Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel,hogy...

Hogyan dolgozzam fel,hogy anyám rohadéknak,féregnek és hasonlóknak szólít?

Figyelt kérdés

Ez akkor van ha ideges,olyankor nem tudom mi történik vele,de mintha tök más ember lenne. Most is összevesztünk,mert mondtam,hogy ne kiabáljon az exével a telefonba,mert zeng a ház tőle.. Erre kezdett el ilyen ocsmányul beszélni,ilyeneket mond,hogy döglenék meg, gyűlöl....

Én ilyenkor nem bírom ki bőgés nélkül,olyankor meg csúfolódik.


ápr. 25. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Mint a süketek. Egyik füleden be, másikon ki. Gyorsan menj és próbálj aludni..ajtó becsuk, villany leolt.
ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Idővel jobb lesz. Sosem fogsz ezzel teljesen mértékben megbékélni, de megtanulhatod elfogadni, és azzal megbékélni. Menekülj, amilyen gyorsan lehetőséged van. Felnőtt vagy?
ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Gondolj arra, hogy csak az bántja a másik embert, aki saját maga nincs rendben.

Én az összes ilyet (beleértve a gyk-n is a frusztrált, áldozathibáztató, ellenefordító, beszólogató rosszindulatúakat is) egyszerűen mentális betegnek tekintem és a betegeket nem szankcionáljuk, elég nekik a maguk baja.

Elhatárolódással lehet védekezni.


Nekem felettes kollégám volt munkahelyen, hogy arrogánsan, lekezelően beszélt néha. Én mindig azt mondtam neki, hogy "te arrogánsan beszélsz velem, de én nem reagálok arrogánsan, ahogy te kommunikálsz, az te vagy, ahogy én kommunikálok, az pedig én vagyok".

De ezt volt, hogy apámnak is mondtam, ha nagyon fölényeskedni próbált.

Próbáld ki.

ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk, ha idegesen kiabál valakivel (teljesen mindegy, kivel) a telefonban, te meg emiatt rászólsz, nem gondolhatod komolyan, hogy hallgatni fog rád. Ilyenkor várható, a meglevő indulataival ellened fordul. Nem értem, miért nem látod ezt előre ilyenkor.

Vagyis jobb lenne ilyenkor csöndben maradnod. Esetleg máskor, amikor nyugodt hangulatban van, óvatosan elő lehet hozni, hogy ez mennyire zavar téged.

ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Dühös az exére es pont beálltál közéjük villámhárítónak!

Örülj, ha az üresfejű exére ideges es hadd üvöltözzön vele. Miért csapjon beléd a villám?

Ezek a szavak rombólóak és fájdalmasak!

Nézd, én már kamaszkoromban rájöttem, hogy apám gyűlöl.(pedig kiköpött mása voltam, lehet magát gyűlölte végülis, lánygyerek voltam) Attól a perctől kezdve tudtam, hogy ez az ember nem érdemli meg, hogy bizonyítsak neki, hogy foglalkozzak es adjak a véleményére….

Én szerencsére nem vágytam olyan ember szeretetére aki nem szeret. Egyszerűen megpróbáltam élni az életem, ahogy tudtam, kihozni a legjobbat belőle.

Mit érdekel téged, az a lényeg ezentúl, hogy meglegyen mindened ami kell es szard le!

Nem kell téged szeressen senki, vigyázz te magadra!

ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
3-mas válaszomra azért többet vártam 56%-nál... :/
ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Csak ketten értékeltek eddig, 6-os. Ez még alakulhat. Lefelé és felfelé is.
ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
89%

Hát én baromi ideges tudok lenni, van,hogy csapkodok,tányért török,de ilyen gusztustalanul senkivel nem tudnék beszélni,legfőképp a saját gyerekemmel...

Sajnálom kérdező,de anyád rendkívül primitív,érzelmileg bántalmaz és nárcisztikus. Ha itt állna előttem megrugdosnám az ilyet.

Nem tudom, fel lehet e dolgozni, csak azt tudom mondani,hogy próbálja normális családtagjaidra,barátaidra koncentrálni,velük építs ki egészséges kapcsolatot,táplálkozz az ő szeretetükből. Ha pedig nagykorú leszel, hagyd ott anyádat és többé rá se nyisd az ajtót amíg él.

ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen az anyám, személyiségzavara van. Nem igaz, amiket rád mond. A pszichológus szerint magáról gondolja ugyanezeket, és nagyon szendved, valamint a viselkedése kiszámíthatatlan és nem tőled függ. Persze emiatt nem kell megbocsátanod neki. Ha majd elköltözöl és ritkább lesz a kapcsolat, minimalizálódhat az ilyen esetek szàma.
ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy a negyedik hozzászóló írta le a legjobban. Sajnos ilyenkor a beugatás nem segít, ezt meg kell tanulni. Nyugodt érzelmi körülmémyek között lehet elérni ezzel kapcsolatban a legnagyobb sikert, de akkor is kérdéses.
ápr. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!