Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért tesz úgy, mintha...

Apám miért tesz úgy, mintha bármit is tett volna értem?

Figyelt kérdés

Tehát. Tavaly felvételiztem, és senki nem segített nekem felkészülni, egyedül kaptam pánik-és tanulásrohamokat az eljárás miatt, mégis bejutottam egy elitgimibe és azóta is hozom a kitűnő átlagom. Az öcsém jövőre fog felvételizni, és a seggét kinyalják(már bocsánat a kifejezesert), úgy, hogy nem is tesz meg mindent. Egész nap élvezkedik, le se szarja a felvételit, mert tudja, hogy úgyis megcsinálják neki a piszkos munkát... Teljesen megertenem, ha akkor segítenénk neki tanulni, ha mindent megtenne, próbálkozna, és nem sikerülne neki. De a képessége megvan, csak lusta.



Apukám mostanában egyre jobban állítja, hogy egyébként ő segített nekem bármiben is, hogy ne legyen olyan nyilvánvaló a köztem és az öcsém közötti különbség. Ezzel veszi el a sikerélményem.


Mit gondoltok? Feldúlt vagyok.



jan. 22. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Kérd ki magadnak!

Az öcsédnek és apádnak mondd meg, hogy inkább tanuljon a lusta disznó, mert ha őt ( veled ellentétben) benyomják, ott minden nap helyt kell állni, keményen.


Nulla alapra nem lehet építeni, ki fog bukni!


Apád meg nincs eszénél, mert tönkreteszi a lusta testvéredet, neked meg komoly traumát okoz.


Utasítsd ezt vissza!

jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg nyugodtan, hogy de apu te nem is segítettél, miért mondod ezt?

A tesódból sosem lesz ember!

Te vagy a lány ugye?

jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2esnek; igen, lány vagyok.


A legjobb az, hogy már a szakmám, és (nevetségesnek hangzik, de igaz) a férjem is eltervezték körülbelül 7- 8 éves koromban. (Online ajánlgattak engem egy középkorú férfi ugyancsak 7-8 éves fiának, a szüleink osszedumaltak, hogy mi lesz ha felnövünk)

jan. 22. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Patriarchális társadalomban (ilyen a magyar is), a fiú/férfi a teremtés koronája.
jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Tőled el is várta, hogy sikerüljön, nem is volt más opció. Az öcsitől már annyira nem. Mindig a gyengébbet segítik a szülők.
jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
"kaptam pánik-és tanulásrohamokat .... bejutottam egy elitgimibe.." Nagyon szép teljesitmény de elgondokoztato, hogy egy AKÁRMILYEN gimibe bejutásért nem tul nagy egészségi, idegrendszeri ár-e a pánik-és tanulásroham sorozat. Szerintem gyerekként többet vállaltál az adottságaidnál. Föleg ha a kitünö átlagjaidnak is ilyen ára van (erröl nem irtál)?
jan. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki ezt.
jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az gyakori hogy kezdeti keménység után pudingok lesznek szigor terén a szülők. A durva hogy engem az olykor olykor becsúszó rosszabb jegy miatt megvertek (amúgy remek bizonyítványaim lettek végül rendre), míg öcsémnek mindent elnéztek, mégis ő lett felnőtt korára depressziós. Viszont a ki lesz a házastársa dolgok csak poénok, nálunk baráti körben is csak viccből mondogatnak ilyet
jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Faterod mosdatja a lelkiismeretét, csak nem tudom minek, ha nem igényled a törődést. Tesódat löködni kell, téged meg nem. Inkább örülne neki. Ezt mond meg neki. Hogy nem kell a lelked ápolni, amiért te kevesebb figyelmet kaptál, mert nincs rá szükséged, nem is volt. Talán megnyugszik a fater.
jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6osnak;

kitűnőnek lennem egyszerű, mindig is az volt. A felvételit meg túaggódtam, ilyen a természetem. Soha nem voltam jobban, jobb közösségben, mint most, az osztalyom motivál és boldoggá tesz.

Megérte.

jan. 23. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!