Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám levegőnek néz?

Figyelt kérdés

Csomószor van olyan, hogy piti dolgokból veszekedést csinál, én ebbe beleállok, és ennek rendszerint az a nagyon érett lezárása a részéről, hogy "jó, akkor ne szólj hozzám", majd levegőnek néz, nem reagál, ha beszélek hozzá. És így másnapig minimum ezt csinálja.

Arra rájöttem, hogy értelmesen megbeszélni semmit nem lehet, mert minden esetben, amikor felmerül, hogy nem oké, amit csinál, az veszekedést, majd levegőnek nézést okoz(legalábbis, amióta eljutottam oda érzelmileg, le tudom tojni a sértegetést és nem sírom el magam). Ezt hogy lehet jól kezelni? Ha órákkal később is nyomja a levegőnek nézést, akkor beszéljek hozzá ugyanúgy, és tegyek úgy, mintha válaszolt volna, vagy menjek bele, hogy ok, én is levegőnek nézem, várjuk meg, bigy ki bírja tovább? Vagy ilyenkor mi a jó megoldás?(Még kb egy év, mire úgy állok anyagilag, hogy tudjak költözni, szóval ezt hagyjuk is)

Bocsánatot kérni biztos, hogy nem fogok, mert semmi értelme. Anyám addig megy el egy veszekedésbe, amíg el nem sírom magam(ami nem történik már meg), akkor is, ha bocsánatot kérek, nyomja tovább, ha több órával később kér tőle bocsánatot az ember, akkor azzal csak újra felhozza a témát, és folytatja. Szóval nem vagyok hajlandó adni alá a lovat, meg az esetek 90%-ban nem gondolom, hogy nekem kellene bocsánatot kérni bármiért is.


ápr. 22. 07:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

"Csomószor van olyan, hogy piti dolgokból veszekedést csinál, én ebbe beleállok..."


Nem állsz bele és meg is van oldva a probléma

ápr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Hallgattassék meg a másik fél is.
ápr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan mik azok a számodra piti dolgok, amin összevesztek?
ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 Nem "nem beleállni" akarok, hanem kezelni azt a helyzetet, ami a veszekedés után alakul ki(levegőnek nézés). Egyrészt nem lehet nem beleállni, max, ha valami nem rá tartozó infót megkap, de nem akarok vele mindent megosztani, másik eset meg, hogy ha valaki instant kiabál, abba nem lehet beleállni, mert ha nem reagálok anyámnak, akkor azért nyomja tovább a kiabálást, mert nem reagáltam, legalább hamarabb vége van, ha beleálltam a konfliktusba, másrészt nem vagyok hajlandó mindent is ráhagyni. Azt sem szeretném tolerálni, hogy hülyének néz, mert egy csomószor az van, hogy az ilyen okoskodós túlmagyarázások leállítása okozza a veszekedést. Nekem semmi kedvem azt a magyarázatot húsz percig hallgatni, hogy ha lekésem a vonatnak a csatlakozását, akkor várjam meg a következőt, azzal is időben leszek, és akkor ezt így húsz percig részletezve, mintha debil lennék. Miközben ő kérdezte, hogy időben oda tudok-e érni, ha lekésem a csatlakozást, és én mondtam, hogy igen, megvárom a következőt. Hét éve önállóan tömegközlekedem, abszolút semmi szükség nincs arra, hogy megmagyarázza ezután, hogy várjam meg a következőt, meg hogy mi miatt fordulhat elő, hogy nem érem el a csatlakozást, úgy meg pláne ne magyarázza, mintha egy fogyatékos tíz éves lennék, aki először ül vonatra, pláne húsz percig ne. És ez csak egy példa az ezerből.
ápr. 22. 09:25
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Ha mégis szól hozzád, tégy úgy, mintha ott se lennél, vagy levegő lennél!
ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is ilyen, nem jöttem még rá, hogy mi a legjobb rövid távú megoldás. Hosszú távon az, ha függetlenedsz tőle és így elveszed az összes kártyáját, amivel sakkban tarthat téged.

Talán amúgy a totális belesz*rás jött be legjobban, mikor már érzem, hogy feszkó lesz és én kezdem el levegőnek nézni előbb.

Amúgy nálunk ahogy egyre függetlenebb lettem (egyetem-koli, majd elkezdtem dolgozni), a kapcsolatunk is egyre jobb lett.

ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

"piti dolgokból veszekedést csinál, én ebbe beleállok"


Hát ne állj bele. Mondjuk. Pl. De ez csak egy tipp 🙄

ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 Ahogy írtam, nem az érdekel, hogy hogy előzzem meg a veszekedést. Én nem szeretném megelőzni, a legtöbbet nem is lehet, vagy ha meg lehet, akkor úgy, ahogy nem szeretném. Rövidre tudom zárni a veszekedést, legalábbis annyira, hogy nincs üvöltözés, és az zárul azzal, hogy akkor levegőnek vagyok nézve órákig/másnapig.

Csak hogy példákat mondjak, várok valami fontos értesítőt, de még két-három héttel azelőtt van, mint amire ki van írva az, hogy küldik. Anyám meg három héttel a kiírt dátum előtt már ki van a témától, ekkor már napi szinten üvölt velem, hogy miért nem tudom, hogy mi az eredmény, nem is figyelem az értesítőt, csak azt hazudom, hogy figyelem, felelőtlen vagyok, könnyelmű vagyok, "túl könnyen veszem", stb. És akkor órákig tudja nyomni az üvöltést, hogy mit tudom én, miért nem kaptam meg elsején az értesítőt, aminek a kiküldési határideje huszonötödike. Ha meg üvölt és levegőnek nézem, akkor rosszabb, tovább nyomja. Ha ígyis-úgyis kiabál, akkor meg már inkább beleállok, max negyven perc és eljut oda, hogy jó, levegőnek néz, nem szól hozzám, amúgy meg tolja ÓRÁKIG. Hát a fszom fog nem beleállni ilyenkor a vitába és hallgatni órákig a kisebb megszakításokkal való kiabálást.

Vagy ugye ott a korábban részletezett indokolatlan kioktatás-okoskodás. Semmi kedvem fél órás magyarázatot hallgatni arról, amit én magam mondtam pár perccel azelőtt egy mondatban.

Vagy a másik az, amikor kiabálással akar elérni dolgokat. Pl szerinte túlságosan teli volt egy nagyobbacska hátizsákom ahhoz képest, hogy egy éjszakát aludtam egy barátnőmnél. Azzal még semmi baj nem lenne, hogy megkérdezi, hogy mi van nálam. A baj azzal van, hogy már ezer ilyen alkalomnál elmondtam, hogy nincs teli, az táska anyaga tök merev, ha az aljában van cucc(ottalvós esetben pizsama, másnapi póló, pénztárca+iratok a vonatozáshoz, egy könyv a vonatozáshoz, meg max nasi), meg az első nagy zsebbe esernyő, százas zsepi, egy csomag betét, meg egy random adag tampon, akkor úgy áll, mintha full tele lenne a táska, miközben van benne egy nagy légüres tér. Ezerszer elpofáztam, hogy ez ilyen, és meg kell kérdezni ezeregyedjére is. Oké, ezt még le lehet nyelni, ha türelmes az ember - én egyébként ennyire nem tudok türelmes lenni, ha magát értelmesnek tartó felnőtt embernek ugyanazt az egy, egyébként irreleváns dolgot ennyiszer el kell magyarázni. A nagyobb baj az, hogy minden alkalommal ebből veszekedést csinál anyám, mert nem hiszi el, hogy tényleg az van a táskámba, amit mondtam. Ha nem akkor kezdi el tolni a veszekedést, amikor megyek el otthonról, akkor akkor, amikor hazamentem. Ha nem reagálok, akkor rosszabb, mert azon is felhúzza magát, és tovább kiabál. Ismét, a franc se akarja hallgatni. Arra nem fogom rászoktatni, hogy ha kiabál, akkor bizonygatom az igazam, tehát a példánál maradva, nem kezdem el a táskám tartalmát mutogatni. Nem azért, mert pizsamán, pólón, stb-n kívűl valami titkolni való lenne a táskában és hazudok róla, szimplán azért, mert privát szvéra. Engem senki ne számoltasson el arról, hogy mi van a táskámba, nem szoktatom rá arra, hogy megteheti. Tehát beleállok a vitába, rövidebb a kiabálás, mintha nem tenném, csak ugye a levegőnek nézés a vége.

ápr. 22. 16:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád szerintem nem normális (úgy értem konkrétan mentálisan beteg) a példák alapján. Kezelni ezt értelmesen nem lehet. Ha ilyenkor bemész a szobádba (pl. mikor nekiáll üvölteni) akkor utánad megy? A táskásnál mondd neki, hogy ott a táska, nézd meg mi van benne és menj ki - ez nem működik? És minél kevesebb infót ossz meg vele, vonatcsatlakozás, értesítő stb., ne mondj el neki ilyeneket. Kb. semmit nem mondanék neki ha így viselkedne. De ez rohadt nehéz lehet így, de szerintem sem jó ha inkább beleállsz, hogy minél előbb sértődjön meg és ne szóljon hozzád. Neked ezzel lesz még dolgod a jövőben, azt ugye tudod? Mármint ezt a borzasztó "kommunikációs", "konfliktuskezelő" stílust levetkőzni magadról, amibe belenőttél, gondolom nem ma kezdődött. Apa/tesó nincs képben, ketten vagytok?
ápr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nem normális. Az egyetlen megoldás, de ez csak tüneti kezelés, hogy megpróbálod minimalizálni vele a kommunikációt. Csak annyi infót ossz meg vele, amennyit feltétlenül muszáj, ne menj bele vitákba, ne részletezz semmit, ezekkel csak támadási felületet adsz neki. És mihamarabb költözz el, és keress egy jó pszichológust.
ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!