Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/276 anonim ***** válasza:
86%

Hm... "Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal..." vs "30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot"



Amúgy semmi megkerdojelezheto nincs benne. Joga van az orokseghez, hacsak az örökhagyó másként nem rendelkezik.

márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/276 anonim ***** válasza:
13%
Anyátok egyedül dolgozott meg a 6 ingatlanért vagy apàtokkal esetleg ő is örökölte?
márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/276 anonim ***** válasza:
74%
Semmi közöd hozzá.
márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/276 anonim ***** válasza:
88%
Erkölcsileg sincs vele probléma. Attól, hogy ugyanúgy voltatok szerinted nevelve, meg egyáltalán nem biztos,hogy ez így is van. De ha így lenne se vagytok egyformák, mindneki máshogy érez és dolgozza fel a múltját. Neki lehet hogy ez a "fajdalomdij" a múltert. Első voltam.
márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/276 anonim ***** válasza:
87%
Anyád 3 gyereket hozott a világra, teljesen természetes, hogy egyformán örököltök. A többi csak rizsa. A gondozást sem szeretetből teszik sokan inkább képmutatásból, haszonlesésből. Itt meg bőven lesz miből gondozót fogadni. Ami utána marad az megy 3 felé.
márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/276 A kérdező kommentje:

1: Majd ha egyszer meghalna akkor már biztos lesz 30 éve hogy nem beszéltek. Azt hittem ez így adja magát, nem kell rögtön Sherlock Holmest játszani


2: igen egyedül


Hát nem tudom, én azért nem így látom ezt a kérdést ahogy leírtátok. Ha magamból indulok ki és megszakítom valakivel a kapcsolatot végleg és annak a valakinek semmilyen közeledésére nem reagálok akkor attól sem örökségre sem semmi másra nem számítok. Szerintem bátyámmal mindketten fel tudtuk dolgozni ami a történt és valahol meg is tudtunk bocsátani, neki meg "fájdalomdíj" kell? A bocsánat megvásárolható? Én ha megvásárolható lennék akkor nem tudnék tükörbenézni, márpedig ha egy általam semmibe nem tartott embernek a vagyonából élnék jól mert törvényesen jár nekem akkor pontosan az vagyok.

márc. 23. 15:21
 7/276 A kérdező kommentje:
Hovatovább, ha az örökléssel kapcsolatban soha nem merülnének fel erkölcsi vagy érzelmi kérdések, hanem mindenki megelégedne csak a száraz jogi szabályok által pontosan kijelölt korlátokkal akkor soha senki nem írna közejegyző által hitelesített végrendeletet. Lehet, hogy ezzel egyedül vagyok, de szerintem senkinek nem jár semmi alanyi jogon, mindennek ára van vagy legalábbis méltónak kell lenni adott dologra, hogy kiérdemeld.
márc. 23. 15:30
 8/276 anonim ***** válasza:
84%
Ordít belőled az irigység. Anyád akkor döntött mikor három gyereket szült. Dönthetett volna másképp is. De még lehet, hogy tele tudod duruzsolni a fülét...
márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/276 anonim ***** válasza:
37%

Én le leszek pontozva, de én semennyire sem tartom erkölcsösnek, hogy valakinek csak a pénz kell, a gond nem.

Nálunk is volt ilyen a családban. Az örökös nem kérdőjelezte meg, de az én igazságérzetemet nagyon bántotta (én ugye nem voltam érintett), főleg, hogy a halottnak csak azért volt papíron annyi, amennyi, mert a vele törődő gyereke a saját pénzéből egy csomó mindennek ellátta, hogy a szülő úgy érezze, neki VAN ez, meg VAN az, ne pedig azt, hogy a gyereke jóindulatára szorul.

(Amúgy teljesen megértem azt, aki megszakítja a kapcsolatot egy szülővel, ha a rossz viszony ezt indokolja.)

márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/276 anonim ***** válasza:
81%
Az örökség jár, nincs erkölcsi feltétele, csak jogi.
márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!