Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire kérdőjelezhető meg...

Mennyire kérdőjelezhető meg erkölcsileg meg eleve amúgyis, hogy anyám,ha év végén megbukok, nem hagyja, hogy befejezhessem az iskolát, hanem elküld dolgozni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 11. osztályba járok. Életemben SOHA,EGYSZER SEM BUKTAM MEG SEMMIBŐL (illetve hetedik osztályban félévkor matekból,de az nyilván nem bukás, év végén semmi sem volt, de amit akkor kaptam 14 éves fejjel,sosem felejtem el,illetve tavaly három tantárgyból félévkor,de év végén ismét semmi).Tavaly sem. Már tavaly is eljátszottuk ezt. Tudni kell, hogy eleve nagyon rossz viszonyban vagyunk, most ezt nem részletezném. A lényeg, hogy tavaly, amikor a féléviben három tantárgynál elégtelen értékelés volt, teljesen ki volt akadva, hogy ő ezeket nem is tudta, és hogy év végén is biztos meg fogok bukni, és ha a pótvizsga sem sikerül, akkor nem kezdhetem újra a 10-ediket,hanem elküld dolgozni. Namost,ezt ismét eljátszotta, nem félévi elégtelen értékelés miatt,hanem amiatt, hogy napokon-heteken belül magántanuló leszek a személyes problémáim miatt (ilyen csodás anya mellett beilleszkedési nehézség, szociális szorongás testi tünetekkel, ráadásul azt mondják, hogy minden otthonról,a családból indul... és ezt nem hisztinek szánom,nem véletlenül van támogató szakvéleményem). Namost nagykorú vagyok,de nyilván az áldását kértem,amire ő, bár sokára,de rábólintott. Legalább erre,ha már tavaly szinte semmit sem segített, amikor iskolát akartam váltani és a mai napig fel sem fogja józan paraszti ésszel, hogy milyen mentális problémáim vannak. Én ekkor felhívtam a figyelmét a nagyon sok 21,azaz 21 tantárgyra és az itthon tanulás nehézségére,kihívásaira, és arra, hogy akármennyire is igyekszek, nem látok a jövőbe, és nem tudhatom, hogy minden igyekeztem elég lesz e ahhoz, hogy mind a 21 tantárgyból átmenjek, lehetőleg nyilván nem 2-essel. Ha akár egyből is megbukok nyilván az is bukás. Aztán megint jött a fenyegetés,mint tavaly. Mindezt úgy, hogy mondta, hogy le a kalappal előttünk,meg hogy mennyire embertelennek és TELJESÍTHETETLENNEK tartja a 21 tárgyat. Saját magának mond ellent. Rosszul teszem, hogy erre ennyire ki vagyok akadva? Nincs olyan ember,aki megbukott akár egyszer is, és a szülei hagyták, hogy befejezze az iskolát, és ma sikeres felnőtt? Nem egy általános iskolában megbukó, bukdácsoló hülyegyerek vagyok,aki harmadszor bukik meg. Tényleg egy rossz, utolsó szemétláda ember lennék,ha megbukok mégis valaha?
febr. 26. 11:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
82%

Végigbukdácsoltad általánostól középiskoláig. Érettségire, szerinted mennyi esélyed van, ha most 3-ból bukásra állsz?! Nulla. Így tobvábbtanulásra nulla.


Anyáddal rossz viszonyod vsn? Nem is kell részletezni. Nem csoda.


És még 18 éves, nagykorú létedre továbbra is tartson el?!


Úgy kiraknálsk, mint macskát.

Ne ide firkálj, keress munkát, menj alberletbe, állj a saját lábadra.


A lehetőségeket megkaptad, nem éltél velük. Irány az ÉLET!

Majd tanulsz velőle

febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
87%

Ha ennyire nem megy/nem érdekel szerintem is felesleges erőlködni, én sem tartanalak így el.

Itt az a probléma, hogy valószínűleg a munkához is úgy fogsz állni, hogy más is oda férjen, abból meg nem lehet megélni.

febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 A kérdező kommentje:
Kedves nagyokos! Ki írta, hogy végigbukdácsoltam? Mint azt nagybetűkkel írtam, egyszer sem buktam meg. Nem értem,mit nem lehet ezen felfogni. Tudnék még jó néhány sort írni neked válaszként,de már így is túlságosan is felhúztam magamat egy idiótán a te személyedben.
febr. 26. 11:17
 4/110 A kérdező kommentje:
Írtam én olyat, hogy tartson el? Csupán engedje, hogy befejezhessem az iskolát. Egyébként 21 tantárgyból nem olyan nehéz félévkor 3-ból bukásra állni (igaz,tavaly 19 volt).
febr. 26. 11:19
 5/110 anonim ***** válasza:
90%

Eltart most is. Azt várod, hogy anyukádat ócsároljuk milyen kegyetlen asszony.

Nem az. Te vagy lump. Ha nem tanulsz/nincs eszed továbbtanulni, akkor menj el dolgozni. Ennyi.

febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
93%
Ragozhatjuk ezt akárhogy, de ha mindig mindenkit hibaztatsz magad helyett, sosem leszel előrébb. Ha annyira bántó az otthoni környezet miért vagy otthon ?..
febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 A kérdező kommentje:
Nem ócsárolni kell,ha tegyük fel, nem értesz vele egyet, csupán leírni, hogy árnyaltan látja a dolgot.
febr. 26. 11:24
 8/110 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek az előttem levő hozzászólókkal. Most vagy diák, egyetlen dolgod a tanulás. Ráadásul az egész jövőd eten múlik. Nem lehetetlen legalább egy 2-esre teljesíteni. Sőt...
febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy mindig mindenkit? A kérdésem elolvasása után belelátsz az egész életembe? Az nem semmi. 😮
febr. 26. 11:25
 10/110 A kérdező kommentje:
#9 Elég sok,ma sikeres embernek még sem sikerült... Még a tanárom is mesélte, hogy ő is megbukott.
febr. 26. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!