Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vagyok képes szeretn...

Miért nem vagyok képes szeretni a szüleimet/családomat?

Figyelt kérdés

Már felnőttem, de gyerekként sosem éreztem különösebb szeretetet. Kötődést esetleg. Meg persze igyekeztem segíteni anyámnak ahol tudtam, de nem tudonám azt mondani, hogy szeretem/szerettem.


Ha meghalt valamelyik családtagom se sírtam. Kognitívan feldolgoztam magamban, hogy nincs tovább, de ennyi.



jan. 21. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Hát attól függ ha törődtek veled és szerettek téged,akkor nem értem miért nem szereted/szeretted őket.Talan pszichopata vagy akkor xd
jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Törődtek velem és szerettek engem. Ha nem így lett volna nem furcsállnám én se.
jan. 21. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudunk sokat a családodról. De nem lejet, hogy azért érzel így mert a szüleid sem mutatták ki szeretetüket igazán?
jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*lehet
jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem nyomod el magadban az érzéseid?

Párkapcsolatban ki tudod mutatni/ tudod érezni?

Valami gyerekkori traumát nem cipelsz magaddal?

jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Trauma: Volt. Apám durván bánt velem általában.


Család: Anyám és nagyim nagyon is, hogy kimutatta az érzéseit. Apám nem, viszont elváltak a szüleim még mielőtt megszülettem.

jan. 21. 16:50
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Lehet emiatt van így. Próbáltál vele vagy a többi családtagoddal beszélni erről?

Pszichológusnál jártál?

Az első lépés hogy felismerted, és akarsz változtatni ezen, ez egy nagy dolog!

#6os voltam, ha akarsz beszélgetni dobj egy üzit nyugodtan.

jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám tudom, hogy nagyon szeretett minket, de sose mondta, sose kedveskedett, dégelgetett vagy ilyesmi. Számára a kemény munka volt a szeretet egyetlen kifejezése. És ezt erőltette, hiába lett volna lehetősége rá, hogy máshogy éljen.

Talán te is olyasmibe forgatod bele a szeretetet, ami nem jellemző az átlagra.

jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es: Nem mondtam, hogy akarok rajta változtatni. Csak érdekel, mert kíváncsi típus vagyok.


Tettekkel ettől függetlenül mindig támogattam őket ahol tudtam.

jan. 21. 18:54
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Apádból van benned több.
jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!