Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék csinálni? Baromira...

Mit tudnék csinálni? Baromira félek anyáéktól.

Figyelt kérdés

Tehát minden úgy kezdődött, hogy egyáltalán nincs jó kapcsolatom anyáékkal. A barátaimról sokat nem tudnak, kb. alig mondok el nekik bármit. Ők folyton iszonyat szigorúak velem, és mindenbe belekötnek.


Engem érdekel a színészet, viszont anyáék nem igazán támogatják az ilyet, azt mondogatják hogy neked ehhez úgysincs tehetséget.


Egy barátnőm viszont javasolt egy castingügynökséget, amibe vita után belementek hogy jelentkezzen. Onnan azonban nem kaptam eddig meghívást - pedig már több mint fél éve benne vagyok a rendszerbe. Ez engem bosszant, és találtam sok másik ügynökséget is a neten.


Viszont félek, hogy nem fogják engedni, mondván hogy "csak el akarnak rabolni". Mindig ezt mondogatják, mindenre. Hogy magyarázzam el, hogy engedjék?



febr. 24. 20:19
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
17/l
febr. 24. 20:19
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Akárhogy magyarázod el, nem fogják engedni. Amíg rájuk vagy utalva, addig sajnos az van, amit ők mondanak. Majd ha elköltöztél otthonról, akkor nem lesz beleszólásuk többé.
febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%
A leírtak alapján a szüleid enyhén idegbetegek. Sajnos nem tudsz velük mit csinálni amíg nem töltöd be a 18-at. Kitartást!
febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Ez még oké is lenne, nehogy szexmunka legyen abból a castingból.


Mielőtt bármit kezdesz velük, olvass utánuk milyen cég, kutass. Addig ne írj nekik ismét levelet, nehogy koppanj

Sajnos sok ilyen létezik...

febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Várd meg, amíg 18 leszel. Amíg nem vagy nagykorú, minden munkához szülői beleegyezés, sőt, már gyámhatósági engedély is kell. Ilyen szempontból egyébként is a "legrosszabb" korban vagy. Ha egy produkcióhoz kifejezetten gyerekek kellenek, akkor mindent úgy kell megszervezni, hogy ők külön gyerekfelügyelővel vannak, vagy szülői kísérettel, a jelenetek úgy vannak kiírva, hogy ők 6 óránál többet nem dolgozhatnak, tehát 6 óra után ki kell őket venni. Ha ez mondjuk egy vidéki helyszín, akkor külön meg kell oldani a városba jutásukat, hisz a többiek még nem végeztek stb. Ezt muszáj megtenniük, HA gyerekekre van szükség. Ha viszont kamaszokra, akkor sokkal egyszerűbb 18.évüket betöltötteket hívni, akikkel nincs ennyi macera, de eladhatók 17 évesnek.

Ha elküldöd privátban, milyen cégeket találtál, szívesen megírom, melyik megbízható. Elég sokat ismerek.

febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Én nem akarom a szülők pártját fogni, mert az enyémek is hasonlóan 'pozitívak', de belegondoltál, hogy mi van, ha neked tényleg nincs a színészethez tehetséged? Hamarosan 18 leszel, nyilván azt csinálsz majd, amit akarsz, de a szülők nem lesznek köteles eltartani, vagy finanszírozni a hóbortjaid. Legyen a színészet mellett egy B terved is, valami szakma, amivel ha minden kötél szakad, fenn tudod magad tartani önállóan. Ha viszont van hozzá talentumod, nincs gond, képezd magad mindenáron.
febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
Mikor töltöd a 18-at? És milyen suliba jársz? Hogyha olyanba, ami szakmát is ad, akkor suli után simán elkezdheted, ha mégsem válik be, dolgozol a szakmádban. Lehet a szülők azért félnek attól, hogy valami újba kezdjél bele, mert azt gondolják, hogy elbuksz, és nem akarsz majd rendes munkát vállalni (próbáltam minél jobban úgy gondolkodni, mint egy paranoiás szülő). Amúgy nekem az segített, hogy mindkét szülő jelenlétében kérdeztem meg a dolgokat. Így a lazább szülő, aki kevésbé gondolja túl a dolgokat, le tudja nyugtatni a másikat.
febr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
Castingcégekhez én se engedném el a gyerekemet. Ha mindenáron színészkedni akarsz, járj színjatszókörbe es jelentkezz a színművészetire. Fel se fogod, hogy mit kérsz a szüleidtől, mert naiv és tapasztalatlan vagy.
febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg érdekel a színészet, keress egy színjátszókört, vagy egy színjátszósulit, ahol felépítheted magad, illetve eldöntheted, hogy tenyleg ezt akarod-e.


A színészet kemény világ, és rengetegen akarják kihasználni a naiv fiatalokat. Ha nem is szexmunkára, de pl sok “ügynökség” van, akik nagyrészt abból élnek, hogy csomó pénzt elkérnek azért, hogy portfóliót csináljanak neked.


Szülőként én is féltenélek.Szerintem bizonyítsd be nekik, hogy tényleg érdekel a színészet, és ahogy fentebb írtam, valami hagyományosabb módon láss neki a dolognak (szakkör, színjátszókör, tanfolyam).

febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg színész akarsz lenni, jelentkezz érettségi után a Színművészeti Egyetemre. A sulitokban, vagy a művelődési házban nincs színjátszó kör? Ott kipróbálhatnád magadat.
febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!