglani valahol.

jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Én is kis otthonülős normális lány voltam, de ahogy fősulis kolis lettem, elkezdtem "élni", hát nekem a szüleim ennek annyira nem örültek :D Te örülj, hogy örülnek, hogy többet vagy végre társaságban is. Az nem baj, hogy nem bulizol, de bővíted a kapcsolataidat, már az is valami. :)
jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Örülj annak, hogy eddig nem b.szogatott vele. Én már gimisként megkaptam, hogy miért nem megyek ide-oda. 9.-ben pl 4 órát fagyoskodtam suli után a hidegben a város utcáin, hogy a késői busszal menjek haza, mert akkor nem tudtak visszaküldeni Halloween buliba. A vicc nálam az egészben, hogy még a szüleim se voltak azok az extrovertált f.szok, hogy mivel ők akkor boldogok, ha rázzák a seggüket mások előtt s elfosolják az egész falut, úgy gondolják, hogy másnak is az az életcélja. Nekem konkrétan több hobbim s elfoglaltságom volt, mint nekik.


Inkább mentem volna rendesen iskolába, mint ugyanarra az időre osztálybuliba. Ez gondolom szemléletes példa arra, hogy egyesek mennyire jól érzik magukat, ha elmennek valahova társaságba... (#2-es)

jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem az ilyet. Milyen apa ez?

Te egy introveltált személy vagy. Ennyi.

Én sem szerettem sosem a bulikat, nem is igényeltem.

Amikor fiatal voltam akkor még lehetett mindenhol, sajnos még az éttermekben is bagózni. Ezt is utáltam.

A házibulikban is ez ment, plusz unalmasnak tartottam.

50+ vagyok máig nem hiányzik, biztos 60+ként sem fog.

Nem bírom a nőket, barátnőm sincs már, akik voltak elkoptak.

Remekül el lehet lenni egyedül is.

Nem vesztettem semmit, lett férjem, gyerekeim, most is nyelvet tanulok inkább, meg olvasok, mint műköröm rakatásról, meg elvált nők problémáiról fecsegjek.

jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdésekkel sosem tudok mit kezdeni. Az ilyen megjegyzéseket már 13-4 évesen simán elengedtem a fülem mellett. Elmondta a véleményét. Ha valamit nem értesz, hogy miért gondol úgy, ahogy, akkor mész utána és szépen megkéred, hogy fejtse ki bővebben. Mi úgysem tudjuk itt teljesen biztosra, hogy "mire gondolt a költő", csak találgatni tudunk. Neki az a szórakozás, hogy eljár otthonról, neked az, hogy bekuckózol és azt csinálsz, amit akarsz. Engedd el a füled mellett amit mondott
jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok benne biztos, hogy ezt rosszindulatúan mondta. Lehet, hogy csak aggódik érted, az meg hogy flegma volt, lehet, hogy csak rossz napja volt.
jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
8al egyetértek.
jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!