Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni...

Hogyan tudnám megértetni anyukámmal hogy laktóz érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Édesanyám tipikus sztereotíp nyugdíjas. Nem hiszi el hogy laktózérzékeny vagyok, sőt magában a laktóz érzékenységben sem hisz, pedig elmondásai szerint ő maga is az volt, csak ,,kinőtte" és ,,én is kifogom". Az évek alatt egyre rosszabb lett az érzékenységem. Nagyon kellemetlen. Magamnak nem tudok vásárolni mert még nincs saját keresetem, iskolás vagyok. Magamnak főzök de nem tudom mindig elkerülni a tejet ettől függetlenül (vaj pl.), és nem engedi hogy laktózmentes termékeket szerezzek be. Hallani sem akar róla. Ti hogyan győznétek meg?

márc. 15. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Hogy lehet 10 évesen 70 éves anyád?
márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha anyád nyugdíjas, akkor legalább 65 éves, ebböl következöen te legalább 25-30 - miért nem élsz külön, akkor nem anyád döntené el, mit eszel.
márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

"Nem hiszi el hogy laktózérzékeny vagyok, sőt magában a laktóz érzékenységben sem hisz, pedig elmondásai szerint ő maga is az volt, csak ,,kinőtte" és ,,én is kifogom"."


Nyilván van egy orvosi papirod róla, hogy laktóz érzékeny vagy. Megmutatod neki.


Amúgy meg ha nem hisz valamiben az ember, akkor nem fogja azt mondani, hogy de ő is az volt, csak elmúlt.

Ritka gyenge kamu

márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell megértetned vele. Az oldalra 16 évesen lehet regisztrálni, és még egy átlag 16 évesnek is van annyi pénze, hogy megvegyen annyi alternatív ételt, amennyi kell.


Ha meg ez sem megoldás, anyád kidobná, amit megveszel, akkor nem a laktózérzékenynség az igazi gond.

márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nagyi volt meggyőződve arról hogy a laktózérzékenység kamu. Voltam vagy 14-15, amikor egy keresztelőn szó szerint ráfostam a templom kövezetére, konkrétan a fos lávaként dőlt belőlem, pedig csak állítólag egy csöpp tej volt a sütiben. És mert olyan nincs hogy én kimegyek a szertartás alatt... Nos azóta tanult belőle
márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Háziorvosoddal beszéld meg. Hogy tejterméktől görcsöl a hasad. Pillanatok alatt össze fosod magadat!


Megkéred, küldjön el laktóz intolerancia vizsgálatra!


Viszont pozitív eredmény esetén innét fogva minden orvosi papírodra jó eséllyel ráírják neked is.

Én kemény sajtok többségét jól tolerálom... De kórházban nem kapok sosem.

márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha anyád nyugdíjas, akkor legalább 65 éves


Vagy még hatvan sincs. A tanulatlan, 8 általános után munkát vállaló nők 55 éves korukra összeszedik a negyven évet. Nagyon sokan vannak ilyenek.

márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
Szóval édesanyád 65+ éves (hiszen nyugdíjas), te meg 18 év alatti. Vagyis minimum 48 évesen szült téged. Hát hogyne, Andersenke, vagy hívjalak inkább kicsi Grimm-nek?
márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
tudtommal van olyan, hogy a nők 30 vagy 40 év munka után nyugdíba mehetnek, vagy mehettek. lehet a kérdező anyja kb 60 körül van a kérdező meg 16 körül van , nem elképzelhetetlen
márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Most nagyon rugózunk az anya korán, de az én anyám is 40 éves volt, amikor születtem és még van fiatalabb tesóm. Szóval mondjuk 18 évesen leérettségizett, onnantól dolgozott, akkor reális, hogy 58-60 éves kora körül megy nyugdíjba és akkor ha szűlt negyvenakárhány évesen, a gyerek még nem nagy korú, vagy éppen az lett (egy érettségiző gimnazistától sem várható el, hogy amint betöltötte a 18-at önálló életet kezdjen az iskola mellett).
márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!