Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell személyes sértésnek...

Miért kell személyes sértésnek venni, ha találkozom a barátaimmal? Miért kell ostoba konteókat gyártani minden átkozott alkalommal?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a szüleimtől függöm. Az van, hogy valahányszor elmegyek találkozni azokkal a barátaimmal, akiket gimiben ismertem meg, anyám mindig húzza a száját, kik lesznek ott, miért találkozom velük, stb. Aztán utólag meg azon nyávog, hogy biztos nem ott voltam, miért nem mutatok fotókat, biztos azért nem mert máshol voltam.

Alapvetően nem is ismeri a barátaimat, azoknak a nevét sem képes megjegyezni, akikről 6 éve rendszeresen beszélek. Egy barátnőm van, akinek tudja a nevét, de azt is csak azért, mert ugyanaz a keresztneve, mint nekem(meg anyunak is). Szóval nem értem, hogy miért olyan hű de fontos random neveket hallania, amikor úgyse tud arcot kapcsolni hozzá.

Többnyire nem is mondom, ha a régebbi barátaimmal találkozom, általában nem is otthonról megyek, hanem a kollégiumból, de ez nem mindig kivitelezhető. Pl nyáron otthon lakom, téli szünetre ki kell költözni, meg tavaszi félévben is mindig van pár nap, amikor szállásoltatnak a helyünkön, haza kell jönnöm. Ilyenkor azért csak meg kell mondani, hogy elmentem, x helyen leszek. És akkor megy a sértődés, hogy de miért, ki lesz még ott, ki az az xy pl a szilveszteri bulin, akit még soha nem említettem, miért van ott és egyebek.

Aztán meg utólag megy a jajongás, hogy de biztos nem ott voltam, tuti berúgtam, tuti másnapos vagyok. És ez minden alkalommal. Tök mindegy, hogy buli volt, tök mindegy, hogy csak esti társasozás, vagy csak reggel mentem, estére otthon i voltam.

Komolyan, mire jó ez a cécó?


ápr. 18. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

"Egyetemista vagyok, a szüleimtől függöm."

Hát ez szomorú szitu. Mármint az, hogy ilyen helyesírással egyetemista vagy.

ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

#1 Hát ez egy nagyon hasznos megnyilvánulás volt. Ja nem.

Egyébként meg mi a baj a kérdező helyesírásával? Én csak elgépeléseket, meg kihagyott vesszőket látok, és azt sem az általad idézett első mondatban. Mellesleg mi köze az egyetemre járásnak a tökéletes magyar helyesíráshoz? Nem felvételi követelmény. Ha nem facebook idióták szinten tragikus, akkor azért nem okoz nagy gondot, ha nem tökéletes, pláne, ha ne adj isten idegennyelven tanul. (Én például matek bsc-n vagyok úgy, hogy a képzés angol nyelvű.)

Mindenesetre jelentettem az értelmetlen megnyilvánulásod.


Kérdező:

Szerintem anyud leragadt ott, hogy te a gyereke van, ő pedig kontrollálhat, gondolom előtte is szeretett mindent megkérdőjelezni, mindenbe beleszólni. Azt látom, hogy hajlamosak az ilyesmire azok a szülők, akik korábban is ezt csinálták. Erre egyre kevesebb lehetősége van, most még él minden alkalommal, még validálni is tudja magát azzal, hogy hát semmi nem változott, suliba jársz, ő eltart, tehát neki gyerek vagy.

Talán megváltozik a szemlélete, ha önellátó leszel, de lehet, hogy akkor sem, mert akkor meg majd azzal nyugtatja magát, hogy de akkor is ő a szülő, ő az idősebb, hallgatnod kell rá. Csak akkor már van eszközöd nem bedőlni az akaratának.

Ezt most így le kell nyelned, amíg nem tudsz fellépni vele szemben.


Anyagilag függő helyzetben lenni nagykorúként amúgy nagyobb szívás, mint a kamaszkor. Utóbbi esetben lázadhatsz, az eltartást nem tudják beszüntetni. Felnőttként ez már nincs meg, szóval ja. Szívás.

ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

Konteó kifejezést használod, amiben van némi tapasztalatom.

A konteósok általában paranoid gondolkodásra hajlamos emberek.

Ez olyan születési hiba, eltérés, ami évek során csak rosszabbodhat, de soha nem gyógyul ki belőle a delikvens.

Örökletes is lehet.

Kóros féltékenységi hajlam is társulhat hozzá.

Logikusan / logikával soha nem tudsz hatni ilyenekre.

Egy lehetőség, hogy csak mosolyogsz bambán és ráhagyod. Higgyen, amit akar... Keresel más kiutat, de meggyőzni soha ne akard!

ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Már vagy 20x feltetted a kérdést. Akkor is megmondtuk, költözz el, ha ennyire irányításmániás az anyád.


Vagy ne menj haza szünetekben.

ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Tök mindegy, hogy mért csinálja: azért, mert önbizalom-hiányos, kontrolláló személy. A kérdés az, hogy te hogy kezeld. Akárhányszor rákezdi, szó nélkül bemész a szobádba, és magadra csukod az ajtót. Nem reagálsz rá. Meg fogja unni, hogy nincs közönsége. És előbb-utóbb nagyjából abba fogja hagyni, mert valójában nem akar elveszíteni. Annyi kell, hogy te elhidd, hogy tényleg jogod van oda menni, ahova akarsz.

(Remélem, megfelel a helyesírásom, 17:00-ás. Nagy kár, hogy ilyen nyelvtannáciként nem tudod a 'helyesírás' szó jelentését megkülönböztetni az igeragozástól.)

ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

A szüleidtől függsz. Ez elég kellemetlen, de idővel elmúlhat.

"anyám mindig húzza a száját" - Szóval anyád konteós.

És a kedves édesapád hol van a képben?

ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Szerintem az, hogy konteókat gyárt a kedves anyuka az, arra vonatkozik, hogy folyamatosan, tök mindegy, hogy mettől meddig tartott a program, az anyja azt feltételezi, hogy a kérdező nem oda ment, ahová mondta, vagy azt feltételezi, hogy berúgott, amikor a barátaival találkozott.
ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!