Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinyomoznád, hogy mennyiért...

Kinyomoznád, hogy mennyiért vette a gyereked az adott dolgot? Beteges ilyet tenni?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció, vesz valamit a tőletek(szülőktől) karácsonyra kapott pénzéből(20 ezret kapott) valamit a hobbijához. Ha kérdezed, hogy mennyibe került ez a valami, akkor kitérő válaszokat ad, hogy "nem tudom", "nem jegyeztem meg", majd a sokadik faggatózásra megmondja, hogy nem szeretné megmondani, mert semmi kedve azt hallgatni, hogy szörnyülködsz rajta, már csak abból adódóan, hogy szerinted az egy felesleges dolog, tehát egyáltalán pénzt adni érte ily hülyeség.

Mit teszel ilyenkor?

Elfogadod, hogy nem mondja meg? Vagy utánajársz, hogy mennyibe került az az adott dolog? Egyáltalán beteges csak ezért rákeresni neten arra a dologra?


febr. 23. 17:54
A kérdező szavazást indított:
Beteges kinyomozni ezt az információt
Teljesen normális utánajárni ennek az információnak
100 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Beteges, nem érdekelne, azért kapta a pénzt, hogy arra költse, amire szeretné. Lesz bőven 50 éve rá, hogy azon aggódjon, megvehet-e valamit, vagy sem.
febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk akármilyen hobbiról is van szó, azért ma már 20 ezerért venni hozzá valamit, annyira nem megbotránkoztató.
febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem nyomozok semmit. Pláne nem 20 ezer Ft miatt. A pénzt ajándékba kapta, ezért - józan keretek között* - arra költi, amire szeretné.

* a drog pl. nem "józan keretek", de nem hinném, hogy most erről lenne szó.

febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Azt vesz az ajándékba kapott pénzből amit akar. Főleg ha a hobbyjához vásárolta, tehát nem elitta a haverokkal vagy nem szerencsejátékra költötte vagy elf bárra.
febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha elég idős ahhoz, hogy 20 ezret adjak neki, és tudjon belőle költeni nélkülem valamennyit, akkor nem tudom milyen alapon szólok bele, pláne, ha nem káros szenvedélyekre (cigi, alkohol) megy el a pénz. Valszeg azért adtam annyit, mert annyit tudok nélkülözni. Ő dolga. Én nem szaglásznék, pláne, ha kifejezte, hogy nem szeretné, ha tudnám az árát.

Mondjuk az én anyám lazán kutatna, hogy rájöjjön, mennyibe került. Még most is ezt csinálja, miközben különélő, önellátó felnőtt ember vagyok. Rohadt beteg, hogy csak azért bújja a webshopokat, hogy rájöjjön, hogy mennyibe kerül a bármi, amit lát rajtam/videó hatkor a háttérben.

febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha engem érdekelt volna az ára akkor már rég kinyomoztam volna nélküle. Nem nagy dolog beírni a keresőbe.

Van mikor kíváncsi vagyok valaminek az árára akkor rákeresek. Ez nem beteges.

Viszont ba.sztatni érte mikor a sajátjából vette nem biztos, hogy jó. Akkor vagy nem adok legközelebb pénzt vagy utána nem bactatom. Amíg otthon él addig sokkal jobban meg tud venni mindenki bizonyos dolgokat. Ha egyszer külön megy akkor majd úgy is 2x meggondolja mire költ.

febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Azt sem értem, miért kérdezném meg.


Ha meg ilyen választ kapnék, akkor tudnám, hogy valamit nagyon elrontottam.

febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy esetben néznék utána, ha tudom, hogy nem lehetett annyi pénze, amibe került.
febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodnék azon hogyan változtassak magamon annak érdekében hogy a gyerekem legalább egy ilyen piti dolgot meg merjen velem osztani.
febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 babyboom567 ***** válasza:
100%
Dehogy
febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!