Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhinnéd az anyádnak, ha azt...

Elhinnéd az anyádnak, ha azt állítaná, hogy az apád verte őt, de erre soha semmilyen bizonyítéka nem volt?

Figyelt kérdés

Az apám idén januárban halt meg, alig 2 hónapja. Kb.6-7 éves korom óta külün éltünk tőle. Ritkán vitt el magához, de azért tartottuk a kapcsolatot. Hozzá kell tennem anyámmal ők ketten nem tudtak értelmesen beszélni soha, mert ha találkoztak mindig balhéztak. Apám azt mondta ezért nem akart gyakrabban jönni. Egymást csak szidni tudták, mindkettő szerint a másik volt hibás mindenért. Anyám azt mondta mindig, hogy apám verte őt, azért hagyta el, és ha szóba került mindig mindenki előtt elmondta minden rongy nőverő embernek, és ilyenkor ugye mások is szidták apámat. Még most a halála után is csak ezzel lobbizik, hogy verte őt, a temetése napján is ezt kellett hallgatnom másoktól is, hogy örülhet az apám, hogy még elmegyek a temetésére azok után amit anyámmal csinált, meg ők biztos nem mennének a helyemben.

Aztán már elegem lett és kérdőre vontam anyámat, hogy fel tud-e mutatni akkor valami bizonyítékot, hogy verte az apám, látta-e valaki vagy van-e egy látlelete, rendőrségi papírja vagy bármije, és sose volt semmi bizonyitéka, csak kiborult, hogy mekkorát csalódott bennem és miért nem mentem akkor apámhoz,hogy nevelt volna ő.



márc. 18. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
2%

Anyád ezt csak kitalálta.

Bizonyítani nem tud semmit,biztos hogy hazudik.

márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered édesanyádat, hogy mennyire szavahihetõ.



Az én szüleim is komplikált emberek, van sok jó, de sajnos sok rossz is a családban.



De igen, hinnék neki. A párkapcsolati erõszak, bántalmazás azért nehezen bizonyítható, mert kontrollált, és privátban történik. Érdekes mód ezeknek mindig csak a feleséggel szemben borul el az agyuk, a fõnökkel, nyilvános helyen nem.


20-30 éve nem volt még kamera mindenki kezében, így nehéz is lenne bizonyítékot csinálni.



Szerintem a gyász is közrejátszik, nehéz feldolgozni az ilyesmit.

márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám verte anyámat, én csak kicsit emlékszem rá, a testvérem jobban. Apám is tagadja, pedig nálunk orvosi és rendőrségi látlelet is volt.
márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakori volt köztük a verbális bántalmazás, akkor simán előfordulhatott köztük néha fizikai tettlegesség is.
márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk ha a gyerekem nekem állna, hogy én hazudok és mutassak látletetet, meg bizonyítékot, hogy vert az exférjem, másnap nem aludna otthon.


Eleve látlelet? Hogyne. Akit bántalmaztak, az a legritkább esetben tud elmenni látleletért, mert azért is kapna.

márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor mire fel lobbizik vele, ha nem tudja bizonyítani?
márc. 18. 11:50
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Talán azért lobbizik, mert te idealizálod apádat, és nem hiszel anyukádnak.


Nem tudom milyen bizonyítékot akarsz? Vslami stigmát, sebeket?


Fotót a 2002es pixeles kamerán, amit egy abúzív házban elrejteni, a közös (!!!) családi számítógépre feltenni, és elrejteni a fájlt 20 évre?


Vagy még jobb, a családi filmes kamerára ráfotózni amin a nyaralás is van? És akkor ott az egész a negatívokon is? Vidd el előhívatni, aztán kamuzz arról, hogy hol a másik 5 kép a tekercsről?



Vagy még jobb, nálatok volt CCTV a nyárikonyhában meg a gangon 1997ben? Megvan még a film? És milyen pixeles?

márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, mert NEKI sebeket okozott, de ismétlem, ha az én gyerekem lennél, nem sűrűn akarnálak látni.


Ennyi a nagy helyzet. Ostoba vagy, fogalmad nincs a viláágról, de legalább nagyon kritikus is anyád felé.

márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is hallottam olyant idegenektől, hogy bánottam a feleségemet és bezártam. Mivel tudom hogy nem, ezért el tudom hinni azt is hogy az egész kitaláció. Amikor válás van akkor a kifelé mutatott kép miatt kitalálnak mindent az emberek a másikról hogy magukat fényezzék.Elég szomorú. Az is ha egy szülő a másik szülőről negatívumokat mesél egy gyereknek akár megtörtént akár nem. A gyereknek a szemében a szülei mindig a szülei maradnak. Az apa mesélje el hogy képzeld kicsim anyád itt cumizta a szomszéd bácsit mikor hazajöttem. Ha igy volt, ha nem én biztos nem mondanám el. Gyerek előtt mégcsak nem is vitatkoznék. A gyerekeket meg kellene kímélni a felnőttek szánalmas játékaitól
márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!