Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud egy szülővel igy...

Hogy tud egy szülővel igy banni a gyereke ?

Figyelt kérdés

21 éves lányom van akit egyedul neveltem 13 éves kora óta. Igen, elkényeztettem abból a szempontból,hogy amit tudtam megvettem neki. Hiba volt. Otthon semmit nem kellett csináljon mindent megcsinaltam. Azt akartam neki minél könnyebb élete legyen. Tanuljon , pihenjen , szórakozzon. Ezért azt kapom cserebe, ha olyan hangulata van úgy beszél velem mint egy kutyával! Holott tőlem nem ezt látta. Én szüleim felé tisztelettel állok. A lányom felől tisztelet semmi!! Pl. Egyik nap jön haza - én nézem ablakból erre bemutatja nekem / az anyjanak/ a középső ujját!! De amint nem úgy történik valami ocsmanyul beszél velem. Pl hogy nem szeret nem vettem még észre?- ezt is hozzám vágta már ha nem úgy történt valami vagy itt volt az anyak napja , melyre semmit nem adott szivbol. Meg is mondta. Kerdesem mit várhatok később az ilyen gyerektől??

Hogy tud egy lanygyerek így viselkedni az anyjával? Ezt nem tudom megerteni....és van több ismerősöm is sajnos olyan akiknél felnőttek a gyerekek és szó szerint leszarjak a szüleiket...


máj. 14. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez nagyon szomorú. Sajnos tényleg az elkényezzetés volt a probléma. Nem tanulta meg a határokat, nem tanulta meg hogy neki is van kötelezettsége is, nemcsak elvárni mindent, és mivel most is tovább hagyod neki ezt a viselkedést, ezért változtatni se fog rajta. Kell hogy lássa, hogy nem tehet meg mindent következmények nélkül. Így semmit nem várhatsz tőle a későbbiekben sem. Sőt csak rosszabb lesz. A mai világban lánygyerekeknél nagyon sokan elrontják ezt, és túl elkényeztetik őket, aztán csodálkoznak, hogy egy elviselhetelen, hisztis, beképzelt nő lesz belőle, aki azt hiszi körülötte forog a világ. Persze, hiszen világéletében ezt tapasztalta a családjától. A szülői nevelést itt is nagyon el lehet rontani, nemcsak az érzelmi bántalmazással, ami meg a másik véglet.
máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Te miért tűröd ezt a viselkedést el egy 21 éves felnőtt nőtől? Nem kötelező neked sem tartani vele a kapcsolatot, ha csak így képes veled viselkedni. Szabj feltételeket, legyen méltóságod! Gondolom otthon él veled, úgy meg főképp. Beszélj vele, hogy vagy tisztelettel viselkedik ezentúl veled, vagy arra van az ajtó, és többet nem is kell jönni! Ha hagyod ezt, örökre ez lesz.
máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha 21 éves, akkor mondhatod neki, hogy nem kell az utált anyjával laknia, mehet a világba, eltarthatja magát, aztán mutogathatja a középső ujját a 4 falnak, mert más nem lesz körülötte. Én valószínűleg ezt mondanám neki.
máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahham. És miután bement a lakásba, elé tetted a kedvenc vacsoráját, aggodalmaskodva figyelve, hogy a királylánynak ízlik-e? Vagy közölted vele, hogy még egy ilyen húzás, és kivágod, mint macskát szarni?


Nem te írtad ki múltkor, hogy ha a nagyságos lányod elvakkantja magát a pénztárnál, hogy kiflit óhajt enni, te azonnal ugrasz és utalod neki a pénzt?

máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ÍJ. Ja, elkényeztetted, most iszod a levét. Vagy választhatod azt is, hogy keményen az asztalra csapsz. Aztán majd megy a puffogás meg a hisztike, de azért a lóf@sznak is van ám vége.
máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4# nem azt nem én írtam ki
máj. 14. 11:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én közöltem volna vele, hogy van egy hónapja albérletet találni. Nem érdekel, hogyan meg miből, de nem óhajtok olyannal egy fedél alatt tartózkodni, aki szarba sem néz, nem érdekel, hogy a gyerekem-e vagy huszadik rokon. Mondjuk előbbivel nem hiszem, hogy eljutnánk eddig, mert nálunk a nem megfelelő stílusnak következményei vannak már kiskortól kezdve. Ezt te sajnos nagyon elcseszted, de attól még nem vagy köteles most eltűrni ezt az okádék hangnemet, pláne egy felnőtt embertől.
máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

De most mit értetlenkedsz, mikor magad vallod be, hogy sz*rul nevelted? És ez csak az, amit te beismersz magadról, ki tudja, milyen rossz szülő voltál még.


Én sem szeretem az anyámat. Mondjuk nem viselkedek így vele, mert sehogy nem is viselkedek vele , a kaocsolatot is megszakítottam vele, hogy ne mérgezze az életem.


És nem, ő sem kapott semmit szívböl anyák napjára, sőt a végén már semmit nem kapott. Nem véleltenül. Persze, ő is értetlenkedett mindig megsértödve, milyen vagyok, pedig csak magának köszönheti és annak, hogy rossz amya voltm

máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Kiraknám. Nem kérdés.
máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8# ennyire rossz anya volt veled?

Ha nem titok miért? Mit követett el amire így megharagudtal?

máj. 14. 12:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!