Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom számolatlanul költi a...

Lányom számolatlanul költi a pénzt, hogy tudnánk hatni rá ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Régen is volt, hogy vett 1-1 drágább valamit, de már ez odáig fajult, hogy mindenből a legdrágább kell neki, legyen az akár élelmiszer, akár tárgyi dolog.

Vagy ő nem megy el tb alapon orvoshoz, mert nem fog várni 3 hónapot azért, hogy aztán egy nevenincs valaki félrekezelje.

Karácsonykor is mondtam, hogy jó idő van, sétáljunk át anyósomékhoz inkább (2 km). Hát ő biztos nem, az ő cipője nem arra való, hogy kilométereket sétáljon, akkor inkább hív taxit, de biztos nem fog sétálgatni. Férjem kiakadt, hogy ez nem New York, hogy napközben taxizzon, erre összevesztek, hogy akkor az apja vehet neki új cipőt, mert az a cipő arra való, hogy kocsiból ki-be szálljon, nem kilométeres sétákra.


Neki kell a takarítónő, mert munka után ő pihenni akar, nem nagytakarítani (egyedül él, el nem tudom képzelni, hogy egy 2 szobás lakáson mit tud koszolni úgy, hogy hetente kell a nagytakarítás). Nem tud otthon tornázni, vagy elmenni futni, személyi edzővel edz, mert neki "az a mozgásforma vált be, nem az otthoni bohóckodás", és őt motiválja, ha van vele ott valaki.


Én 20 éve magamnak festem, vágom itthon a hajam, fodrásznál szerintem még a lányom születése előtt voltam utoljára. Ő hetente megy, mert hogy utálja magának mosni a haját, biztos nem fog dobozos festéket kenni rá és neki ez "kikapcsolódás". És még tudnám sorolni... Utazások ugyanez. Menjen el évente 2-3-szor, rendben van. Na de nincs hónap, hogy ő ne menne valahová. Mert hogy most fiatal, most ér rá, mikor menne, 45 évesen, 3 gyerekkel, mikor semmire nincs már energiája?


Ha neki valami nem tetszik, nem kényelmes, azt nem csinálja. Nem érti, hogy a pénznek lenne jobb helye is, azzal jön csak, hogy vannak megtakarításai, a fizetése felét azonnal félrerakja és úgy nem lehet élni, hogy sehová nem jár, semmire nem költ, csak ami létfontosságú, mert az vegetálás, nem élet. De fel nem fogom, hogy miért kell havonta több tízezret elszórni például személyi edzőre, mikor ingyen is ugyanúgy tud mozogni. Vagy minek veszi meg a cipőt, ha aztán abban nem hajlandó sétálni.


És csak ezt fújja, hogy ő élményeket akar, boldog emlékeket, nem pedig vegetálni és izgulni, vajon eleget tett-e félre?


ápr. 7. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
96%
Ok. Es? Ha jól értelmezem, önállóan él. Nyilván van miből költenie, különben nem így élne. Hagyd.
ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen emnerektől nagyon távol tartom magam, mint a lányod.
ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 A kérdező kommentje:
Van, persze. De akkor ez azt jelenti, hogy kötelezően kell szórni a pénzt minden hülyeségre?
ápr. 7. 12:42
 4/92 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj, de ez nevelési probléma amit sokkal korábban kellett volna elkezdeni. Nem hiszem, hogy most már tudsz rá hatni. Max ne kapja meg amit kér. Ha nincs saját keresete legyen egy fix összeg, hogy mennyit osszon be ruhára stb, ha valami nem fér bele így járt
ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
86%

Jól csinálja. Az ő pénze, ő dolgozik meg érte. Te mit szólnál, ha a ti pénzeteket ő akarná beosztani, megszabni mire költhettek és mire nem?

Gondolom nem voltál még soha személyi edzőnél igaz?

Én meg azt nem értem hogy tudja valaki otthon nyiszálni a haját, képzettség nélkül. Akkor oké, mint nálad, aki max a sarki tescoba ugrik le akciós kenyérért, de a legtöbb fiatal nőnek fontos a megjelenés.

Nem tőletek kér rá pénzt, innentől semmi közötök. Én megmondanám, hogy ha nem tetszik ahogy élek, akkor nem kell találkoznunk többet.

ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
91%
4es, a kérdező lánya külön él, és a saját keresetét költi...
ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim válasza:
3%
5 napig verném míg észhez nem tér! De lehet hogy Te is felelős vagy ezért a viselkedésért,
ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
97%

Oszinten en azt nem ertem, mi kozod van hozza, hogy mire kolti a penzet? Amig nem ti penzetekkel zsonglorkodik addig nem sok beleszolasod van. Maximum, amit te tehetsz, HA KER tanacsot adsz neki. Felnott no sajat szabalyokkal, elkepzelesekkel mikor eljen ha nem ilyenkor? Ha hatni akarsz ra csak ellokod magatol ez 1000%. Majd elbukik, hibazik tanul belole ennyi.


Amig nem a te kontodra megy, nincs dolgod vele.

ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 A kérdező kommentje:

Nem akarok én megszabni neki semmit, felnőtt nő, nem is tudnék. Viszont ez az eszement pénzköltés nem normális.


Ő nem megy boltba, mert nem fogja kerülgetni a nyugdíjasokat, ordító gyerekeseket. Inkább kifizeti a szállítást és a felárat, mert neki ez kényelmesebb. Miközben pl. korán reggel a kutyát nem kéne neki kerülgetni sehol.

ápr. 7. 12:47
 10/92 anonim ***** válasza:
93%

"Vagy ő nem megy el tb alapon orvoshoz, mert nem fog várni 3 hónapot azért, hogy aztán egy nevenincs valaki félrekezelje."


Ebben tökéletesen igaza van.

ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!