Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor beteg az unoka vigyázás...

Amikor beteg az unoka vigyázásról szeretnék kérdezni, hogy nektek milyen véleményeteket van erről?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van és három unokám. Imádom őket, de még dolgozom, egyedül tartok fenn egy házat, egyedülálló vagyok és nem tudok velük - a gyerekeim szerint - elegendő időt tölteni. Szeretnék, de nem megy, mindig, viszont igyekszem a lehető legtöbbet vigyázni rájuk, velük lenni, amikor a szülőknek dolga akad. De amikor betegek, őszintén szólva, kevésbé szívesen vigyázok rájuk, mert valamiért hajlamos vagyok elkapni tőlük, ami rajtuk végigmegy pár nap alatt, az nekem egy, vagy több hét. Így a munkából is kimaradok, ami anyagilag sem jó és a munkahelyen a megítélésem sem jó. Nemrégiben is volt egy ilyen eset, hogy azt mondtam, hogy most nem vigyázok rá, mert nemrég lábaltam ki egy vírusból antibiotikummal és két hét köhögéssel nem mertem megkockáztatni, hogy megint így járjak. Azóta a gyerekem nem beszél velem, ma felhívtam, hogy meddig akar még haragoskodni és azt mondta, hogy csalódott bennem. Ez most nagyon rosszul esett, tényleg ekkorát hibáztam?

#beteg unokára vigyázni
febr. 12. 11:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Semekkorát sem hibáztál. Kezdd el tervezni az idős korodat, rájuk ne számíts benne. Téged mindig elengednek szabira ha beteg a gyerek? A végén nem marad magadra egy napod sem.
febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Én megkérdezném tőle, hogy nekem csináltátok a gyereket, vagy magatoknak? Ill. rendezed a gyógyszerek miatti kiadásaimat is, amiket elkerülhetnék?A munkahelyen a főnökömet is meggyőzöd? Aztán sértődjön meg. 1-2 alkalom még oké, de nem állandóan.
febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, hogy ha neked is szabadságot kell kivenned, hogy vigyázz a gyerekre, akkor egyáltalán miért kér meg rá? Menjen ő szabadságra a SAJÁT beteg gyerkével, vagy a férje!
febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
9%

Hát azért függ a keretezéstől is. 26 vagyok, tervben sincs még a gyerek, de anyám már 10 éves korom óta arra készül, hogy unokázni akar, pár éve meg mondogatja, hogy vállalja a hétvégéket, meg mindent is, csak legyenek unokák.

Ha ezek után ki akarna bújni az ígéretei alól, -már csak a sok szekálás ellensúlyozása miatt is- kapna pár csípős megjegyzést, abban biztos vagyok...

febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Elég fura a gyereked.

Az én környezetemben akik sokat vannak az unokáikkal, sokszor vigyáznak rájuk, azok se szoktak betegen találkozni velük, vigyázni rájuk. Még olyanok sem, akik már nem dolgoznak. Felénk most van valami hányós, hasmenéses, lázas vírus. Nyilván ezt senki sem szeretné elkapni. És a szülők se szeretnék a saját szüleiket megfertőzni se az unoka se saját maguk által.

febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Én eleve azt sem értem, hogy van képe rád sózni a beteg gyereket, amikor tudja, hogy könnyen elkapod tőle a betegséget és neked jóval hosszabb lefolyású. Oldja meg ő és a kedves párja a beteg gyerek felügyeletét.
febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%

Nálunk a nagymamák életüket és vérüket az unokàért. Ilyen az én nagymamàm is és anyukám is. Betegen mindig a mama vigyázott rám. Soha fel sem merült az elkapás.

Szóval biztos szemét leszek de én a gyerekednek adok igazat.

Biztos azért mert nálunk így működött.

febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Nyugdíjasok a szüleim, tényleg bármikor segítenek, ha kérem. Viszont, ha betegek, sose bízom rájuk, pont ezért, mert féltem őket, nehogy elkapják, mivel őket sokkal jobban leverik ezek a vírusok.

Amúgy én is úgy gondolom, hogy magamnak szültem a gyerekeket, nem a szüleimnek, ők felneveltek minket, én sem sűrűn voltam nagyszülőkre bízva.

Nagyon szeretem a szüleimet, szuper a kapcsolatunk, de nem használnám cselédnek őket soha.

febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
#7-es! Ezért a nagymamádnak szabadságot is kellett kivennie? Vagy már otthon volt nyugdíjasként. Mert nagyon nem mindegy.
febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy hibáztál,a gyerekeid lehetnének megértőbbek is.
febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!